Past results

Here you will find all the entries and results for Darley-sired horses.

The filters below will help you find exactly what you are looking for.

Show race times in:

Races are listed using local times.

12 October 2019

Racecourse Time Race Distance Horse Result
LIMERICK
(IRE)
15:10 Martin Molony S. (Listed)
Conditions 3yo+
1m 4½f Dadoozdart (GB)
3  G   Dawn Approach (IRE) /
Hairpin (USA) (Bernardini (USA))
Breeder: Godolphin
Owner: Mrs M Cahill
Trainer: N Meade
Won/8
  15:45 Handicap 3yo+
1m 3¼f Bajan Excell (IRE)
3  G   Helmet (AUS) /
Bajan Belle (IRE) (Efisio (GB))
Breeder: Ms Audrey Fra Stynes
Owner: Brendan Keogh
Trainer: G P Cromwell
Won/16
MARSEILLE BORELY
(FR)
13:30 4yo+ Handicap
1200m Pakistan Treasure (IRE)
7  G   Iffraaj (GB) /
Princess Mood (GER) (Muhtarram (USA))
Breeder: Miss J. Lyons
Owner: CHRISTOPHE MOSSE
Trainer: C. MOSSE
3/12
MATAMATA
(NZ)
12:20 Handicap
1600m Garnet (NZ)
4  F   Helmet (AUS) /
Honorjeu (NZ) (Montjeu (IRE))
Breeder: M W Gething, I N Gillatt, T R & Mrs V M Pascoe & Mrs P E M Woollaston
Owner: I N Gillatt, J E Gilchrist, Dr M W Gething, D Bower, S Dower, A & K D Paterson, T R & V M Pascoe, A A W Titter, P Woollaston, B & V Squair
Trainer: G N Richardson
2/12
  14:05 Handicap
1400m Firoden (NZ)
4  G   Denman (AUS) /
Firostefani (AUS) (Stratum (AUS))
Breeder: Sir Patrick & Lady Hogan & Whakanui Stud Ltd
Owner: S J Reid, R R Gibbons & M G Taylor
Trainer: S J Reid
2/11
MAURITIUS TC
(MAU)
6 Group 2
2100m Alshibaa (AUS)
5  G   Street Cry (IRE) /
Asheerah (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: Shadwell Stud Australasia Ltd
Trainer: R Maingard
Won/5
MILAN
(ITY)
14:55 Maiden 2YOF
1800m Sa Paradura (GB)
2  F   Poet's Voice (GB) /
Ring for Baileys (GB) (Kyllachy (GB))
Breeder: Petches Farm Ltd
Won/13
MOORA
(AUS)
15:39 3yo+ BM56+ Handicap
1190m Capo del Aria (AUS)
5  F   Street Boss (USA) /
Opra Garnier (AUS) (Second Empire (IRE))
Breeder: Mr JB Berry
Owner: J B Berry
Trainer: Brock Lewthwaite
2/5
MORPHETTVILLE
(AUS)
13:41 3yo Maiden
1200m Flying Arion (AUS)
3  G   Medaglia d'Oro (USA) /
My Chicharita (NZ) (Towkay (AUS))
Breeder: Segenhoe Thoroughbreds Australia Pty Ltd
Owner: H K Tang
Trainer: P Stokes
3/8
  16:51 Handicap
1200m Bayou (AUS)
4  F   Sepoy (AUS) /
Bacchanal Woman (AUS) (Encosta de Lago (AUS))
Breeder: Goldin Australia Pty Ltd
Owner: I M Perryman, A R Perryman, F Ellis, M C Jacobs, B L Schuler, R R Jolly , Miss C R Jolly & Miss T N Johnston
Trainer: R & C Jolly
2/8
NEWMARKET
(GB)
16:45 Boadicea S. (Listed)
Conditions 3yo+f
6f Invitational (GB)
3  F   Poet's Voice (GB) /
Platinum Pearl (GB) (Shamardal (USA))
Breeder: Galadari Sons Stud Company Limited
Owner: Mr Ziad A Galadari
Trainer: R Varian
2/15
PARDUBICE
(CZE)
12:00 Class 4 Conditions 4yo+
3200M Epauled (IRE)
4  C   Epaulette (AUS) /
Queen Althea (IRE) (Bach (IRE))
Breeder: Mr G. Flanagan
Owner: Stanislav Chudácek
Trainer: Stanislav Chudácek, Trenér: Vocásková Helena
Won/6
PERAK TC
(MAL)
14:15 Handicap
1200m The Jeweller (NZ)
4  G   Bernardini (USA) /
Twelve Carat (AUS) (Snaadee (USA))
Breeder: Llanhennock Trust
Trainer: K COETZEE
2/9
  16:50 Handicap
1400m Everbetter (AUS)
5  G   Commands (AUS) /
Nobody Gets (AUS) (Forestry (USA))
Breeder: Rosemont Stud
Trainer: F MAYNARD
Won/16
PORNICHET
(FR)
17:17 4yo+ Handicap
1700m Wonder Boy (FR)
4  G   Sepoy (AUS) /
Sound of Summer (USA) (Fusaichi Pegasus (USA))
Breeder: S.a.s.u. Ecurie Des Monceaux
Owner: MLLE LAURENCE BAUDOUIN
Trainer: E. MONFORT
Won/16
  17:50 2yo c&g Maiden
1700m Ilyouchkine (FR)
2  C   Sidestep (AUS) /
Such a Memory (FR) (Hold That Tiger (USA))
Breeder: Eric Lemaitre
Owner: A JATHIERE EC PANDORA A MOUKNASS
Trainer: M. DELCHER SANCHEZ
Won/12
  18:20 3yo Maiden
1700m No Niki No (IRE)
3  F   Helmet (AUS) /
Seeking Dubai (GB) (Dubawi (IRE))
Breeder: C. Hanly
Owner: WH. EASTWOOD/MME M. O'NEILL
Trainer: E. O'NEILL (S)
Won/11
PUNE
(IND)
15:00 Maiden / 3 Years Old Only
1600m Hokkaido (IND)
3  F   Poet's Voice (GB) /
Hasanka (IRE) (Kalanisi (IRE))
Breeder: Highgrove Stud and Agricultural Farm
Trainer: VISHAL GAIKWAD
2/7
RANDWICK
(AUS)
14:55 Stan Fox S. (G2)
3yo Open Set Weight
1500m Colada (AUS)
3  G   Brazen Beau (AUS) /
Clearly Foxy (USA) (Volponi (USA))
Breeder: Sun Kingdom
Owner: Sun Stud (Mgr: Ms M C Cheng)
Trainer: G A Ryan
Won/9
  15:30 Roman Consul S. (G2)
3yo Open Set Weight
1200m Microphone (AUS)
3  C   Exceed and Excel (AUS) /
Sung (AUS) (Anabaa (USA))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
3/7
        Standout (AUS)
3  C   Exceed and Excel (AUS) /
Bahia (AUS) (Snippets (AUS))
Breeder: Corumbene Stud
Owner: Corumbene Stud Pty Ltd (Mgr: G Altomonte), G Altomonte, Ms L N Smith, G Severino, A G Altomonte & T Altomonte
Trainer: G A Ryan
2/7
SHA TIN
(HK)
15:00 Handicap
1400m Golden Four (AUS)
5  G   Denman (AUS) /
Gingerbread (AUS) (Kempinsky (AUS))
Breeder: Mr G Heran
Owner: Lau Chi Kit, Tony Lee, Kevin Law Hau Wai & John Lo Wah Shing
Trainer: C W Chang
2/14
  16:35 Handicap
1600m Champion Supreme (AUS)
4  G   Denman (AUS) /
Future Choice (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: Team Valor Pty Ltd
Owner: Lai Ni Jan & Benvinda Lai
Trainer: J Moore
3/14
SIRACUSA
(ITY)
15:15 Handicap 2YO
1400m Bugiba (GB)
2  F   Sepoy (AUS) /
Pretty Primo (IRE) (Kyllachy (GB))
Breeder: Glebe Stud, J. F. Dean & Lady Trenc
Won/10
  15:45 Handicap 3YO+
2100m Poet's Star (GB)
3  C   Poet's Voice (GB) /
Antillia (GB) (Red Ransom (USA))
Breeder: Godolphin
Won/13
  18:10 Handicap 3YO
1800m France's Fashion (IRE)
3  F   Helmet (AUS) /
Halliard (GB) (Halling (USA))
Breeder: J. McEnery
Won/17
TURF PARADISE
(USA)
12:55 CLM
3 yo's & up F & M (fillies and mares)
Race number: 1
6F Bell of Rainier (USA)
4  F   Street Boss (USA) /
Pember (Theatrical (IRE))
Breeder: Stonehaven Steadings
Owner: Donna R. Tollett or Ronyld W. Wise
Trainer: B Tollett
3/9
  16:03 Bienvenidos S.
3 yo's & up Open
Race number: 7
6 1/2F Hereditary (USA)
8  G   Medaglia d'Oro (USA) /
Pleasant Home (Seeking the Gold)
Breeder: Phipps Stable
Owner: Duane Cugnini
Trainer: J Evans
3/12
TURFFONTEIN
(SAF)
15:55 Fillies & Mares Handicap
1600m Queen Supreme (IRE)
3  F   Exceed and Excel (AUS) /
Call Later (USA) (Gone West (USA))
Breeder: T. Hassett
Owner: Mauritzfontein (Pty) Ltd (Nom: Miss J B Slack) & Messrs M F de Kock, L M Nestadt, J R van der Linden & Mrs N P Malherbe
Trainer: Mike de Kock
Won/7
  16:30 Open
1600m Soqrat (AUS)
4  C   Epaulette (AUS) /
Elzeeza (AUS) (Hussonet (USA))
Breeder: Shadwell Stud Australasia Ltd
Owner: Sheikh Hamdan bin Rashid al Maktoum
Trainer: Mike de Kock
Won/10
WARWICK
(AUS)
14:28 Class 3 Set Weight
1350m Inkblot (AUS)
5  G   Denman (AUS) /
Special Test (AUS) (Octagonal (NZ))
Breeder: Mr DW Storey
Owner: G Anastapoulos
Trainer: Josh Sweeney
2/8
WOLVERHAMPTON
(GB)
20:30 Handicap 3yo+
7¼f Sagittarian Wind (GB)
3  F   Iffraaj (GB) /
Bahia Breeze (GB) (Mister Baileys (GB))
Breeder: BB Bloodstock
Owner: Mr Zhang Yuesheng
Trainer: Archie Watson
3/11
YOUNG BURRANGONG
(AUS)
13:30 3yo+ Open Handicap
800m Star of Samara (AUS)
4  F   Albrecht (AUS) /
Star Plume (AUS) (Military Plume (NZ))
Breeder: Dr FWP Cradock
Owner: Kirkup Racing (Mgr: B Kirkup), Bog (Mgr: J H Crowder), Golf Rocks (Mgr: G Morris), G L Catton, M Grant, D Smith, P M Haines, R D Muller, S R Stewart & M Svilar
Trainer: G G Kirkup
2/6

11 October 2019

Racecourse Time Race Distance Horse Result
BALLARAT
(AUS)
15:30 Handicap
2000m Royal Bower (AUS)
4  F   Sepoy (AUS) /
Bowerbird (AUS) (Catbird (AUS))
Breeder: Mill Park
Owner: A L Crisp, M A Crisp, R M McKinnon, Mrs L A McKinnon, P J Bomphrey, Ms F Mquirk, Doonaree Racing (Mgr: G White), All Ages (Mgr: A Thomson), P Annesley, J A Cameron, Mrs J E Cameron
Trainer: Dan O'Sullivan
3/13
BUSAN
(KOR)
18:00 Handicap
1400m Jet Dia (AUS)
5  C   Bernardini (USA) /
Mel's Pocket (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: Mr TR Schmidt
Owner: LIM KYO CHUL
Trainer: HA MU SEON
3/11
CANBERRA
(AUS)
14:25 3yo Maiden Handicap
1300m Balladeer (AUS)
3  G   Poet's Voice (GB) /
Rosalita (AUS) (Danehill Dancer (IRE))
Breeder: Mr NC Stewart
Owner: Horseshoe Investments Pty Ltd (Mgr: R N Russell) & M G Walsh
Trainer: P & P Snowden
3/8
  16:20 Handicap
1200m Denmiss (AUS)
5  F   Denman (AUS) /
Kabuki Kiss (AUS) (Johannesburg (USA))
Breeder: Mr P Kevin
Owner: Mrs R Kelly & A Kelly
Trainer: W A Hudd
2/6
  16:55 Handicap
1300m Chabrol (AUS)
3  G   Denman (AUS) /
Can She Move (AUS) (Canny Lad (AUS))
Breeder: Mr D Joice
Owner: P A Dubois, F R S Amar & A P Hoyeau, Woodpark Stud (Mgr: Dr D A Chaikin)
Trainer: Jean Dubois
3/8
  18:07 Maiden Handicap
1200m Scarleo (AUS)
3  G   Helmet (AUS) /
Pillow Talk (AUS) (Foreplay (AUS))
Breeder: Redbank North
Owner: Redbank North P/L (Mgr: J Middleton), A G Deleede & M R Abbott
Trainer: K R Dryden
2/11
CRANBOURNE
(AUS)
20:00 3yoFillies Maiden
1400m Sunset Eagle (AUS)
3  F   Dawn Approach (IRE) /
Big Birdie (AUS) (Exceed and Excel (AUS))
Breeder: Glastonbury Farm
Owner: V Del'nigro, B Clark, Ms S Coglin, G Heffernan, D Legudi, E Mantinaos, K Turner, Mrs T Turner, M Wells, Ms S Lighezzolo, C Pintaudi, T Tranter, D Tapsall, M Nutt & T Wilson, Shinin
Trainer: Shea Eden
2/11
DUNDALK
(IRE)
18:45 Handicap 3yo+
1 mile Excelcius (USA)
3  G   Exceed and Excel (AUS) /
Crying Shame (USA) (Street Cry (IRE))
Breeder: Summerhill Stud
Owner: David Spratt & Sean Jones
Trainer: G M Lyons
3/13
  20:15 Handicap 3yo+
1m 2¾f For Your Eyes (IRE)
3  F   Iffraaj (GB) /
Armoise (GB) (Sadler's Wells (USA))
Breeder: Flaxman Stables Ireland Ltd
Owner: Flaxman Stables Ireland Ltd
Trainer: Mrs J Harrington
2/14
KEENELAND
(USA)
16:57 MSW
3 yo's & up Open
Race number: 8
6 1/2F Executive Branch (USA)
3  C   Bernardini (USA) /
Madre Terra (Fusaichi Pegasus)
Breeder: Godolphin, Phil Needham, Judy Needham & Bena Halecky
Owner: WinStar Farm, LLC (Kenny Troutt) and China Horse Club International Ltd. (Ah Khing Teo)
Trainer: D Stewart
2/12
NEWCASTLE
(GB)
18:00 Handicap 3yo+
1m 4½f Arabic Culture (USA)
5  G   Lonhro (AUS) /
Kydd Gloves (USA) (Dubai Millennium (GB))
Breeder: Darley
Owner: Grant Tuer & Ng Racing
Trainer: Grant Tuer
2/9
  20:00 Maiden 3yo to 5yo
1 mile Hill Hollow (IRE)
3  G   Helmet (AUS) /
Bint Doyen (GB) (Doyen (IRE))
Breeder: Godolphin
Owner: Mr Mohammed Al Nabouda
Trainer: D M Simcock
3/9
        Ravenscar (IRE)
3  F   Helmet (AUS) /
Cry Pearl (USA) (Street Cry (IRE))
Breeder: Mr J. Waldron & Mr J. Barton
Owner: Mr Grant Tuer
Trainer: Grant Tuer
2/9
NEWMARKET
(GB)
15:35 Fillies' Mile (G1)
Conditions 2yof
1 mile Powerful Breeze (GB)
2  F   Iffraaj (GB) /
Power of Light (IRE) (Echo of Light (GB))
Breeder: Rabbah
Owner: Dr Ali Ridha
Trainer: H Palmer
2/9
  16:45 Maiden 2yof
7f Rhyme Scheme (IRE)
2  F   Poet's Voice (GB) /
Tidal Moon (GB) (Sea the Stars (IRE))
Breeder: Jon & Juli Aisbitt
Owner: Jon and Julia Aisbitt
Trainer: M R Channon
3/16
PORT MACQUARIE
(AUS)
13:25 Colts, Horses & Geldings Maiden
1200m Surmise (AUS)
4  G   Dawn Approach (IRE) /
Conjecture (AUS) (Commands (AUS))
Breeder: Est DW Storey
Owner: Greenhaven Park Stud (Mgr: P A Colley)
Trainer: W J Gavenlock
3/10
  14:40 Handicap
1000m Chief Havoc (AUS)
5  G   Street Cry (IRE) /
Magically (AUS) (Danehill (USA))
Breeder: Mr G Harvey
Owner: Mrs T Prosser, Mrs S McDonnell, P Coulon, Ms K Layden, Ms J Layden & C Blanch
Trainer: Colt Prosser
3/13
  15:20 Handicap
1200m Plonka (AUS)
4  G   Epaulette (AUS) /
Loving New (BRZ) (Choctaw Ridge (USA))
Breeder: Wall Street Thoughbreds Pty Ltd
Owner: Greenhaven Park Stud (Mgr: P A Colley)
Trainer: W J Gavenlock
Won/13
ROME
(ITY)
15:15 Handicap 2YO
1400m Angry Duffy (GB)
2  F   Epaulette (AUS) /
Munaawashat (IRE) (Marju (IRE))
Breeder: Mr & J. A. Duffy
2/7

12 October 2019

LIMERICK (IRE)12 October 2019

15:10 Martin Molony S. (Listed) Conditions 3yo+ 1m 4½f
Horse Dadoozdart (GB) 3 G
Dawn Approach / Hairpin
Breeder Godolphin
Owner Mrs M Cahill
Trainer N Meade
Result Won/8
15:45 Handicap 3yo+ 1m 3¼f
Horse Bajan Excell (IRE) 3 G
Helmet / Bajan Belle
Breeder Ms Audrey Fra Stynes
Owner Brendan Keogh
Trainer G P Cromwell
Result Won/16

MARSEILLE BORELY (FR)12 October 2019

13:30 4yo+ Handicap 1200m
Horse Pakistan Treasure (IRE) 7 G
Iffraaj / Princess Mood
Breeder Miss J. Lyons
Owner CHRISTOPHE MOSSE
Trainer C. MOSSE
Result 3/12

MATAMATA (NZ)12 October 2019

12:20 Handicap 1600m
Horse Garnet (NZ) 4 F
Helmet / Honorjeu
Breeder M W Gething, I N Gillatt, T R & Mrs V M Pascoe & Mrs P E M Woollaston
Owner I N Gillatt, J E Gilchrist, Dr M W Gething, D Bower, S Dower, A & K D Paterson, T R & V M Pascoe, A A W Titter, P Woollaston, B & V Squair
Trainer G N Richardson
Result 2/12
14:05 Handicap 1400m
Horse Firoden (NZ) 4 G
Denman / Firostefani
Breeder Sir Patrick & Lady Hogan & Whakanui Stud Ltd
Owner S J Reid, R R Gibbons & M G Taylor
Trainer S J Reid
Result 2/11

MAURITIUS TC (MAU)12 October 2019

6 Group 2 2100m
Horse Alshibaa (AUS) 5 G
Street Cry / Asheerah
Breeder Shadwell Stud Australasia Ltd
Trainer R Maingard
Result Won/5

MILAN (ITY)12 October 2019

14:55 Maiden 2YOF 1800m
Horse Sa Paradura (GB) 2 F
Poet's Voice / Ring for Baileys
Breeder Petches Farm Ltd
Result Won/13

MOORA (AUS)12 October 2019

15:39 3yo+ BM56+ Handicap 1190m
Horse Capo del Aria (AUS) 5 F
Street Boss / Opra Garnier
Breeder Mr JB Berry
Owner J B Berry
Trainer Brock Lewthwaite
Result 2/5

MORPHETTVILLE (AUS)12 October 2019

13:41 3yo Maiden 1200m
Horse Flying Arion (AUS) 3 G
Medaglia d'Oro / My Chicharita
Breeder Segenhoe Thoroughbreds Australia Pty Ltd
Owner H K Tang
Trainer P Stokes
Result 3/8
16:51 Handicap 1200m
Horse Bayou (AUS) 4 F
Sepoy / Bacchanal Woman
Breeder Goldin Australia Pty Ltd
Owner I M Perryman, A R Perryman, F Ellis, M C Jacobs, B L Schuler, R R Jolly , Miss C R Jolly & Miss T N Johnston
Trainer R & C Jolly
Result 2/8

NEWMARKET (GB)12 October 2019

16:45 Boadicea S. (Listed) Conditions 3yo+f 6f
Horse Invitational (GB) 3 F
Poet's Voice / Platinum Pearl
Breeder Galadari Sons Stud Company Limited
Owner Mr Ziad A Galadari
Trainer R Varian
Result 2/15

PARDUBICE (CZE)12 October 2019

12:00 Class 4 Conditions 4yo+ 3200M
Horse Epauled (IRE) 4 C
Epaulette / Queen Althea
Breeder Mr G. Flanagan
Owner Stanislav Chudácek
Trainer Stanislav Chudácek, Trenér: Vocásková Helena
Result Won/6

PERAK TC (MAL)12 October 2019

14:15 Handicap 1200m
Horse The Jeweller (NZ) 4 G
Bernardini / Twelve Carat
Breeder Llanhennock Trust
Trainer K COETZEE
Result 2/9
16:50 Handicap 1400m
Horse Everbetter (AUS) 5 G
Commands / Nobody Gets
Breeder Rosemont Stud
Trainer F MAYNARD
Result Won/16

PORNICHET (FR)12 October 2019

17:17 4yo+ Handicap 1700m
Horse Wonder Boy (FR) 4 G
Sepoy / Sound of Summer
Breeder S.a.s.u. Ecurie Des Monceaux
Owner MLLE LAURENCE BAUDOUIN
Trainer E. MONFORT
Result Won/16
17:50 2yo c&g Maiden 1700m
Horse Ilyouchkine (FR) 2 C
Sidestep / Such a Memory
Breeder Eric Lemaitre
Owner A JATHIERE EC PANDORA A MOUKNASS
Trainer M. DELCHER SANCHEZ
Result Won/12
18:20 3yo Maiden 1700m
Horse No Niki No (IRE) 3 F
Helmet / Seeking Dubai
Breeder C. Hanly
Owner WH. EASTWOOD/MME M. O'NEILL
Trainer E. O'NEILL (S)
Result Won/11

PUNE (IND)12 October 2019

15:00 Maiden / 3 Years Old Only 1600m
Horse Hokkaido (IND) 3 F
Poet's Voice / Hasanka
Breeder Highgrove Stud and Agricultural Farm
Trainer VISHAL GAIKWAD
Result 2/7

RANDWICK (AUS)12 October 2019

14:55 Stan Fox S. (G2) 3yo Open Set Weight 1500m
Horse Colada (AUS) 3 G
Brazen Beau / Clearly Foxy
Breeder Sun Kingdom
Owner Sun Stud (Mgr: Ms M C Cheng)
Trainer G A Ryan
Result Won/9
15:30 Roman Consul S. (G2) 3yo Open Set Weight 1200m
Horse Microphone (AUS) 3 C
Exceed and Excel / Sung
Breeder Godolphin Australia
Owner Godolphin
Trainer James Cummings
Result 3/7
Horse Standout (AUS) 3 C
Exceed and Excel / Bahia
Breeder Corumbene Stud
Owner Corumbene Stud Pty Ltd (Mgr: G Altomonte), G Altomonte, Ms L N Smith, G Severino, A G Altomonte & T Altomonte
Trainer G A Ryan
Result 2/7

SHA TIN (HK)12 October 2019

15:00 Handicap 1400m
Horse Golden Four (AUS) 5 G
Denman / Gingerbread
Breeder Mr G Heran
Owner Lau Chi Kit, Tony Lee, Kevin Law Hau Wai & John Lo Wah Shing
Trainer C W Chang
Result 2/14
16:35 Handicap 1600m
Horse Champion Supreme (AUS) 4 G
Denman / Future Choice
Breeder Team Valor Pty Ltd
Owner Lai Ni Jan & Benvinda Lai
Trainer J Moore
Result 3/14

SIRACUSA (ITY)12 October 2019

15:15 Handicap 2YO 1400m
Horse Bugiba (GB) 2 F
Sepoy / Pretty Primo
Breeder Glebe Stud, J. F. Dean & Lady Trenc
Result Won/10
15:45 Handicap 3YO+ 2100m
Horse Poet's Star (GB) 3 C
Poet's Voice / Antillia
Breeder Godolphin
Result Won/13
18:10 Handicap 3YO 1800m
Horse France's Fashion (IRE) 3 F
Helmet / Halliard
Breeder J. McEnery
Result Won/17

TURF PARADISE (USA)12 October 2019

12:55 CLM 3 yo's & up F & M (fillies and mares)
Race number: 1
6F
Horse Bell of Rainier (USA) 4 F
Street Boss / Pember
Breeder Stonehaven Steadings
Owner Donna R. Tollett or Ronyld W. Wise
Trainer B Tollett
Result 3/9
16:03 Bienvenidos S. 3 yo's & up Open
Race number: 7
6 1/2F
Horse Hereditary (USA) 8 G
Medaglia d'Oro / Pleasant Home
Breeder Phipps Stable
Owner Duane Cugnini
Trainer J Evans
Result 3/12

TURFFONTEIN (SAF)12 October 2019

15:55 Fillies & Mares Handicap 1600m
Horse Queen Supreme (IRE) 3 F
Exceed and Excel / Call Later
Breeder T. Hassett
Owner Mauritzfontein (Pty) Ltd (Nom: Miss J B Slack) & Messrs M F de Kock, L M Nestadt, J R van der Linden & Mrs N P Malherbe
Trainer Mike de Kock
Result Won/7
16:30 Open 1600m
Horse Soqrat (AUS) 4 C
Epaulette / Elzeeza
Breeder Shadwell Stud Australasia Ltd
Owner Sheikh Hamdan bin Rashid al Maktoum
Trainer Mike de Kock
Result Won/10

WARWICK (AUS)12 October 2019

14:28 Class 3 Set Weight 1350m
Horse Inkblot (AUS) 5 G
Denman / Special Test
Breeder Mr DW Storey
Owner G Anastapoulos
Trainer Josh Sweeney
Result 2/8

WOLVERHAMPTON (GB)12 October 2019

20:30 Handicap 3yo+ 7¼f
Horse Sagittarian Wind (GB) 3 F
Iffraaj / Bahia Breeze
Breeder BB Bloodstock
Owner Mr Zhang Yuesheng
Trainer Archie Watson
Result 3/11

YOUNG BURRANGONG (AUS)12 October 2019

13:30 3yo+ Open Handicap 800m
Horse Star of Samara (AUS) 4 F
Albrecht / Star Plume
Breeder Dr FWP Cradock
Owner Kirkup Racing (Mgr: B Kirkup), Bog (Mgr: J H Crowder), Golf Rocks (Mgr: G Morris), G L Catton, M Grant, D Smith, P M Haines, R D Muller, S R Stewart & M Svilar
Trainer G G Kirkup
Result 2/6

11 October 2019

BALLARAT (AUS)11 October 2019

15:30 Handicap 2000m
Horse Royal Bower (AUS) 4 F
Sepoy / Bowerbird
Breeder Mill Park
Owner A L Crisp, M A Crisp, R M McKinnon, Mrs L A McKinnon, P J Bomphrey, Ms F Mquirk, Doonaree Racing (Mgr: G White), All Ages (Mgr: A Thomson), P Annesley, J A Cameron, Mrs J E Cameron
Trainer Dan O'Sullivan
Result 3/13

BUSAN (KOR)11 October 2019

18:00 Handicap 1400m
Horse Jet Dia (AUS) 5 C
Bernardini / Mel's Pocket
Breeder Mr TR Schmidt
Owner LIM KYO CHUL
Trainer HA MU SEON
Result 3/11

CANBERRA (AUS)11 October 2019

14:25 3yo Maiden Handicap 1300m
Horse Balladeer (AUS) 3 G
Poet's Voice / Rosalita
Breeder Mr NC Stewart
Owner Horseshoe Investments Pty Ltd (Mgr: R N Russell) & M G Walsh
Trainer P & P Snowden
Result 3/8
16:20 Handicap 1200m
Horse Denmiss (AUS) 5 F
Denman / Kabuki Kiss
Breeder Mr P Kevin
Owner Mrs R Kelly & A Kelly
Trainer W A Hudd
Result 2/6
16:55 Handicap 1300m
Horse Chabrol (AUS) 3 G
Denman / Can She Move
Breeder Mr D Joice
Owner P A Dubois, F R S Amar & A P Hoyeau, Woodpark Stud (Mgr: Dr D A Chaikin)
Trainer Jean Dubois
Result 3/8
18:07 Maiden Handicap 1200m
Horse Scarleo (AUS) 3 G
Helmet / Pillow Talk
Breeder Redbank North
Owner Redbank North P/L (Mgr: J Middleton), A G Deleede & M R Abbott
Trainer K R Dryden
Result 2/11

CRANBOURNE (AUS)11 October 2019

20:00 3yoFillies Maiden 1400m
Horse Sunset Eagle (AUS) 3 F
Dawn Approach / Big Birdie
Breeder Glastonbury Farm
Owner V Del'nigro, B Clark, Ms S Coglin, G Heffernan, D Legudi, E Mantinaos, K Turner, Mrs T Turner, M Wells, Ms S Lighezzolo, C Pintaudi, T Tranter, D Tapsall, M Nutt & T Wilson, Shinin
Trainer Shea Eden
Result 2/11

DUNDALK (IRE)11 October 2019

18:45 Handicap 3yo+ 1 mile
Horse Excelcius (USA) 3 G
Exceed and Excel / Crying Shame
Breeder Summerhill Stud
Owner David Spratt & Sean Jones
Trainer G M Lyons
Result 3/13
20:15 Handicap 3yo+ 1m 2¾f
Horse For Your Eyes (IRE) 3 F
Iffraaj / Armoise
Breeder Flaxman Stables Ireland Ltd
Owner Flaxman Stables Ireland Ltd
Trainer Mrs J Harrington
Result 2/14

KEENELAND (USA)11 October 2019

16:57 MSW 3 yo's & up Open
Race number: 8
6 1/2F
Horse Executive Branch (USA) 3 C
Bernardini / Madre Terra
Breeder Godolphin, Phil Needham, Judy Needham & Bena Halecky
Owner WinStar Farm, LLC (Kenny Troutt) and China Horse Club International Ltd. (Ah Khing Teo)
Trainer D Stewart
Result 2/12

NEWCASTLE (GB)11 October 2019

18:00 Handicap 3yo+ 1m 4½f
Horse Arabic Culture (USA) 5 G
Lonhro / Kydd Gloves
Breeder Darley
Owner Grant Tuer & Ng Racing
Trainer Grant Tuer
Result 2/9
20:00 Maiden 3yo to 5yo 1 mile
Horse Hill Hollow (IRE) 3 G
Helmet / Bint Doyen
Breeder Godolphin
Owner Mr Mohammed Al Nabouda
Trainer D M Simcock
Result 3/9
Horse Ravenscar (IRE) 3 F
Helmet / Cry Pearl
Breeder Mr J. Waldron & Mr J. Barton
Owner Mr Grant Tuer
Trainer Grant Tuer
Result 2/9

NEWMARKET (GB)11 October 2019

15:35 Fillies' Mile (G1) Conditions 2yof 1 mile
Horse Powerful Breeze (GB) 2 F
Iffraaj / Power of Light
Breeder Rabbah
Owner Dr Ali Ridha
Trainer H Palmer
Result 2/9
16:45 Maiden 2yof 7f
Horse Rhyme Scheme (IRE) 2 F
Poet's Voice / Tidal Moon
Breeder Jon & Juli Aisbitt
Owner Jon and Julia Aisbitt
Trainer M R Channon
Result 3/16

PORT MACQUARIE (AUS)11 October 2019

13:25 Colts, Horses & Geldings Maiden 1200m
Horse Surmise (AUS) 4 G
Dawn Approach / Conjecture
Breeder Est DW Storey
Owner Greenhaven Park Stud (Mgr: P A Colley)
Trainer W J Gavenlock
Result 3/10
14:40 Handicap 1000m
Horse Chief Havoc (AUS) 5 G
Street Cry / Magically
Breeder Mr G Harvey
Owner Mrs T Prosser, Mrs S McDonnell, P Coulon, Ms K Layden, Ms J Layden & C Blanch
Trainer Colt Prosser
Result 3/13
15:20 Handicap 1200m
Horse Plonka (AUS) 4 G
Epaulette / Loving New
Breeder Wall Street Thoughbreds Pty Ltd
Owner Greenhaven Park Stud (Mgr: P A Colley)
Trainer W J Gavenlock
Result Won/13

ROME (ITY)11 October 2019

15:15 Handicap 2YO 1400m
Horse Angry Duffy (GB) 2 F
Epaulette / Munaawashat
Breeder Mr & J. A. Duffy
Result 2/7