Past results

Race results featuring Darley-sired horses. Use the filters below to help you find exactly what you are looking for.

Races are listed in local time.

Saturday, 28 November 2020

Racecourse Time Race Distance Horse Results
ASCOT (AUS) 14:59 3yo+ BM66+ Handicap
1200m
Platinum Bullet (AUS)
4  F  Shooting to Win (AUS) / Raid (NZ) (Pins (AUS))
Breeder: Three Bridges Thoroughbreds
Owner: B L Mc Rostie, Mrs J M Mc Rostie, G L Mc Rostie & Ms D P Mc Rostie
Trainer: Simon Miller
2/11
14:59 3yo+ BM66+ Handicap
1200m
Resortman (AUS)
4  G  Helmet (AUS) / Straveen (NZ) (Stravinsky (USA))
Breeder: Mr M Jennings
Owner: Canal Enterprises (Mgr: P Z Capararo), Falsify (Mgr: G B Ralston), Preacher 3 Steed (Mgr: M F Crawshaw), J D Screaigh, J L Pusey, Ms C V Caudwell, Miss C R Gleeson, K J Matthews, B M McKeon, Ms B S Sharpe, M A Cooper, C J Mahony, A Maffei, A Alibrandi, R
Trainer: M L Lane
Won/11
16:10 3yo+ BM60+ Handicap
1200m
Absolute (AUS)
6  G  Street Cry (IRE) / Chiara (AUS) (Last Tycoon (IRE))
Breeder: Darley
Owner: C A A Ricciardo, B A Turner & K Johnson
Trainer: P J Fernie
2/14
17:30 Winterbottom S. (G1) 3yo+ Open Weight For Age
1200m
Elite Street (AUS)
4  G  Street Boss (USA) / Elite Ateates (AUS) (Exceed and Excel (AUS))
Breeder: Anita Vale Stud
Owner: L B Morton, Mrs A I Morton & Anita Vale Stud (Mgr: R J M Anderson)
Trainer: D L Morton
Won/15
BARCALDINE (AUS) 16:35 Open Handicap
1300m
Boingo (AUS)
6  F  Helmet (AUS) / Beguile (AUS) (Elusive Quality (USA))
Breeder: Mrs D Quackenbush
Owner: S L Dowling, M J Stapleton, S D Heathwood, D D Heathwood, C R Heathwood, M J Flanigan, S A Dowling & M D McCasker
Trainer: R Little
Won/8
BOWRAVILLE (AUS) 14:50 Handicap
1000m
Chief Havoc (AUS)
6  G  Street Cry (IRE) / Magically (AUS) (Danehill (USA))
Breeder: Mr G Harvey
Owner: Mrs T Prosser, Mrs S McDonnell, P Coulon, Ms K Layden, Ms J Layden & C Blanch
Trainer: Colt Prosser
Won/7
COONAMBLE (AUS) 12:02 Maiden
1100m
Walbundrie (NZ)
4  G  Iffraaj (GB) / Vermillion (NZ) (Danasinga (AUS))
Breeder: C Chrisp & Tom Lane Equine Ltd, Central, NZ
Owner: Miss C L Chapman, J D Roberts, J D Hartmann, G A Flyght & M P Dodds
Trainer: Catherine Chapman
3/8
DOOMBEN (AUS) 12:58 2yo Open Set Weight
1050m
She's So Vain (AUS)
2  F  Denman (AUS) / Tennessee Melody (AUS) (Danbird (AUS))
Breeder: Mr NC Stewart
Owner: Mrs D M Leggatt
Trainer: Daryll Leggatt
3/7
13:33 Handicap
1050m
Niewand (AUS)
4  G  Shooting to Win (AUS) / She's a Fox (AUS) (Fastnet Rock (AUS))
Breeder: Kia Ora Stud Pty Ltd
Owner: R G Seldon, Kia Ora 2009 (Mgr: R W Rose) & D R Seldon
Trainer: S W Kendrick
3/11
14:48 Class 3 Set Weight
1350m
Kubrick (AUS)
4  G  Shooting to Win (AUS) / Alcatraz (AUS) (Fastnet Rock (AUS))
Breeder: Two Bays Farm
Owner: Star Thoroughbreds Pty Ltd (Mgr: Ms D J Martin), Felgate Holdings (Mgr: P D Felgate), Mrs R A Glasgow, C G Olliver, Paramount Racing (Mgr: Ms K M Wood), G M Hollis, M H Wood, R B T Aurisch, Mrs H A Aurisch, Boeara Holdings (Mgr: Ms D A Dunphy), Nick Vass
Trainer: C J Waller
2/13
ELLERSLIE (NZ) 13:20 2yo Maiden
1100m
Millefiori (NZ)
2  F  Iffraaj (GB) / Miss Bluebell (NZ) (Savabeel (AUS))
Breeder: Totara Park Stud
Owner: Te Akau Millefiori Racing Partnership (Mgr: Karyn Fenton-Ellis Mnzm)
Trainer: J W Richards
Won/11
14:30 Handicap
2100m
Orakei Overlord (NZ)
7  G  Iffraaj (GB) / Valentina Rossi (NZ) (O'Reilly (NZ))
Breeder: Phillips Thoroughbreds Ltd
Owner: M Burns, J Dakin, C Lawson, M Levene, C Manning, T Phillips & Phillips Thoroughbreds Ltd
Trainer: S & E Clotworthy
2/14
GCTC (AUS) 12:38 Maiden
1800m
Aliraaj (NZ)
3  G  Iffraaj (GB) / Moselle (NZ) (Align (AUS))
Breeder: Haunui Bloodstock Ltd
Owner: R J Hovey & Mrs S J Hovey
Trainer: M A Kropp
Won/8
KEMBLA GRANGE (AUS) 12:59 Handicap
1200m
Purposeful Miss (AUS)
4  F  Shooting to Win (AUS) / Premeditated (AUS) (Commands (AUS))
Breeder: Luskin Park Stud
Owner: A T Carver, C J Carver, R King, D G Atkinson, A W Milgate, A H Carver, D King, S E Green & J A Cameron
Trainer: Jason & Lucy Attard
3/6
14:44 Handicap
1000m
Miss Dior (AUS)
4  F  Brazen Beau (AUS) / Royal Sapphire (AUS) (O'Reilly (NZ))
Breeder: Miss A Foye
Owner: Miss A Foye, T N Dickson, Mrs A M Dickson & Gundy Park Racing (Mgr: B B Foye)
Trainer: P & P Snowden
Won/8
15:16 Maiden
1200m
Chilliwack (AUS)
3  C  Exceed and Excel (AUS) / Raspberries (AUS) (Lonhro (AUS))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
3/10
15:56 Handicap
1200m
Sam Spade (AUS)
4  G  Epaulette (AUS) / Investigates (AUS) (Strategic (AUS))
Breeder: Henderson Racing & Breeding Pty Ltd
Owner: F Cook, Mrs C Cook, Ms C Curtis, A Brooks, Mrs B Woo, J Woo, D Henderson, P Lepparde & P Camilleri
Trainer: L W Curtis
3/7
17:16 Handicap
1500m
Zenardini (AUS)
5  F  Bernardini (USA) / Zenith (AUS) (Fantastic Light (USA))
Breeder: Ms K Harding
Owner: Ms K E Harding, Mrs M S Thornett & Mrs M Scott
Trainer: L J Bridge
3/10
KRANJI (SIN) 12:30 2,3yo Maiden Weight For Age
1400m
Golden Sprint (NZ)
3  G  Contributer (IRE) / Got the Snitz (AUS) (Snitzel (AUS))
Breeder: Goodwood Stud Ltd, C E J & C J W Stewart, Central, NZ
Owner: GOLDEN BILLION STABLE
Trainer: Ms D Logan
3/12
13:00 Handicap
1100m
Headhunter (AUS)
5  G  Exceed and Excel (AUS) / Seances (AUS) (Canny Lad (AUS))
Breeder: Darley
Owner: MIDDLE KINGDOM STABLE
Trainer: J Peters
2/12
13:30 Maiden Weight For Age
1600m
Tiger Leap (NZ)
4  G  Iffraaj (GB) / First Empress (JPN) (Fuji Kiseki (JPN))
Breeder: Dr K C Tan
Owner: T & T STABLE
Trainer: S Burridge
2/12
14:00 Handicap
1200m
Najah (AUS)
7  G  Helmet (AUS) / Tricolore (AUS) (Encosta de Lago (AUS))
Breeder: Mr DS Thomas
Owner: AJ'S STABLE
Trainer: J O'Hara
3/12
MOONEE VALLEY (AUS) 12:55 Handicap
1600m
Still be Friends (AUS)
3  G  Brazen Beau (AUS) / Rose of Hallowell (AUS) (Commands (AUS))
Breeder: Aquis Happy Valley Syndicate
Owner: A List Stud Pty Ltd (Mgr: S Y Lee)
Trainer: D T O'Brien
3/7
12:55 Handicap
1600m
Supreme Thunder (AUS)
3  G  Night of Thunder (IRE) / Nightingales (AUS) (Street Cry (IRE))
Breeder: Yu Long Investments
Owner: Australian Thoroughbred Bloodstock Pty Ltd, T Luke, T Murtagh, S Musson, C Favre, Mrs S Favre, G Toll, Ms M Uttley, Ms H Uttley, O Kelly, M Van Der Sluys, Mrs D Dormer, W Lander, Placidark Racing, Coronet Racing, Rainbow, Angeljac & Eromsil
Trainer: Archie Alexander
2/7
13:30 2yo Open Set Weight
1000m
Paulele (AUS)
2  C  Dawn Approach (IRE) / Chatoyant (AUS) (Flying Spur (AUS))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
Won/10
14:40 Handicap
1600m
Pres de Toi (AUS)
6  F  Helmet (AUS) / Nonchalance (AUS) (Lonhro (AUS))
Breeder: Burnewang North Pastoral
Owner: P T Blair & Ms F P Taylor
Trainer: P A Chow
2/9
17:20 Carlyon S. (Listed) 4yo+ Open Set Weight
1000m
Prezado (AUS)
6  G  Denman (AUS) / Nerrin Twister (AUS) (Elvstroem (AUS))
Breeder: Mr A Calvert
Owner: A W Bruhn, S W Bruhn, Escaka (Mgr: F P Merlino), P L Cooper, Scar Racing (Mgr: A R Cameron), P J Daenell, J C Crawford, R A Wilson, P J Campbell, Maverick Racing (Mgr: G S McCormack), C Sarantakos, M J Chaston, M J McCraw, M P Murray, M Mifsud, P J Nicoll
Trainer: M Ellerton & S Zahra
3/10
MORPHETTVILLE (AUS) 15:01 Handicap
1800m
Serious Spender (AUS)
5  F  Bernardini (USA) / Eagles Destiny (AUS) (Snippetson (AUS))
Breeder: Mr BH Perks
Owner: B H Perks, Ms A Clough, Mrs L J Francis, L J Perks, H M Perks, Miss T N Perks, H S Perks & J A Perks
Trainer: L Macdonald & A Gluyas
3/12
17:37 Handicap
1200m
Poysed to Rein (AUS)
5  F  Sepoy (AUS) / Morning Cloud (AUS) (Exceed and Excel (AUS))
Breeder: Ramsey Pastoral Pty Ltd
Owner: M J Warnett, P M Hodgens, M Malouf, R D Piper, Mrs J S Lewis, G J Conron, Ms M L White, P J Ninnis, Mrs P C Southern-Ninnis, R L Callisto, R M Main, M A Hammer, J J Burgess, Peeking Possum Racing (Mgr: C M Fitzgerald) & Bula Bula (Mgr: C M Fitzgerald)
Trainer: R & C Jolly
3/8
MT ISA (AUS) 14:00 Handicap
1000m
Hologram (AUS)
6  G  Exceed and Excel (AUS) / Hierogram (AUS) (Octagonal (NZ))
Breeder: Darley
Owner: S J Royes & Miss C Stedman
Trainer: S J Royes
2/9
15:20 Handicap
1200m
Bacchur (AUS)
5  G  Poet's Voice (GB) / Cashorio (AUS) (Oratorio (IRE))
Breeder: Mr D Pengilly
Owner: P D Gray & Mrs P M Gray
Trainer: Tanya Parry
2/8
MURRUMBIDGEE TC (AUS) 12:20 Handicap
1800m
Bouddi (AUS)
6  G  Exceed and Excel (AUS) / Shirley (AUS) (Zabeel (NZ))
Breeder: Strawberry Hill Stud
Owner: A J Groves, S Groves, K P Weir & Mrs M M Weir
Trainer: K P Weir
Won/9
14:01 Handicap
1200m
Torsiton (AUS)
4  F  Reset (AUS) / Tortoni (AUS) (Strategic (AUS))
Breeder: Mr OP Tait
Owner: O P Tait & Mrs J G Nivison
Trainer: T P Donnelly
2/11
14:36 Handicap
1200m
Kurocaine (AUS)
5  G  Kuroshio (AUS) / Splendid Tiara (AUS) (Beautiful Crown (USA))
Breeder: Mr B Marshall
Owner: B T Marshall & M Doyle
Trainer: G J Colvin
2/12
14:36 Handicap
1200m
La Sante (AUS)
4  G  Hallowed Crown (AUS) / Koonya (AUS) (Nadeem (AUS))
Breeder: Townsings Lane Farm
Owner: B Harvey, C Bowman, Miss E L Harvey, Mrs J L Porter, Ms J Bryant, Mrs J M Sheaffe, Mrs L Schiller, Mrs M I Harvey, Mrs M Ryan, P J Porter, W Matthews, M Matthews, Mrs R Symons, Mrs S J Triggs, Ms W Harvey, W A Ryan, Mrs M Dell & W G Porter
Trainer: Ms D Scott
Won/12
ROSEHILL (AUS) 13:15 2yo Open Handicap
1100m
Sliders (AUS)
2  F  Street Boss (USA) / Glissade (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
2/11
14:25 Handicap
1200m
Kattegat (AUS)
4  G  Medaglia d'Oro (USA) / Itameri (AUS) (Exceed and Excel (AUS))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Thorotek (Mgr: Mrs N K Jarvis), Emanem (Mgr: Miss M H A Briet), D R Quirk, Mrs T L Quirk, R A Carlyon, Mrs C M Carlyon, D R Carlyon, Mrs A L Barwick, R A Barwick, D Lowes, D A Lowes, A Redman, Mrs S M Tier, P R Tier, J G Cartwright & K J Dunstan
Trainer: Natalie Jarvis
3/13
15:00 Handicap
1300m
Promotions (AUS)
4  G  Exceed and Excel (AUS) / Transfers (AUS) (Street Cry (IRE))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
3/8
17:40 Starlight S. (Listed) 3yo+ Open Quality
1100m
Invictus Salute (AUS)
5  F  Exceed and Excel (AUS) / Acquired (NZ) (O'Reilly (NZ))
Breeder: Mr G Grimish
Owner: Sledmere Stud (Mgr: Mrs C J Murphy)
Trainer: Mark Newnham
Won/9
17:40 Starlight S. (Listed) 3yo+ Open Quality
1100m
Viridine (AUS)
6  G  Poet's Voice (GB) / Patina (AUS) (Anabaa (USA))
Breeder: Darley
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
3/9
THANGOOL (AUS) 14:03 Handicap
800m
Rezabelle (AUS)
5  F  Reset (AUS) / Ambazar (AUS) (Starcraft (NZ))
Breeder: Mr C de Riese
Owner: S L O'Shea & Mrs D O'Shea
Trainer: Stephen O'Shea
3/12
14:52 Handicap
1400m
My Certain (AUS)
5  G  Poet's Voice (GB) / Hewayaat (AUS) (Red Ransom (USA))
Breeder: Shadwell Stud Australasia Ltd
Owner: R W Murray, S J Campbell & Mrs J L Campbell
Trainer: R W Murray
Won/12
16:12 Open Handicap
1600m
Regal Reece (AUS)
6  G  Reset (AUS) / Sovereign Miss (AUS) (Made of Gold (USA))
Breeder: Mr D Brideoake
Owner: N J Walsh & C J Attard
Trainer: Chris Attard
Won/7
TOKYO (JPN) 15:25 Capital S. (Listed) Wfa 3YO+
1600m
Moira Aithon (JPN)
6  C  Lonhro (AUS) / Titan Queen (USA) (Tiznow (USA))
Breeder: Northern Racing
Owner: Takaya Shimakawa
Trainer: Takanori Kikuzawa
3/13
TOWONG (AUS) 14:35 Handicap
1200m
Aberration (AUS)
7  G  Lonhro (AUS) / Hallucinates (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: Darley
Owner: Miss G K Holt, D L Catanzaro, P J McKaig, G Licciardello, P R Bannerman, Mrs T L Wells, Mrs G Smith, Mrs L Holt, A Purnell-Webb, C J Hanlon, Mrs J McDonnell & J Philip
Trainer: Georgina Bourke
Won/12
15:15 Open Handicap
1000m
Revenire (AUS)
6  G  Lonhro (AUS) / Come Hither (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: Darley
Owner: R Sergi, J Florio, J Issa & M Sawka
Trainer: Carl Spry
3/7
15:55 Handicap
1400m
Double Denman (AUS)
5  F  Denman (AUS) / Flying First Class (AUS) (Flying Spur (AUS))
Breeder: Mrs S Bissett
Owner: M A Gleadow, Mrs T J Gordy, N S Huppatz, Mrs S L Huppartz, P W C Morrison, Dr D J Crosbie, M J Catt, Mrs A M Catt, D R Thomas, M P Johanson & C Melville
Trainer: Leslie Gordy
3/11
WANGANUI (NZ) 14:12 Handicap
1340m
La Landonne (NZ)
6  F  Iffraaj (GB) / Warren's Sister (NZ) (Savabeel (AUS))
Breeder: Haunui Bloodstock Ltd
Owner: Miss A S Ames-Durey
Trainer: S L Brown
3/11
YARRA VALLEY (AUS) 13:11 3yo Maiden
1000m
Licciardi (AUS)
3  F  Street Boss (USA) / Elle Labelle (AUS) (Elvstroem (AUS))
Breeder: Kambula Stud
Owner: S Bickley, Mrs K A Bickley, B J Rogers, A T Biacsi, B J Nash, B O'Flaherty, A Boyd, B Willox, N Panozzo, T N Newson, Ms M Sullivan, B J Smith, J P Smith, J Hastie, L Marriott, Harvey Racing & Breeding (Mgr: D M Harvey) & Flemington Bloodstock (Mgr: J G Sa
Trainer: Leon & Troy Corstens
2/9
13:11 3yo Maiden
1000m
Night of Delight (AUS)
3  F  Night of Thunder (IRE) / Whitten's Delight (AUS) (Barely a Moment (AUS))
Breeder: Mr H Kelly
Owner: H M Kelly, G C Scholes, C D Kennedy, J Farrugia, M W Badrian, B Silman, D Murkies, Ms K Cravana-Bell, P Baker, Mrs A Forsyth, D Forsyth, 3's A Spree (Mgr: D J Lovegrove), Armsville (Mgr: S F Neville), Gotta Go (Mgr: S Trigg) & Haberman No 4 (Mgr: K Haberm
Trainer: R Griffiths & M De Kock
Won/9
13:11 3yo Maiden
1000m
Queen Ryker (AUS)
3  F  Exceed and Excel (AUS) / Charmview (AUS) (Royal Academy (USA))
Breeder: Mr MJ Alati
Owner: L H E Koh
Trainer: P & P Snowden
3/9
16:16 Handicap
1200m
Zakurak (NZ)
4  C  Iffraaj (GB) / Asterie (GB) (Sadler's Wells (USA))
Breeder: R A Emery
Owner: S P Nichols, P M Schols, M J Gray, B S Ong Tan, Mrs A M Ong Tan, Miss S B Barclay, G R Stead, J G Wright, Ms K S Tegelhuter, K H Jones, Ms B Mogg, A J Glen, Z A Job, R Tuckfield, R B Glen, D Healy, J Healy & Jakob's Legacy (Mgr: C Elliott)
Trainer: S P Nichols
Won/10
16:56 Handicap
1200m
Curious Heart (AUS)
5  F  Kuroshio (AUS) / Catch a Heart (AUS) (Show a Heart (AUS))
Breeder: Miss K Moses
Owner: D Harrison, Mrs H L Dunn, P Peros, Ms J A Bentley, S T Adams, C N H Bransden, W S Carter, W. Fletcher, F De Pasquale, J L Heathcote, Mrs T Johnson, D Johnson, P McGrath, S R McGrath, A R Vesco, J P Vesco, F M Vesco & Il Primo (Mgr: F De Pasquale) & A Grig
Trainer: D C Harrison
2/11
17:36 Handicap
1000m
Black Sea (AUS)
5  G  Denman (AUS) / Cincinnati Gal (AUS) (Langfuhr (CAN))
Breeder: Denman Bloodstock Pty Ltd
Owner: R T Cleaver, M P Lovett, P B Cogswell, R Scott, B N Crozier, Ms S C Askew, J K Wagstaff, R G Fisher, Mrs J R Fisher, Mrs L M Wagstaff, Mrs J Watkins, Mrs L McCallum, Mrs S J Drew & M W Alder
Trainer: Alexander Rae
2/12

Friday, 27 November 2020

Racecourse Time Race Distance Horse Results
AL-JANADRIAH (KSA) 15:35 Handicap
1200m
Ginger Fox (GB)
4  G  Iffraaj (GB) / Rimth (GB) (Oasis Dream (GB))
Breeder: Denford Stud Ltd
Owner: Saad Abdullah Saad Alsehali
Trainer: B Alsubaie
3/16
CANBERRA (AUS) 15:24 Handicap
2000m
Dip Me Lid (AUS)
5  G  Helmet (AUS) / Dancing Doll (AUS) (Danehill Dancer (IRE))
Breeder: Redbank North
Owner: Redbank North Pty Ltd, (Mgr: J A Middleton), R A Shannon, D Gorman, K A Jacobs, M Houston, M Phipps, D Nolan, B Quade, Ms L Stevenson & Royal Blue Baggers (Mgr: J R Nagle)
Trainer: K R Dryden
2/9
16:44 Open Handicap
1400m
Scarleo (AUS)
4  G  Helmet (AUS) / Pillow Talk (AUS) (Foreplay (AUS))
Breeder: Redbank North
Owner: Redbank North P/L (Mgr: J Middleton), A G Deleede & M R Abbott
Trainer: K R Dryden
3/13
CANTERBURY (AUS) 20:15 Handicap
1250m
Maggie Miss (AUS)
5  F  Medaglia d'Oro (USA) / Rekindled Glory (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: G S A Bloodstock Pty Ltd
Owner: Luskin Park Stud Racing (Mgr: P F Whelan), P Jelfs, Mrs P M Jelfs, C G Staff, J L Abel, Mrs V E Abel, P J Hawks, J F Hassett, Mrs M L Hassett, J M Whelan & S P Whelan
Trainer: G Waterhouse & A Bott
2/7
20:45 Handicap
1200m
Lancaster Bomber (AUS)
5  G  Denman (AUS) / Christmas Lily (AUS) (More Than Ready (USA))
Breeder: Mr G Harvey
Owner: Mrs L C Litt, R J Litt, B R McEwan, T M Harrison, P D Hubbard, T McCall, D J Patterson, C Feld, Mrs D E Patterson, A J Jones, I Hamilton, D Van Reyk, W A Wicks, R J Bowdler, J Reilly, Ms D Rassack, M K Barlow, J Foxe, 10 Senoritas 5 (Mgr: Mrs L M Gilbert)
Trainer: Richard Litt
Won/8
20:45 Handicap
1200m
Ranges (AUS)
4  G  Shooting to Win (AUS) / I Believe (AUS) (Octagonal (NZ))
Breeder: Est DW Storey
Owner: Triple Crown Syndications (Mgr: C Ward), Invincible Club (Mgr: V Chau), No Bull (Mgr: D Garreffa), M Waddington, A Finucane, G Lawler, Ms Z Saba, C Philp, C Schembri, R Hay, M Hardwick, C Johns, J Hope-Johnstone, P Thompson, Ms N Ryan, Mrs C Irwin, P Ryan
Trainer: P & P Snowden
3/8
21:15 Handicap
1250m
Catapult (AUS)
5  G  Medaglia d'Oro (USA) / Tactless (AUS) (Commands (AUS))
Breeder: Darley
Owner: G R Williams, Mrs V C Williams, P Jones & A R Devine
Trainer: Richard Litt
3/8
21:15 Handicap
1250m
Charretera (AUS)
5  G  Epaulette (AUS) / Chula Vista (AUS) (Encosta de Lago (AUS))
Breeder: Mr IK Smith
Owner: Triple Crown Syndications. (Mgr: C H Ward), Darcy Rudd Racing Groveleets Racing, S M & B J Williams Racing, Rashini, Mrs S J Hughes, C S Hughes, S Roache, C Dawes, W Haddrick, B C Newman, A J Prince, B Pitt, S W Brown, M R Wassnig, M D Candy, J Flood, E J
Trainer: P & P Snowden
Won/8
CHELMSFORD CITY (GB) 18:15 Handicap 3YO+
2 miles
Trinity Girl (GB)
3  F  Teofilo (IRE) / Micaela's Moon (USA) (Malibu Moon (USA))
Breeder: Tactful Finance Limited
Owner: Mr G Robinson, Mr I Fowler, Mrs S Dwye
Trainer: Jessica Macey
Won/7
CHURCHILL DOWNS (USA) 14:57 ALW 3 yo's & up F & M (fillies and mares)
6 1/2F
She Can't Sing (USA)
3  F  Bernardini (USA) / Distorted Music (Distorted Humor)
Breeder: Lothenbach Stables Inc
Owner: Lothenbach Stables, Inc. (Bob Lothenbach)
Trainer: C Block
Won/6
CRANBOURNE (AUS) 18:00 3yo Maiden
1500m
Lonhgoal (AUS)
3  F  Lonhro (AUS) / Becerra (AUS) (Al Maher (AUS))
Breeder: Mr IK Smith
Owner: B M Griffiths & Mrs M M Griffiths
Trainer: M Ellerton & S Zahra
2/6
20:30 Handicap
1000m
Brazen Brando (AUS)
4  G  Brazen Beau (AUS) / I'm Discreet (AUS) (Elusive Quality (USA))
Breeder: Mr D Peacock
Owner: C A Fildes, Miss K M Fildes, B C Dixon, Mrs M K Dixon, J E Cooper, Mrs A D C Cooper, J M Maclean, D J M Maclean, Mrs J A Maclean, Mrs A J Maclean & Ms R C Lederman
Trainer: P Stokes
2/8
CROMWELL (NZ) 16:25 Handicap
1220m
Spring Blossom (AUS)
5  F  Epaulette (AUS) / Beguile (AUS) (Elusive Quality (USA))
Breeder: Mrs D Quackenbush
Owner: Mrs C & W L Bolton, B & S Hunter, M McQuilkin, S T Moffett, K O'Malley & A C Roberts
Trainer: N White & L Callaway
Won/10
DALBY (AUS) 13:21 Fillies & Mares Maiden Handicap
1200m
Evasive Light (AUS)
4  F  Sidestep (AUS) / Play of Light (AUS) (King of Kings (IRE))
Breeder: Mr BM Howlett
Owner: W R Crompton & Ms J J Crompton
Trainer: E J Hayes
3/10
14:33 Class 2 Set Weight
2000m
Hostage of War (AUS)
4  G  Epaulette (AUS) / Kidnapper (AUS) (Red Ransom (USA))
Breeder: Mrs N Grant-Taylor
Owner: B J Andrew, L J Alexander, Mrs G F Alexander, C Waller, S J Andrew, Mrs M Kraut, Mrs K R Curtis, D C Curtis, J P Woolmer, S Paterson, B A Arndt, M O'Brien, Ms S R Melouney, C Smithers, J W Harrison, Mrs R Rouaen, S Rouaen & Redbacks Fc Racing (Mgr: D Cron
Trainer: Brenton Andrew
Won/7
16:34 Handicap
1200m
Chevrons'n'rockers (AUS)
4  G  Epaulette (AUS) / Floral Scent (AUS) (Lonhro (AUS))
Breeder: Epsom Lodge
Owner: Epsom Lodge
Trainer: Ben Ahrens
2/10
DEL MAR (USA) 12:30 MSW 3 yo's & up Open
5F
Kalon (USA)
3  F  Bernardini (USA) / Always a Princess (Leroidesanimaux (BRZ))
Breeder: Arnold Zetcher LLC
Owner: Hronis Racing, LLC
Trainer: J Sadler
3/9
16:30 MSW 3 yo's & up Open
1 1/16M
On Easy Street (USA)
4  C  Street Boss (USA) / October Tempest (Theatrical (IRE))
Breeder: Brandywine Farm (Jim & Pam Robinson)
Owner: Gilbert and Sones
Trainer: P Gallagher
3/10
DUNDALK (IRE) 19:30 Handicap 3YO+
2 miles
Blue Shadow (IRE)
3  G  Hallowed Crown (AUS) / Blue Moonstone (USA) (English Channel (USA))
Breeder: Hardys Of Kilkeel Ltd
Owner: Paul Hardy
Trainer: A Oliver
3/13
19:30 Handicap 3YO+
2 miles
Bold Approach (IRE)
4  C  Dawn Approach (IRE) / Excuse Me (USA) (Distorted Humor (USA))
Breeder: J. S. Bolger
Owner: Mrs J S Bolger
Trainer: J S Bolger
2/13
FAIR GROUNDS (USA) 15:31 MSW 2 yo F (fillies)
1M 70Y
Social Dilemma (USA)
2  F  Medaglia d'Oro (USA) / Singing Kitty (Ministers Wild Cat)
Breeder: Spendthrift Farm, LLC
Owner: Spendthrift Farm, LLC (B. Wayne Hughes)
Trainer: A Stall, Jr.
Won/6
GULFSTREAM PARK WEST (USA) 15:29 MSW 3 yo's & up F & M (fillies and mares)
1 mile
Emma Rose (USA)
3  F  Bernardini (USA) / Artemis (Empire Maker)
Breeder: Siena Farms LLC
Owner: Siena Farm LLC
Trainer: K McPeek
3/8
JEBEL ALI (UAE) 14:30 For NH & SH 4YO+ that HAVE NOT WON SINCE April 1,
1400m
Morlock (IRE)
5  G  Epaulette (AUS) / Mon Bijou (IRE) (Green Desert (USA))
Breeder: Mr A. L. Conneally
Owner: KTA
Trainer: S Al Ghurair
3/8
15:30 Conditions
1000m
Raahy (GB)
3  G  Brazen Beau (AUS) / Moonlight Mystery (GB) (Pivotal (GB))
Breeder: Haddenham Stud Farm Ltd
Owner: Have A Luck Syndicate
Trainer: J Ramadhan
Won/10
15:30 Conditions
1000m
Raakezz (USA)
3  C  Street Boss (USA) / Auntie Soph (USA) (Valiant Nature (USA))
Breeder: Brownstead Farm
Owner: Sh Ahmed bin Rashid Al Maktoum
Trainer: N Bachalard
2/10
16:00 For MAIDEN NH 2YO & SH 3YO ONLY
1000m
Cross the Ocean (USA)
2  C  Frosted (USA) / Folklore (USA) (Tiznow (USA))
Breeder: Robert and Beverly Lewis Trust LLC
Owner: Elbashir Salem Elhrari
Trainer: S Seemar
Won/5
LYON LA SOIE (FR) 18:00 3yo Handicap
1800m
Katafonic (FR)
3  C  Iffraaj (GB) / Pitamore (USA) (More Than Ready (USA))
Breeder: Wertheimer Et Frere
Owner: ECURIE MATHIEU OFFENSTADT
Trainer: JP. GAUVIN (S)
2/13
MAHONING VALLEY RACE COURSE (USA) 16:30 CLM 3 yo's & up Open
6F
Irish Cat (USA)
8  G  Street Cry (IRE) / Carolyn's Cat (Forestry)
Breeder: Mr. & Mrs. W. K. Warren Jr.
Owner: Dream Ridge Racing
Trainer: B Barnes
2/12
MT BARKER (AUS) 15:50 3yo+ Maiden
1300m
Do it Right (AUS)
4  G  Helmet (AUS) / Verscene (AUS) (Verglas (IRE))
Breeder: Loloma Farms Pty Ltd
Owner: Loloma Farms Pty Ltd (Mgr: Ms K J Everett)
Trainer: D M Luciani
3/11
17:35 3yo+ BM70+ Handicap
1200m
Echo Effect (AUS)
7  G  Reset (AUS) / Tyrolean (AUS) (Danehill (USA))
Breeder: Mr N Tufilli
Owner: Smile High Racing (Mgr: N A Tufilli)
Trainer: L Smith
Won/11
MUSWELLBROOK (AUS) 13:25 Maiden Handicap
900m
Owhata Crumpet (AUS)
4  F  Albrecht (AUS) / Modest Meisie (AUS) (Johannesburg (USA))
Breeder: Mr D Morice
Owner: D H Morice, P M Farrell & Mrs M L Morice
Trainer: P M Farrell
Won/13
13:25 Maiden Handicap
900m
Upside (AUS)
4  F  Sidestep (AUS) / Upinahms (AUS) (Brahms (USA))
Breeder: Ms JL Bowen
Owner: Ms J L Bowen, R M Bowen & J B Bowen
Trainer: Justin Bowen
3/13
14:00 Maiden Handicap
1750m
Ellia (AUS)
4  F  Poet's Voice (GB) / Dalaayill (AUS) (Fastnet Rock (AUS))
Breeder: Glastonbury Farm
Owner: Glastonbury Farm (Mgr: D S Grimley)
Trainer: Simon Casey
Won/13
15:50 Maiden
1280m
Danzette (AUS)
3  F  Epaulette (AUS) / Sleight of Hand (AUS) (Danzero (AUS))
Breeder: Three Bridges Thoroughbreds
Owner: L Caminiti, B F Rippingale, J Haines, S J McManus, P A Bennett, S F McClymont, A P Ryan, Mrs V Prince, Mrs P Letch, K F May, B J Webb, Miss J Rennie, P J Liston, G J Johnson, Ms S P Hopkins, Double Down, F M D Racing, Triple Crown Syndications, R V & D Ly
Trainer: P & P Snowden
3/13
16:30 Handicap
1750m
Forever Jude (AUS)
4  G  Albrecht (AUS) / Songs (AUS) (Fuji Kiseki (JPN))
Breeder: Ms P Egan
Owner: G L Smith, A Smith, J E Hoad, J J Hoad, Mrs M M Smith, N R Smith, S Whatson, A Whatson, D J Chadburn & Mrs K Chadburn
Trainer: Tim McIntosh
2/13
PORT LINCOLN (AUS) 15:50 Handicap
1750m
Oblique Line (AUS)
7  G  Commands (AUS) / Upper Echelon (AUS) (Fusaichi Pegasus (USA))
Breeder: Darley
Owner: J Dunn
Trainer: J Dunn & K Bishop
3/7
18:10 Handicap
1000m
Scary Go Round (AUS)
5  F  Kuroshio (AUS) / La Tahaa (NZ) (Pins (AUS))
Breeder: Riva Ridge Stud
Owner: Ms M King
Trainer: R J King
2/10
18:40 Handicap
1210m
Fearless Al (AUS)
5  G  Albrecht (AUS) / Fearless Babe (AUS) (Royal Academy (USA))
Breeder: Mr D Hogan
Owner: J Dunn, C Dunn & B Temby
Trainer: J Dunn & K Bishop
2/10
ROME (ITY) 15:15 Handicap 3YO
2300m
Bridge Powerpau (IRE)
3  F  Epaulette (AUS) / Agustapower (IRE) (Hawk Wing (USA))
Breeder: D. Cox & Dermot Farrington
Owner: Brunotti Sandro
Trainer: Meniconi Pierguido
2/7
SOUTHWELL (GB) 12:35 Handicap 3YO+
1m 4f
Notation (IRE)
3  F  Poet's Voice (GB) / Party Line (GB) (Montjeu (IRE))
Breeder: S. R. Counsell
Owner: Kingsley Park 24 - Ready To Run
Trainer: Mark Johnston
2/9
SUNSHINE COAST (AUS) 19:23 Handicap
1400m
Adelase (AUS)
4  F  Poet's Voice (GB) / Aliyda (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: S J E Family Trust
Owner: D J Watkins, Mrs C I Watkins & Miss S I Watkins
Trainer: B S Baldwin
3/9
20:23 Handicap
1200m
Jetski (AUS)
4  G  Lonhro (AUS) / Outdoor (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: A C Black & Mrs E A Black
Trainer: Tony & Maddysen Sears
Won/7
21:00 Handicap
1800m
Grenadiers (AUS)
4  G  Epaulette (AUS) / Shatters (AUS) (Lonhro (AUS))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: R E Wenck & Mrs M L Wenck
Trainer: Ms T Cotsiopoulos
2/11
TAMPA BAY DOWNS (USA) 14:20 MCL 3 yo's & up Open
1 1/16M
Vicarage (USA)
3  C  Medaglia d'Oro (USA) / Winding Way (Malibu Moon)
Breeder: Stonestreet Thoroughbred Holdings LLC
Owner: Jump Sucker Stable, Claiborne Farm and Adele B. Dilschneider
Trainer: C Clement
Won/14
WODONGA (AUS) 15:20 Open Handicap
1590m
Vungers (AUS)
7  G  Reset (AUS) / Blushow (AUS) (Show a Heart (AUS))
Breeder: Bowness Stud
Owner: D T Moore, G J Teasdale, R G Fabry, P S Saunders, R O Fisher, N M Hein, M L Penny, B K Nickelson, B J Rowan, B J McKenna, B F Peck, P D Peck, P M Head, M S Peck, L J Herben & Ms M B Herben, A J Hearps & D Sanderson
Trainer: B C Hearps
Won/11

Thursday, 26 November 2020

Racecourse Time Race Distance Horse Results
AL RAYYAN (QA) 16:00 Conditions 3yo
1200m
S K Shawaheen (QA)
3  F  Poet's Voice (GB) / Oasis Spirit (GB) (Oasis Dream (GB))
Owner: Mr. Jassim Bin Hamad M A Al-Atteya
Trainer: Mohammed Hamad Al Attiya
Won/16
19:15 Conditions 3yo
2400m
Otwo (USA)
7  G  Medaglia d'Oro (USA) / Vacare (USA) (Lear Fan (USA))
Breeder: Double K Llc
Owner: Mr. Hamad Ahmed Hassan Al Malki Al Jehani
Trainer: Hamad Ahmed Al Malki Al-Jehani
2/10
BALAKLAVA (AUS) 12:45 Handicap
2200m
The Red Sea (AUS)
4  G  Reset (AUS) / Red Pointes (AUS) (Testa Rossa (AUS))
Breeder: Sampson and Taite Pty Ltd
Owner: Roi Bloodstock (Mgr: E C Watt)
Trainer: Grant Young
Won/9
14:30 3yo+Colts, Horses & Geldings Maiden
1200m
Carry the Musket (AUS)
3  G  Sepoy (AUS) / Fetes Alfresco (AUS) (Rock of Gibraltar (IRE))
Breeder: Eureka Cambooya Thoroughbreds Pty Ltd
Owner: J Martin, G D Searle, D C Dare & M W Dawes
Trainer: G D Searle
3/12
BENDIGO (AUS) 14:10 3yoFillies Maiden
1000m
Runaway River (AUS)
3  F  Street Boss (USA) / Kulgrinda (AUS) (Exceed and Excel (AUS))
Breeder: Hesket Bloodstock
Owner: Hesket Bloodstock (Mgr: D J Moodie)
Trainer: M Ellerton & S Zahra
2/7
15:20 Handicap
1100m
Marine Belle (AUS)
4  F  Brazen Beau (AUS) / Super Swell (AUS) (Danbird (AUS))
Breeder: Kulani Park Pty Ltd
Owner: P Green, S P Morrissy, M D McMillan, Mrs S D McMillan, J J Felice, Miss T B Lamb, E Micallef, F J Micallef, A Micallef, N K F Racing (Mgr: N Frangoulis), Flemington Bloodstock (Mgr: J G Sawford) & Noorilim Park Thoroughbreds (Mgr: P Carrick)
Trainer: Leon & Troy Corstens
3/7
16:40 Handicap
1300m
My Divas (AUS)
6  F  Helmet (AUS) / Miss Charmagne (AUS) (King Charlemagne (USA))
Breeder: Mr P Everard
Owner: P G Everard, G A Osborne, Mrs D Everard, Mrs S Knight, L Everard, Mrs Y Care & J Pezzimenti
Trainer: G A Osborne
Won/12
CHELMSFORD CITY (GB) 16:30 Novice 2YO
7f
Natural Value (GB)
2  C  Exceed and Excel (AUS) / Kalsa (IRE) (Whipper (USA))
Breeder: Mr J. A. Oldham
Owner: Dr J Walker
Trainer: Mark Johnston
2/6
17:30 Handicap 3YO+
1 mile
Mosakhar (GB)
4  G  Dawn Approach (IRE) / Min Banat Alreeh (IRE) (Oasis Dream (GB))
Breeder: Shadwell Estate Co Ltd
Owner: Mrs S D Pearson
Trainer: Ollie Pears
3/6
19:00 Handicap 3YO+
1m 2f
Bay of Naples (IRE)
4  G  Exceed and Excel (AUS) / Copperbeech (IRE) (Red Ransom (USA))
Breeder: Godolphin
Owner: Mrs Sallie Lloyd
Trainer: M Herrington
2/8
DEL MAR (USA) 11:00 MCL 2 yo Open
1 mile
Papale (USA)
2  G  Frosted (USA) / Mayan Milagra (Menifee)
Breeder: Woodford Thoroughbreds
Owner: Agnew or Schneider
Trainer: M Glatt
2/7
MCKINLAY (AUS) 13:21 Handicap
1800m
Stubai (AUS)
4  G  Medaglia d'Oro (USA) / Antillanca (AUS) (Street Cry (IRE))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: S Cheimardinov, P A Radford, G J Wippell, R J D Vale, A J Robison, J R Kirkwood, M Strasek, G D Popp, B C Lee, P Cheimardinov & R P Ramswarup
Trainer: Ricky Vale
Won/7
15:11 3yo Open Handicap
1100m
Kotabharu (AUS)
3  F  Hallowed Crown (AUS) / Olivine (USA) (Royal Academy (USA))
Breeder: Mr NC Stewart
Owner: G R Green, R L White, Mrs B A White & Mrs M M Olive
Trainer: G R Green
2/8
MONS-GHLIN (BEL) 13:10 Conditions
1500m
Agent Excel (IRE)
5  G  Exceed and Excel (AUS) / Adalea (GB) (Dalakhani (IRE))
Breeder: Gestut Ohlerweiherhof
Trainer: Olga Laznovsk
3/14
13:40 Conditions
2100m
Deebee (GB)
4  G  Dawn Approach (IRE) / Tooraweenah (GB) (Notnowcato (GB))
Breeder: Pitt Bloodstock Ltd
Trainer: Andrea Friebel
2/11
13:40 Conditions
2100m
What Secret (IRE)
4  G  Exceed and Excel (AUS) / So Secret (IRE) (Barathea (IRE))
Breeder: Mr M. Regan
Trainer: Niels Lantsoght
3/11
NARROMINE (AUS) 13:39 Maiden
800m
Dollar Pursuit (AUS)
3  F  Albrecht (AUS) / Rolling Dollar (AUS) (High Rolling (AUS))
Breeder: Mrs N Atkinson
Owner: Mrs N A Atkinson & R S Atkinson
Trainer: Brett Thompson
2/10
15:25 Class 1 Set Weight
1600m
Urus (AUS)
3  G  Exosphere (AUS) / Ma Joie (AUS) (Bel Danoro (AUS))
Breeder: Newlands Thoroughbreds
Owner: W W Lunn
Trainer: G D Lunn
2/12
16:04 Handicap
1600m
Athena's Lad (AUS)
4  G  Albrecht (AUS) / Star of Athena (AUS) (Fantastic Light (USA))
Breeder: Ms P Egan
Owner: K Turner
Trainer: M R Mulholland
Won/12
16:44 Open Handicap
1300m
Exaggerate (AUS)
7  G  Exceed and Excel (AUS) / Joleur (AUS) (Bite the Bullet (USA))
Breeder: Mr J Flaherty
Owner: Watson Racing (Mgr: G Watson), J Angus, R W J Watson, Mrs F Watson, Ms S M Watson, Ms B R Watson, P G Stewart, Mrs J A Stewart, N J Carmichael, T B Wellington, S Cadzow, A Di Giovanni, Mrs S L Coleman, J C Bailey & B M Spencer
Trainer: Doug Gorrel
3/10
17:24 Handicap
1300m
Gisela's Crown (AUS)
4  F  Helmet (AUS) / Princess Gisella (AUS) (King Charlemagne (USA))
Breeder: Mr E Hirsch
Owner: E Hirsch & Mrs M Hirsch
Trainer: R C Robb
3/12
OTAKI (NZ) 14:36 3yo+ Maiden
1400m
Spijker (NZ)
4  G  Iffraaj (GB) / Star O'The Ball (NZ) (Jetball (AUS))
Breeder: Fairdale Stud (2007) Ltd, Central, NZ
Owner: Prima Park Bloodstock Ltd
Trainer: M P Breslin
2/8
16:21 Wellington S. (G3) 3yo Open Set Weight
1600m
Key (AUS)
3  F  Exceed and Excel (AUS) / Vanilla Princess (AUS) (Lonhro (AUS))
Breeder: Evergreen Rich Pty Ltd
Owner: G E Harding
Trainer: J Benner & H Wynyard
2/9
PAKENHAM RC (AUS) 18:30 3yo+ Maiden
1200m
Royal Gun Salute (AUS)
3  G  Shooting to Win (AUS) / Royal Chalee (AUS) (Royal Academy (USA))
Breeder: Mr F Peisah
Owner: 21st Century Racing Pty Ltd (Mgr: E Savaglia)
Trainer: P Stokes
Won/9
21:30 Handicap
1200m
Indernile (AUS)
6  G  Street Boss (USA) / Poco Gusto (AUS) (Hussonet (USA))
Breeder: Nicol Transport Pty Ltd
Owner: R C Collinson, S L Horne, Mrs M E Nicol, D G Gowans, J P C Dixon, D M Nicol & Mrs P A Moloney
Trainer: G M Moloney
3/10
SOUTHWELL (GB) 11:50 Handicap 3YO+
1m 3¼f
Grimsthorpe Castle (GB)
3  G  Dawn Approach (IRE) / Willoughby (IRE) (Oasis Dream (GB))
Breeder: Kincorth Investments Inc
Owner: Mr Matthew Taylor
Trainer: M Appleby
Won/13
12:20 Handicap 3YO+
6f
Ustath (GB)
4  G  Exceed and Excel (AUS) / Adorn (GB) (Kyllachy (GB))
Breeder: Cheveley Park Stud Ltd
Owner: Middleham Park Racing Lxxxii & Partner
Trainer: R G Fell
3/10
12:50 Novice 3YO+
1 mile
Messalina (IRE)
3  F  Iffraaj (GB) / Spiritual Air (GB) (Royal Applause (GB))
Breeder: Epona Bloodstock Ltd
Owner: The Keg Partnership
Trainer: Archie Watson
3/6
14:20 Handicap 3YO+
1 mile
Nine Elms (USA)
5  G  Street Cry (IRE) / Nawaiet (USA) (Zilzal (USA))
Breeder: Godolphin
Owner: Mr K Nicholls
Trainer: S Bowring
3/14
14:50 Handicap 3YO+
1 mile
Compass Point (GB)
5  C  Helmet (AUS) / Takarna (IRE) (Mark of Esteem (IRE))
Breeder: Mrs J. A. Cornwell
Owner: Cross Channel Racing And Partner
Trainer: Robyn Brisland
3/11
WYONG (AUS) 14:00 Maiden Handicap
1350m
Jana (AUS)
4  F  Lonhro (AUS) / Yesterday (AUS) (Red Ransom (USA))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
2/8
15:10 Maiden
1000m
Pacific Ocean (AUS)
4  G  Shooting to Win (AUS) / My Goodness (AUS) (Lonhro (AUS))
Breeder: Mrs CB Remond
Owner: D & H Bloodstock (Mgr: W K Lee)
Trainer: John Thompson
2/9
15:50 Handicap
1350m
Mollycoddle (AUS)
3  F  Lonhro (AUS) / Mascareri (AUS) (Commands (AUS))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
Won/8

Wednesday, 25 November 2020

Racecourse Time Race Distance Horse Results
AL RAYYAN (QA) 18:10 Handicap 3yo+
1900m
Poets Dream (IRE)
5  C  Poet's Voice (GB) / Sparkling Smile (IRE) (Cape Cross (IRE))
Breeder: Rabbah Bloodstock Limited
Owner: Al Thumama Racing
Trainer: Mohammed Hussain Afroz
3/10
BUNBURY (AUS) 15:40 3yo+ Maiden
1208m
Shooting Shirocco (AUS)
4  F  Shooting to Win (AUS) / Mourasana (GB) (Shirocco (GER))
Breeder: Go Bloodstock
Owner: D M Keating, D P Keating, M O'Sullivan & D J White
Trainer: G & A Williams
3/9
DUNDALK (IRE) 15:45 Handicap 3YO+
1 mile
Time and Money (IRE)
3  G  Epaulette (AUS) / Anam Chara (IRE) (Soviet Star (USA))
Owner: Rupert Heggs
Trainer: A Oliver
Won/10
GULFSTREAM PARK WEST (USA) 12:35 MCL 2 yo Open
5F
Frozen Funds (USA)
2  C  Frosted (USA) / All Mettle (Touch Gold)
Breeder: Mr. & Mrs. M. Banahan, R. Gray, Dr. D. Varner & Dr. T. Varner
Owner: Newtown Anner Stud Farm
Trainer: K Danner
Won/14
HAPPY VALLEY (HK) 20:45 Handicap
1200m
Jazz Steed (AUS)
5  G  Exceed and Excel (AUS) / Emotional Circus (AUS) (Elusive Quality (USA))
Breeder: Highgrove Stud
Owner: Bravo Syndicate
Trainer: C Fownes
2/12
IPSWICH (AUS) 14:34 Maiden
1700m
Koonunga Hill (AUS)
3  G  Exceed and Excel (AUS) / Star Shiraz (AUS) (Sequalo (AUS))
Breeder: Aquis Sha Tin Syndicate
Owner: Aquis Hk G1 (Mgr: S J McGrath)
Trainer: Kacy Fogden
3/11
17:32 Handicap
1350m
Full Nelson (NZ)
5  G  Iffraaj (GB) / Our Lady Gaga (NZ) (Zabeel (NZ))
Breeder: Mrs J G Sclater, C C E & J W Thompson
Owner: C T Condon, Mrs M L Condon, B J Condon, Mrs M J Condon, Dr B K O'Hara, Mrs M E O'Hara, R H Morrison, Mrs L E Morrison, Prof G E Richardson, Mrs K W Harry, T J Harry, J T D Barlow, C M Schatz & T G Bargwanna
Trainer: B J Smith
Won/8
KEMPTON (GB) 16:30 Novice 3YO+
6f
Black Box (GB)
3  F  Iffraaj (GB) / Perfect Story (IRE) (Desert Story (IRE))
Breeder: Mildmay Bloodstock Ltd
Owner: Cross Channel Racing Club
Trainer: Robyn Brisland
3/8
16:30 Novice 3YO+
6f
Perfect Sunset (GB)
3  F  Iffraaj (GB) / Perfect Star (GB) (Act One (GB))
Breeder: Mildmay Bloodstock Ltd
Owner: Dr Bridget Drew & Partners
Trainer: A Balding
2/8
17:30 Conditions 2YO
7f
Toussarok (GB)
2  C  Iffraaj (GB) / Frangipanni (IRE) (Dansili (GB))
Breeder: Lord Margadale
Owner: Titanium Racing Club
Trainer: Mark Johnston
2/7
LINGFIELD (GB) 15:40 Handicap 3YO+
1 mile
Revolutionary Man (IRE)
5  G  Exceed and Excel (AUS) / Bint Almukhtar (IRE) (Halling (USA))
Breeder: Godolphin
Owner: Power Geneva Ltd
Trainer: George Boughey
2/11
MORPHETTVILLE (AUS) 12:50 Handicap
1250m
Winning Weather (AUS)
3  F  Night of Thunder (IRE) / Lemon Soju (AUS) (Sebring (AUS))
Breeder: Mr S Miller
Owner: Aj Randall,js Rogers,bd Smythe,s Miller,jm Marsden,cj Eddington& Lm Macdonald
Trainer: L Macdonald & A Gluyas
Won/6
14:35 Handicap
1300m
Sharply Attired (AUS)
4  F  Epaulette (AUS) / Ya Michelle (AUS) (Success Express (USA))
Breeder: Mr MJ Abdallah
Owner: M J Abdallah
Trainer: J F Macmillan
2/10
15:10 Handicap
1950m
Star Status (AUS)
5  G  Medaglia d'Oro (USA) / Starmon (NZ) (Monolith (AUS))
Breeder: Mr BH Perks
Owner: B H Perks, Ms A M Clough, B Caruso, C R Cowan, J S Rogers, A J Randall, P R Lamming, N R Angove, Mrs J A Brown, A C Brown, J A Norden, S Mezzini & A P Mezzini
Trainer: L Macdonald & A Gluyas
3/5
PENN NATIONAL (USA) 19:18 CLM 3 yo's & up Open
6F
Moon Gate Warrior (USA)
7  G  Bernardini (USA) / J Z Warrior (Harlan's Holiday)
Breeder: Grousemont Farm
Owner: Joseph E. Besecker
Trainer: T Kreiser
2/9
SANDOWN (AUS) 15:30 Handicap
1400m
Metronome (AUS)
5  F  Helmet (AUS) / Chilean Miss (AUS) (Hussonet (USA))
Breeder: Dr D Andary
Owner: Dr D Andary, Mrs P M Cowl, Ms J E Andary, Ms C L Andary, R J Fynmore & Mrs J C Fynmore
Trainer: M C Kent
2/8
17:50 Handicap
1800m
Konkalikon (AUS)
5  G  Helmet (AUS) / Red Illusion (AUS) (Red Ransom (USA))
Breeder: Mr G Nicol
Owner: Ms D Eurell, G J Nicol & D C Fyffe
Trainer: G Eurell
3/14
SWAN HILL (AUS) 13:00 3yo+ Maiden
975m
Exporter (AUS)
3  F  Exceed and Excel (AUS) / Crystal Fairy (AUS) (Perugino (USA))
Breeder: Mr RJ Crabtree
Owner: Dorrington Farm (Mgr: R J Crabtree)
Trainer: T Dabernig & B Hayes
2/10
14:40 Handicap
1600m
Northanna (AUS)
4  F  Helmet (AUS) / Blue Collar Jill (AUS) (Perugino (USA))
Breeder: North Star Park Nominees
Owner: Miss T L Langerak, I F Coffey, S Coffey, C J O'Bryan, Mrs P L Starrs, Mrs K J Poulton, J T Poulton, Junction (Mgr: R J Pinney) & Coffee Racing (Mgr: Mrs M M Coffey)
Trainer: A R Coffey
2/11
14:40 Handicap
1600m
Paint the Stars (AUS)
6  G  Helmet (AUS) / She's a Bonus (AUS) (Giant's Causeway (USA))
Breeder: Mr WR Dunn
Owner: S W Mathrick, Miss K J Carvill & W Loudon
Trainer: Shawn Mathrick
3/11
TAMPA BAY DOWNS (USA) 14:52 CLM 3 yo's & up Open
6F
First Degree (USA)
3  G  Bernardini (USA) / Dancing Flame (Seeking the Gold)
Breeder: Siena Farms LLC
Owner: Juan Arriagada
Trainer: J Arriagada
Won/14
TE RAPA (NZ) 13:46 3yo+ Maiden
2100m
Lady Gwendolyn (NZ)
4  F  Poet's Voice (GB) / Miss Charlize (ARG) (Lode (USA))
Breeder: E M C Hwang
Owner: We Know Syndicate
Trainer: Debbie Sweeney
2/14
15:29 3yo+ Maiden
1200m
Camarosa (NZ)
3  F  Iffraaj (GB) / Jesmonds Gift (NZ) (Magic of Sydney (AUS))
Breeder: Grande Vue Lodge Syndicate
Owner: Grande Vue Lodge Syndicate
Trainer: R James & R Wellwood
3/13
16:04 Handicap
1200m
Top Brass (NZ)
5  G  Epaulette (AUS) / Highlight (NZ) (High Chaparral (IRE))
Breeder: Mrs M J Douglas & T W Archer Trust
Owner: T W Archer Trust, M T Beazley, H W Perry, S P Graham, M Darroch, M Douglas, S Gladding & A Dime A Dozen Syndicate
Trainer: J W Richards
Won/9
17:14 3yo Maiden
1400m
Comme Bella Fille (NZ)
3  F  Complacent (AUS) / Danbelle (NZ) (Danske (NZ))
Breeder: M H S Davison
Owner: Ms J R Alexander & N D R McKerchar
Trainer: Ms C Cameron
3/12
VILLACIDRO (ITY) 15:20 Handicap 3YO
1000m
Patita de l'Alguer (IRE)
3  F  Hallowed Crown (AUS) / Amytis (IRE) (Marju (IRE))
Breeder: Mrs A. J. Donnelly
Won/8
15:20 Handicap 3YO
1000m
Vivinca Ollolaesa (IRE)
3  F  Epaulette (AUS) / Personal Design (IRE) (Traditionally (USA))
Breeder: Mr K. Coffey
2/8
WARWICK FARM (AUS) 14:10 3yo Maiden Handicap
1300m
Cat d'Oro (AUS)
3  C  Medaglia d'Oro (USA) / Catkins (AUS) (Dubawi (IRE))
Breeder: Ingham Racing
Owner: Ingham Racing (Mgr: Ms L J Ingham)
Trainer: C J Waller
3/8
17:05 Handicap
1100m
Ulysses (AUS)
4  G  Dawn Approach (IRE) / Cry Baby (AUS) (Street Cry (IRE))
Breeder: Meringo Stud Farm
Owner: Kern Group Horse Syndicates Pty Ltd (Mgr: G J Kern), A G Hartnell, Mrs M Nugent & Mrs D M Kern
Trainer: R & M Freedman
3/11
17:40 Handicap
1100m
Brazen Gem (NZ)
4  F  Brazen Beau (AUS) / Fifty Eight Facets (AUS) (Dane Shadow (AUS))
Breeder: G Harvey
Owner: Ontrack Fifty Eight Facets (Mgr: G J Morgan), Dr D A Worthley, V G Harink, Fine Dining (Mgr: M J Ostermeyer), M A Snowden, M L Borger, Dr A M Morrison-Galt, D Moretti, Ms W E Muller, Mrs B H Gilbert, Ms C Shaw, R Corolla, S Vucenovic, P C McClintock, R J
Trainer: Bjorn Baker
2/10

Tuesday, 24 November 2020

Racecourse Time Race Distance Horse Results
KYNETON (AUS) 14:00 3yo+Fillies & Mares Maiden
1112m
Transpolar (AUS)
4  F  Helmet (AUS) / Arctic Drift (USA) (Gone West (USA))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
Won/9
17:00 Handicap
1212m
Cielo d'Oro (AUS)
4  G  Medaglia d'Oro (USA) / Stella Senza Cielo (IRE) (Elusive City (USA))
Breeder: Raffles Dancers (N Z) Pty Ltd
Owner: Seymour Bloodstock (Mgr: D S Thomas) & Raffles Thoroughbred Racing (Mgr: K T Yap)
Trainer: T Dabernig & B Hayes
Won/11
LINGFIELD (GB) 12:25 Maiden 2YOf
7f
Isola Rossa (GB)
2  F  Iffraaj (GB) / Isola Verde (GB) (Oasis Dream (GB))
Breeder: Mr & P. Hopper & Mr & Mrs M. Morris
Owner: Mr & Mrs P Hopper & Mr & Mrs M Morri
Trainer: James Fanshawe
Won/13
12:55 Handicap 3YO+
7f
Mr Tyrrell (IRE)
6  G  Helmet (AUS) / Rocking (GB) (Oasis Dream (GB))
Breeder: Wardstown Stud Ltd
Owner: Mr Robert Tyrrell
Trainer: Richard Hannon
3/10
MAHONING VALLEY RACE COURSE (USA) 15:04 MSW 2 yo Open
6F
Hardly Swayed (USA)
2  C  Bernardini (USA) / I Like to Whim (Medaglia d'Oro)
Breeder: Debby M. Oxley
Owner: Arnaldo Monge
Trainer: R Hernandez
Won/10
NARACOORTE (AUS) 16:05 Handicap
1200m
Street Life (AUS)
7  G  Street Boss (USA) / Mimiele (AUS) (Barely a Moment (AUS))
Breeder: Claredale Pastoral
Owner: N J House, Mrs T M McSporran & Ms K M Byrnes
Trainer: Ms K Byrnes
2/8
NEWCASTLE (AUS) 14:10 Handicap
1200m
No Laughing Matter (AUS)
3  F  Exosphere (AUS) / Laughing (AUS) (Distorted Humor (USA))
Breeder: L Ferguson & J Carson
Owner: N Walker, J Ashcroft, E Miller, S Subagia, N Whatmore, H Diehl, J Jacob, S Tuite, Mrs C Carmody, G Ireton, D Love, Miss C Petch, J Irwin, Ms K Stojanovski, S Radnedge, Deen City Dachshunds (D Hoogerwerf), Two Micks (M Dyordyevic), Ab Laughing (J Lovett) &
Trainer: K A Lees
2/6
14:45 Fillies & Mares Maiden Handicap
1350m
Birdonawinningpost (AUS)
4  F  Shooting to Win (AUS) / Bird Inthe Heather (AUS) (Southern Image (USA))
Breeder: R R & P L Crosby
Owner: R R & Mrs P L Crosby
Trainer: William Freedman
2/9
14:45 Fillies & Mares Maiden Handicap
1350m
Send Me Wild (AUS)
4  F  Hallowed Crown (AUS) / Wildesong (AUS) (Unbridled's Song (USA))
Breeder: Asco International Pty Ltd
Owner: Asco International (Mgr: Mrs F M Hutchins), J T Hutchins, J S Hutchins, J A Hutchins & J T Hutchins
Trainer: R J Quinton
Won/9
15:20 Handicap
1350m
Berruti (AUS)
4  G  Medaglia d'Oro (USA) / Listen Here (AUS) (Elusive Quality (USA))
Breeder: Cressfield Thoroughbreds
Owner: Cressfield (Mgr: Mr. B W Neill)
Trainer: K A Lees
Won/8
15:55 Colts, Horses & Geldings Maiden Handicap
1350m
Lava (AUS)
5  G  Reset (AUS) / Kona (AUS) (New Approach (IRE))
Breeder: Darley
Owner: R P Barwick, R A Barwick, D I Barwick, R S Blain, Mrs J Blain, M Collins, E A Cummings, C J Ostle, D Reep, D J Pendergast, Mrs G Pendergast, B J Pendergast, Mrs E M Pendergast, J Pendergast, Ms L Logue & Ms D Logue
Trainer: Edward Cummings
2/13
PORT MACQUARIE (AUS) 14:25 Open Handicap
1506m
Chamisal (AUS)
5  G  Helmet (AUS) / Chaparra (AUS) (Canny Lad (AUS))
Breeder: Darley
Owner: Mrs J B Tate, Mrs J A Gray, Mrs K Beauchamp, Mrs J J Ross, Miss M Beauchamp & Miss L C Gray
Trainer: J A Sprague
2/5
15:05 Maiden
1006m
Innervoice (AUS)
3  F  Poet's Voice (GB) / Secret Stash (AUS) (Secret Savings (USA))
Breeder: K K Lodge
Owner: Ms K I Burgess & G G Lynam
Trainer: Ms J Graham
Won/11
16:15 Handicap
1206m
Mr Piquet (AUS)
5  G  Street Boss (USA) / Judaea (AUS) (Holy Roman Emperor (IRE))
Breeder: Mr A Carusi
Owner: A Carusi, Mrs K L Lees, P C Corradi, D S Buttigeig, A P Agius, R J Gatt, A Carnevale, J Cutajar & S Joyce
Trainer: K A Lees
3/11
SONODA (JPN) Set Weight 3yo
1400m
Hanabusa (JPN)
3  C  Night of Thunder (IRE) / Palestrina (USA) (Medaglia d'Oro (USA))
Breeder: Fujiwara Farm
Won/11
WOLVERHAMPTON (GB) 19:30 Handicap 3YO+
1m 4¼f
Ember's Glow (GB)
6  G  Sepoy (AUS) / Fading Light (GB) (King's Best (USA))
Breeder: Darley
Owner: Mr Trevor Johnson
Trainer: Daniel Mark Loughnane
3/12
19:30 Handicap 3YO+
1m 4¼f
Epaneema (IRE)
5  F  Epaulette (AUS) / Taqqara (IRE) (Spectrum (IRE))
Breeder: Cahermorris Stables Ltd
Owner: Mr R Krzywicki & Mrs A Frost
Trainer: Kevin Frost
2/12