Today’s racing

Here you will find all the entries and results for Darley-sired horses.

The filters below will help you find exactly what you are looking for.

Horse:
Breeder:

Show race times in:

Races are listed using local times.

17 November 2018

Racecourse Time Race Distance Horse Result
AL-JANADRIAH
(SDA)
04:10 Conditions
1400m Soldier's Girl (IRE)
4  F   Sepoy (AUS) /
Crystal Bull (USA) (Holy Bull (USA))
Breeder: Soc. Finanza Locale Consulting SRL.
Owner: Abdullah Fraaj Alaejmee
Trainer: A. Faraaj
  07:20 Conditions
2000m Hammad Rabbah (SDA)
5  C   Street Boss (USA) /
Frolic Away (USA) (Pentelicus (USA))
Breeder: Ksa
Owner: Saleh Ali Alhammadi
Trainer: S.Alhamadi
AQUEDUCT
(USA)
12:49 CLM
3 yo's & up Open
Race number: 2
6F Fuel the Bern (USA)
4  C   Bernardini (USA) /
Storm Beauty (Storm Cat)
Breeder: Brushwood Stable
Owner: Three Diamonds Farm
Trainer: D Gargan
  15:17 AOC
3 yo's & up Open
Race number: 7
1 1/16M Ekhtibaar (USA)
5  H   Bernardini (USA) /
Wasseema (Danzig)
Breeder: Shadwell Farm, LLC
Owner: Braverman, Paul
Trainer: R Handal
        Greek Alphabet (USA)
4  G   Medaglia d'Oro (USA) /
Afleeting Lady (Afleet Alex)
Breeder: Alpha Delta Stables, LLC & Colts Neck Stables, LLC
Owner: Godolphin Racing, LLC
Trainer: K McLaughlin
  15:47 Red Smith S. (G3)
3 yo's & up Open
Race number: 8
1 3/8M Teodoro (IRE)
4  G   Teofilo (IRE) /
Altesse Imperiale (IRE) (Rock of Gibraltar (IRE))
Breeder: John Connaughton
Owner: Bellman, Laurence and Ingram, Caroline
Trainer: T Morley
        Zulu Alpha (USA)
5  G   Street Cry (IRE) /
Zori (A.P. Indy)
Breeder: Calumet Farm
Owner: Hui, Michael, M.
Trainer: M Maker
ASCOT
(AUS)
13:24 2yo Open Set Weight
1000m Captain Denisov (AUS)
2  C   Denman (AUS) /
Glad You're Mine (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: T & C Nolan
Owner: C J Nock, J K Hurley, Mrs J M Hinchliffe, Distinctive Racing Syndicate(Mgr: Dion Luciani)
Trainer: D M Luciani
  14:04 3yo+ BM72+ Handicap
1400m Ragazzo d'Oro (AUS)
5  G   Medaglia d'Oro (USA) /
Danebeela (AUS) (Danetime (IRE))
Breeder: Mr DP DE Largie
Owner: D P De Largie, G W Hannah, M A Thomas, Mrs R G Thomas, D R Harrison, Mrs J B Harrison
Trainer: D R Harrison
  14:43 3yo+ Rest 1 Metro Win Handicap
1100m Alta Sull'amore (AUS)
4  F   Sepoy (AUS) /
Hi on Love (AUS) (Love a Dane (AUS))
Breeder: Mr RA Ferguson
Owner: Gold Front Thoroughbred Breeding & Racing Syndicate(Mgr: A J Olive)
Trainer: D L Morton
        M'Lady (AUS)
4  F   Reset (AUS) /
Issey (AUS) (Encosta de Lago (AUS))
Breeder: Mr GR Terrell
Owner: G R Terrell, Mrs D M Terrell, P A Smith, Mrs B D Leyton
Trainer: Ms A King
  16:00 Colonel Reeves S. (G3)
3yo+ Open Set Weight
1100m Belter (AUS)
5  G   Denman (AUS) /
Twain (AUS) (Kenvain (AUS))
Breeder: Mr HW Daly
Owner: H W Daly
Trainer: S R Casey
        Durendal (AUS)
7  G   Medaglia d'Oro (USA) /
Razor Blade (AUS) (Blazing Sword (AUS))
Breeder: Contract Racing Pty Ltd
Owner: Gangemi Thoroughbreds(Mgr: M J & J Gangemi), Mercon Racing(Mgr: D Condidorio), K Hassan, R J Wade, D Mapleson, Mrs L M Graham, Good Times Boys Syndicate(Mgr: C G Dakin), M Moore, K F Jones, A Skea, A R Slade, A B Da Prato, J Lloyd-Woods, T Wallace, L H Sc
Trainer: Chris Gangemi
  16:37 3yo+ Rest 1 Metro Win Handicap
1400m Spillinova (AUS)
4  G   Denman (AUS) /
Brown Alley (AUS) (Magic Albert (AUS))
Breeder: Bell River Thoroughbreds
Owner: Mrs T Taylor, Mrs L P Taylor, J Maas, Mrs J C Maas, N J Maas, D J Maas, Mrs T A Maas, R F Devonshire, Mrs N L Devonshire, D C Richards, Mrs C T Richards, G W Anderson, Mrs E Anderson
Trainer: J P Taylor
  17:12 RJ Peters S. (G3)
3yo+ Open Handicap
1500m Cappo d'Oro (AUS)
6  G   Medaglia d'Oro (USA) /
Deep Time (NZ) (Kinjite (NZ))
Breeder: Oakland Park Stud
Owner: Oakland Park Stud Syndicate(Mgr: N G Duncan), J Oxley, B T Thomason, D V Mc Inerney
Trainer: F R Kersley
BATHURST
(AUS)
14:33 Maiden
1300m East Esplanade (AUS)
3  G   Poet's Voice (GB) /
Vision Splendid (AUS) (Street Sense (USA))
Breeder: Mr A Taji
Owner: N Hall-Antonio
Trainer: Natasha Hall-Antonio
  15:48 Handicap
1400m Dalico Gold (AUS)
3  G   Medaglia d'Oro (USA) /
Tracy's Choice (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: Hutchins Thoroughbreds
Owner: A Bertuccio
Trainer: Ms D Poidevin-Laine
        Prior Engagement (AUS)
6  G   Bernardini (USA) /
Cosmic Dust (AUS) (Hurricane Sky (AUS))
Breeder: Contract Racing Pty Ltd
Owner: P M Knight
Trainer: Michael Plummer
  17:08 Handicap
1200m Usainly (AUS)
5  G   Sepoy (AUS) /
Hot Legs (AUS) (Covetous (AUS))
Breeder: Mr JL Thompson
Owner: Thommo's (Mgr: J L Thompson), Mrs P M Thompson, Ms R C Thompson, Ms A J Thompson & G Hilton
Trainer: Nick Mitchell
CHURCHILL DOWNS
(USA)
17:36 River City H. (G3)
3 yo's & up Open
Race number: 10
1 1/8M Team Colors (USA)
6  H   Street Cry (IRE) /
Teammate (A.P. Indy)
Breeder: Joseph Allen
Owner: Brad Grady
Trainer: J Sharp
CRANBOURNE
(AUS)
20:30 Handicap
1200m Woman in Red (AUS)
4  F   Helmet (AUS) /
Mam'selle Rouge (AUS) (Red Ransom (USA))
Breeder: Mrs K Taylor
Owner: J Schreuder, B J Schreuder, Mrs F Schreuder, R M Schreuder, Mrs K L Schreuder, J Taranto, Mrs R Taranto, Mrs M K Brown & Mrs L M Brittain
Trainer: Ms B Schreuder
  21:05 Handicap
1600m Stornaway (AUS)
5  G   Denman (AUS) /
Temair (AUS) (Song of Tara (IRE))
Breeder: Mr J Unwala
Owner: P Shulman, Mrs L J Shulman, Mrs L M McKenna, A J Tingiri, M A Lester, Mrs J M Lester, H Bruin, C W Plant, Mrs M Plant, D J O'Brien & D R Hutchins, Triple Helix (Mgr: M J White), Double R L (Mgr: Mrs R A Laing)
Trainer: R E Laing
  21:40 Handicap
1400m Melomane (AUS)
8  G   Street Cry (IRE) /
Musical Lyrics (USA) (Quiet American (USA))
Breeder: Darley
Owner: R Manning & Mrs L G Manning
Trainer: R C Manning
DARWIN
(AUS)
15:12 Open Handicap
1200m Java (AUS)
7  G   Medaglia d'Oro (USA) /
Dawn Attack (IRE) (Fantastic Light (USA))
Breeder: Darley
Owner: G & C Pastoral Co Pty Ltd (Mgr: V C Oldfield & Mrs S M Clarke
Trainer: G Clarke
  16:27 Handicap
1200m Hook Me Up (AUS)
9  G   Exceed and Excel (AUS) /
Patpong (AUS) (Royal Academy (USA))
Breeder: Anderson Thoroughbreds
Owner: S G Murray, J P Kerr, C G Pollard
Trainer: Chris Pollard
        Howdee (AUS)
7  G   Exceed and Excel (AUS) /
Lanadee (AUS) (Snaadee (USA))
Breeder: Mr JL Cotter
Owner: C G P Pollard, J P Kerr, C A Peter, K M Mallise & S Pitts
Trainer: Chris Pollard
  17:35 Handicap
1600m Our Barty (AUS)
5  G   Poet's Voice (GB) /
Cellar Edition (AUS) (Brocco (USA))
Breeder: Bowness Stud
Owner: Gm Simmons, Ms Km Petrick & At Biacsi
Trainer: Ms K Petrick
DEL MAR
(USA)
12:30 MSW
2 yo Open
Race number: 1
7F Light of the World (USA)
2  C   Bernardini (USA) /
Sparkling City (Cape Town)
Breeder: Roger S. Braugh Jr.
Owner: Spendthrift Farm LLC or Town and Country Racing LLC
Trainer: R Mandella
        Northwestern (USA)
2  C   Medaglia d'Oro (USA) /
Sly Storm (Storm Cat)
Breeder: Glen Hill Farm
Owner: Glen Hill Farm
Trainer: T Proctor
  13:30 CLM
3 yo's & up Open
Race number: 3
6 1/2F Street Zombie (USA)
3  G   Street Boss (USA) /
Elle a Lishous (Closing Argument)
Breeder: Robert Durbin
Owner: James W. Clarke
Trainer: R Hess, Jr.
  16:30 CLM
3 yo's & up Open
Race number: 9
6 1/2F Finallygotabentley (USA)
8  G   Bernardini (USA) /
Smarty Deb (Smart Strike)
Breeder: Northwest Farms LLC
Owner: Derek Meredith
Trainer: D Meredith
        Go Ghetto (USA)
5  G   Bernardini (USA) /
Kokadrie (Coronado's Quest)
Breeder: Woodford Thoroughbreds
Owner: Justin B. Clark
Trainer: J Clark
DOOMBEN
(AUS)
13:37 Class 3 Set Weight
1630m Amthaal (AUS)
4  F   Lonhro (AUS) /
Jalsah (AUS) (Elusive Quality (USA))
Breeder: Shadwell Stud Australasia Ltd
Owner: P J Franklin
Trainer: Ben Currie
        Bryneich (AUS)
5  G   Lonhro (AUS) /
Bernicia (AUS) (Elusive Quality (USA))
Breeder: Darley
Owner: Anderson Thoroughbreds (Mgr: C M Anderson), W I Bunz, B M Baker, T G Bargwanna, D E Oates, P J Turnbull, B Lyons, W Milsom, R R Cross & M A Hedger
Trainer: Chris Anderson
        Petain (AUS)
4  G   Commands (AUS) /
Segolene (AUS) (Lonhro (AUS))
Breeder: Darley
Owner: Australian Bloodstock (Mgr: L Murrell), T Leo, D Horne, M Horne, J Harrison, D Brandon, R Hosking, D Wynne, I Zanardo, R Giddens, Mrs S Lee, R Faithfull, D Burford, R Finlay, B Holburn, J McKinnon, G Titmarsh, J Gibbons & Parkmm Racing (Mgr: Mrs P Bathie)
Trainer: K A Lees
        Polemic (AUS)
5  G   Street Cry (IRE) /
Disputes (AUS) (Manton (AUS))
Breeder: Darley
Owner: S B Lee, W J Cogan, S G McCullough, A G Pardavi, S L Dowling, A C Hunt, Mrs K M Gaiter, R G C Mather & I J Duncan
Trainer: S B Lee
  14:52 Handicap
1110m Alaska (AUS)
7  G   Medaglia d'Oro (USA) /
Arctic Drift (USA) (Gone West (USA))
Breeder: Darley
Owner: Ms W S Bannerot, B L Meggitt, M Whitmee, R F Holder, P S Knight & Miss M Post
Trainer: Ms W Bannerot
        Cymbalism (AUS)
5  F   Denman (AUS) /
Cymbal (AUS) (Commands (AUS))
Breeder: Milburn Creek Stud
Owner: Ontrack Thoroughbreds Cymbal (G Morgan), Beau River Racing (M Shaw), C Burdon, C Connor, D Frew, Mrs M Frew, M Ostermeyer, R Pawley, Mrs J Pawley, A Tranter, Wbc Racing (N Wood), Lang Brothers Racing #4 (S Lang), R Lawlor, A Connor (Mrs C Connor), D & R (
Trainer: Chris Meagher
        Rioli (NZ)
4  G   Sepoy (AUS) /
Our Tigress (AUS) (Tiger Hill (IRE))
Breeder: Mrs H G & W G Bax, Ms K B Bax Poros & I D Troughton
Owner: T M Kelly, Mrs F J Kelly & A Ryan
Trainer: A F Ryan
        Usurp (AUS)
4  G   Lonhro (AUS) /
Pretends (AUS) (Exceed and Excel (AUS))
Breeder: Darley
Owner: N Fuller, M S Fuller & N D Hayward
Trainer: Ms M Brosnan
  15:32 Handicap
1350m Deitch (AUS)
7  G   Denman (AUS) /
Amish (AUS) (Canny Lad (AUS))
Breeder: Darley
Owner: S G Darby, P D Creamer, Ms J Creamer, S Blake, S Kiss, A White, B M Beaton, M R Brown, J P Cameron, B Wright, J K Cusack, D Robinson, S Sebo, R A Munn, A J Hart, F Melissari, T Logue & T Arcuri & Talladega Knights Synd(Mgr: B Douglas)
Trainer: S W Kendrick
        Impasse (AUS)
4  G   Sepoy (AUS) /
Amelia's Dream (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: Mr R Pegum
Owner: Laurel Oak Hinkler(Mgr: L J Mihalyka), Carpe Diem(Mgr: K Lowe), D J Tamblyn, G J Grant, A N Fitzgerald, P W Hickey, R H Morrison, Mrs L E Morrison, B Hastie, G J Capon, Mrs L Capon, P J Peters, Mrs G M Fitzgerald, Mrs J M Tamblyn, S P Grant & Mrs E K Gran
Trainer: C J Waller
DUNKELD RC
(AUS)
15:01 Handicap
1200m Bontazola (AUS)
4  G   Exceed and Excel (AUS) /
Filming (AUS) (Brocco (USA))
Breeder: Mr D Molloy
Owner: D J Molloy, Mrs D M Molloy, B J Molloy, Mrs N L Antonio, Miss S A Molloy, Miss P J Molloy, Mrs E C Mortensen, D R Dickinson, G L Orr, Mrs R P Orr, P A White, J Gray, A J Thompson, C A Matthews, M P Nunn, B M Sewell, Boatmans Call (Mgr: M J Liston) & K P S
Trainer: Daniel Bowman
        Sarkozy (NZ)
4  G   Commands (AUS) /
Marie Claire (NZ) (O'Reilly (NZ))
Breeder: Pencarrow Thoroughbreds Ltd
Owner: D Speechley, P Speechley, T Madden, Ms S Penhall, J Penhall, T G Van Den Berghe, J Cavanagh, S Blake, T Webb, R Moulding, M McDonald, M Findlay, B Wearne, H Helpenstein, Mrs O Newman, S Hetherington, W Thomas, Mrs C Hetherington, G Wilson & Mrs S Moller
Trainer: D K Weir
        Voiceover (AUS)
4  G   Poet's Voice (GB) /
Romantic Flyer (AUS) (Flying Spur (AUS))
Breeder: Mr PJ Trowbridge
Owner: P R Lawlor, Mrs L M Lawlor, Miss D M Lawlor, Miss S E Lawlor & Ms P L Lawlor
Trainer: J A McLean
  15:41 Handicap
1000m Chalcidian (AUS)
4  F   Helmet (AUS) /
Little Artist (AUS) (More Than Ready (USA))
Breeder: Sun Kingdom
Owner: R P McDonald, Mrs J McDonald, A Adamczyk, Mrs T Adamczyk & Petejul88 (Mgr: Ms J A Rothenberger)
Trainer: Dane Smith
ESPERANCE BAY
(AUS)
16:27 Handicap
1100m Sammy the Boss (AUS)
5  G   Street Boss (USA) /
Our Game Plan (USA) (Game Plan (USA))
Breeder: Yarradale Stud
Owner: Mrs H M Harding, M A Capelli, S F Schmedje, C C Sharpe
Trainer: Ms H Harding
  17:37 3yo+ Special Condition Handicap
1200m Nazareth (AUS)
5  G   Bernardini (USA) /
Smash Hit (AUS) (Danehill Dancer (IRE))
Breeder: Summertime Holdings Pty Ltd
Owner: Mt Hallowell Stud(Mgr: C Thompson)
Trainer: P J Fernie
FLORENCE
(ITY)
15:30 Handicap 3YO+
1000m East of the Nile (GB)
3  F   Helmet (AUS) /
Temple of Thebes (IRE) (Bahri (USA))
Breeder: Mr & A. E. Pakenham
  16:00 Handicap 3YO+
1300m Alkhor (GB)
5  G   Exceed and Excel (AUS) /
Ruse (GB) (Diktat (GB))
Breeder: Whatton Manor Stud
GCTC
(AUS)
12:43 Colts, Horses & Geldings Maiden Handicap
1200m Korma (AUS)
4  G   Exceed and Excel (AUS) /
Cajou (AUS) (Encosta de Lago (AUS))
Breeder: Darley
Owner: L Willick, G & Mrs S South, J Hay, G Brown, Mrs Y Drennan, M Drever, Mrs D Marschke, M Brown, G Snowden, D & Mrs D Rosenblatt, Mrs L England, C & Mrs S Paul, J Tanzer, Ms Z Miller, R Valentine & K McMahon
Trainer: Ms A Willick
  13:18 Fillies & Mares Maiden Handicap
1200m Comzali (NZ)
4  F   Commands (AUS) /
Anzali (NZ) (Zabeel (NZ))
Breeder: D G & R B McLaren Ltd
Owner: L D Kelly
Trainer: L D Kelly
  13:53 3yo Maiden Handicap
1800m Uber Mover (AUS)
3  G   Poet's Voice (GB) /
Vivante (AUS) (Giant's Causeway (USA))
Breeder: Mr NC Stewart
Owner: P K Butterworth, D J Whelan, M R Blyth, D M Meehan, Ms S L Coyne, R J Purcell, G R Purcell, T M Roney, A C Stewart, H E Stewart, Mrs C E Chapman, R B Greenup, G A Fitzgerald, Mrs D L Fitzgerald, J Gray, R J Manwaring & Mrs E A Donaldson, Gilly's Boys & Ph
Trainer: Paul Butterworth
  15:48 Class 1 Set Weight
1400m Bacchur (AUS)
3  G   Poet's Voice (GB) /
Cashorio (AUS) (Oratorio (IRE))
Breeder: Mr D Pengilly
Owner: Mrs J L Pengilly & J D Pengilly
Trainer: Joel Pengilly
        Toga Picta (AUS)
4  G   Lonhro (AUS) /
Purple (AUS) (Commands (AUS))
Breeder: Darley
Owner: J Pakis
Trainer: Diane Murphy
  16:28 Handicap
1400m Pleased (AUS)
5  G   Street Cry (IRE) /
Lajoie (AUS) (Spinning World (USA))
Breeder: Darley
Owner: S McCullough, B E Kee, J Toland, A Pardavi, D Barr, T Collier, A G Hemmings, G Hickey, C Sommers & S Lee
Trainer: S B Lee
  17:03 Handicap
1200m Mr Chow (AUS)
5  G   Commands (AUS) /
Assertive Sound (AUS) (Zeditave (AUS))
Breeder: Stratheden Stud Pty Ltd
Owner: S Elliot, Dr T P Clarke, B D Nicholls, G T Waters, B M Wood & D G Rumble
Trainer: Ben Currie
GULFSTREAM PARK WEST
(USA)
16:06 CLM
3 yo's & up Open
Race number: 8
6F Outrun (USA)
4  G   Medaglia d'Oro (USA) /
Indian Vale (A.P. Indy)
Breeder: Whisper Hill Farm, LLC
Owner: K. E. Racing Stable
Trainer: J Gonzalez
GUNDAGAI-ADELONG
(AUS)
14:41 Class 1 Set Weight
1800m Rising Force (AUS)
6  G   Exceed and Excel (AUS) /
Mi Chiamano Mimi (USA) (Came Home (USA))
Breeder: Milburn Creek Thoroughbred Stud
Owner: J Fury
Trainer: T G Sutherland
        Royal Parade (AUS)
4  F   Street Boss (USA) /
Trinity College (NZ) (Volksraad (GB))
Breeder: T F Breeding Venture
Owner: D P Humphries, C J Dickinson, P J Herman, B Bollard, J Mitchell, D Mitchell, N A Hassett, P Psathas, R Baynes, D Ractliffe, I R Swan, M C McWattie, M T Brown, Mbh Racing, Clanbrooke Racing & Brown And Blue
Trainer: Mitchell Beer
  16:36 Handicap
1800m Butler Butler (AUS)
5  G   Commands (AUS) /
Late Watch (AUS) (Night Shift (USA))
Breeder: Bowness Stud
Owner: Kariba Racing (Mgr: C Dziedzic), Miss A E Averina, Mrs T L Holmes, Miss J L K Wallis-Hinde, Mrs D Molloy, Ms S Pruessner, Mrs V A Vujic, S Cotter, M A Molloy, S James, P J Hogan & M A Moscatelli
Trainer: N E Loy
HAWTHORNE
(USA)
18:54 CLM
3 yo's & up Open
Race number: 9
6 1/2F Gold Chaser (USA)
8  G   Medaglia d'Oro (USA) /
Delve (Seeking the Gold)
Breeder: Adena Springs
Owner: Dennis Behrmann
Trainer: B Crawford
        Romeo Lima (USA)
6  H   Medaglia d'Oro (USA) /
Storybook (UAE) (Halling)
Breeder: Joseph Allen
Owner: Jose G. Rodriguez
Trainer: R Aguilar
HOBART
(AUS)
13:23 3yo+ Maiden
1200m Bullion Fringe (AUS)
3  G   Epaulette (AUS) /
Dubai Me Roses (AUS) (Cape Cross (IRE))
Breeder: Mrs C Hassell
Owner: D W Adams & Mrs L M Adams
Trainer: G S White
  14:00 2yo Maiden
1000m Man of the Moment (AUS)
2  G   Denman (AUS) /
Love the Moment (AUS) (Savoire Vivre (GB))
Breeder: Armidale Stud TAS
Owner: G W Mitchell, J Ahern, Mrs K M Bailey, Mrs E M Brough, S J S Brough, L W Cure, R O Galilee, Mrs C T Harris, L J Jago, K J Leighton, J D Quinn, A J Sheahan, P J Smith, R W Taylor & S J Weston
Trainer: L, D & T Wells
JULIA CREEK
(AUS)
14:00 Handicap
1100m Encoronada (AUS)
8  G   Street Cry (IRE) /
Girona (AUS) (Giant's Causeway (USA))
Breeder: Darley
Owner: Ms J Montgomery
Trainer: Justin Bawden
  15:20 Handicap
1100m Encoronada (AUS)
8  G   Street Cry (IRE) /
Girona (AUS) (Giant's Causeway (USA))
Breeder: Darley
Owner: Ms J Montgomery
Trainer: Justin Bawden
KEMBLA GRANGE
(AUS)
13:04 2yo Maiden
900m Brazenpine (AUS)
2  F   Brazen Beau (AUS) /
Johannapine (AUS) (Johannesburg (USA))
Breeder: Campolina Pty Ltd
Owner: Triple Crown Syndications. (Mgr: C H Ward) Campolina Pty Ltd (Mgr: I C Bell), J W Medland, S Smith, Mrs S M Lorraway, B K H Wong, Mrs J Williams, Ms C Giardina, Z Lu, J H Hezlett, G A Barnes, B F Rippingale, N W Evison, Ms L M Swasblick & V P Chau
Trainer: P & P Snowden
  13:39 Handicap
1600m Celebris (AUS)
5  G   Reset (AUS) /
Goujon (AUS) (Snitzel (AUS))
Breeder: Mr A Margan
Owner: A R Margan & D H North
Trainer: R A Freedman
        Cool and Neat (AUS)
6  G   Lonhro (AUS) /
Speedy Natalie (AUS) (Al Maher (AUS))
Breeder: Mr K Chung
Owner: K K Chung & M W Chung
Trainer: John Thompson
        Destiny's Hero (AUS)
4  G   Helmet (AUS) /
Belle of New York (NZ) (Stravinsky (USA))
Breeder: Ms H Hart
Owner: Ms H L Hart, R Cameron, Ms L McKern, P R Wilson, A J Smith, Mrs A L Smith, P J Payne, G B Bennett & 1morebud Racing (Mgr: G Adam)
Trainer: J C Coyle
        Neruda (AUS)
4  G   Poet's Voice (GB) /
Lonrose (AUS) (Lonhro (AUS))
Breeder: Ms E Jordan
Owner: Mrs E J Jordan & P M Jordan
Trainer: Ms K Buchanan
        Watchdog (AUS)
4  G   Helmet (AUS) /
Safe (AUS) (Strategic (AUS))
Breeder: Darley
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
  14:14 3yo Maiden Handicap
1000m Rum Cake (AUS)
3  F   Denman (AUS) /
Filipa (AUS) (Encosta de Lago (AUS))
Breeder: Mrs CB Remond
Owner: W Yousiph & Mrs I A Yousiph
Trainer: G R Nickson
        Sparks (AUS)
3  G   Exceed and Excel (AUS) /
Dazzler (AUS) (More Than Ready (USA))
Breeder: Darley
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
        Transmitter (AUS)
3  F   Medaglia d'Oro (USA) /
Radar (AUS) (Exceed and Excel (AUS))
Breeder: Darley
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings

17 November 2018

AL-JANADRIAH (SDA)17 November 2018

04:10 Conditions 1400m
Horse Soldier's Girl (IRE) 4 F
Sepoy / Crystal Bull
Breeder Soc. Finanza Locale Consulting SRL.
Owner Abdullah Fraaj Alaejmee
Trainer A. Faraaj
Result
07:20 Conditions 2000m
Horse Hammad Rabbah (SDA) 5 C
Street Boss / Frolic Away
Breeder Ksa
Owner Saleh Ali Alhammadi
Trainer S.Alhamadi
Result

AQUEDUCT (USA)17 November 2018

12:49 CLM 3 yo's & up Open
Race number: 2
6F
Horse Fuel the Bern (USA) 4 C
Bernardini / Storm Beauty
Breeder Brushwood Stable
Owner Three Diamonds Farm
Trainer D Gargan
Result
15:17 AOC 3 yo's & up Open
Race number: 7
1 1/16M
Horse Ekhtibaar (USA) 5 H
Bernardini / Wasseema
Breeder Shadwell Farm, LLC
Owner Braverman, Paul
Trainer R Handal
Result
Horse Greek Alphabet (USA) 4 G
Medaglia d'Oro / Afleeting Lady
Breeder Alpha Delta Stables, LLC & Colts Neck Stables, LLC
Owner Godolphin Racing, LLC
Trainer K McLaughlin
Result
15:47 Red Smith S. (G3) 3 yo's & up Open
Race number: 8
1 3/8M
Horse Teodoro (IRE) 4 G
Teofilo / Altesse Imperiale
Breeder John Connaughton
Owner Bellman, Laurence and Ingram, Caroline
Trainer T Morley
Result
Horse Zulu Alpha (USA) 5 G
Street Cry / Zori
Breeder Calumet Farm
Owner Hui, Michael, M.
Trainer M Maker
Result

ASCOT (AUS)17 November 2018

13:24 2yo Open Set Weight 1000m
Horse Captain Denisov (AUS) 2 C
Denman / Glad You're Mine
Breeder T & C Nolan
Owner C J Nock, J K Hurley, Mrs J M Hinchliffe, Distinctive Racing Syndicate(Mgr: Dion Luciani)
Trainer D M Luciani
Result
14:04 3yo+ BM72+ Handicap 1400m
Horse Ragazzo d'Oro (AUS) 5 G
Medaglia d'Oro / Danebeela
Breeder Mr DP DE Largie
Owner D P De Largie, G W Hannah, M A Thomas, Mrs R G Thomas, D R Harrison, Mrs J B Harrison
Trainer D R Harrison
Result
14:43 3yo+ Rest 1 Metro Win Handicap 1100m
Horse Alta Sull'amore (AUS) 4 F
Sepoy / Hi on Love
Breeder Mr RA Ferguson
Owner Gold Front Thoroughbred Breeding & Racing Syndicate(Mgr: A J Olive)
Trainer D L Morton
Result
Horse M'Lady (AUS) 4 F
Reset / Issey
Breeder Mr GR Terrell
Owner G R Terrell, Mrs D M Terrell, P A Smith, Mrs B D Leyton
Trainer Ms A King
Result
16:00 Colonel Reeves S. (G3) 3yo+ Open Set Weight 1100m
Horse Belter (AUS) 5 G
Denman / Twain
Breeder Mr HW Daly
Owner H W Daly
Trainer S R Casey
Result
Horse Durendal (AUS) 7 G
Medaglia d'Oro / Razor Blade
Breeder Contract Racing Pty Ltd
Owner Gangemi Thoroughbreds(Mgr: M J & J Gangemi), Mercon Racing(Mgr: D Condidorio), K Hassan, R J Wade, D Mapleson, Mrs L M Graham, Good Times Boys Syndicate(Mgr: C G Dakin), M Moore, K F Jones, A Skea, A R Slade, A B Da Prato, J Lloyd-Woods, T Wallace, L H Sc
Trainer Chris Gangemi
Result
16:37 3yo+ Rest 1 Metro Win Handicap 1400m
Horse Spillinova (AUS) 4 G
Denman / Brown Alley
Breeder Bell River Thoroughbreds
Owner Mrs T Taylor, Mrs L P Taylor, J Maas, Mrs J C Maas, N J Maas, D J Maas, Mrs T A Maas, R F Devonshire, Mrs N L Devonshire, D C Richards, Mrs C T Richards, G W Anderson, Mrs E Anderson
Trainer J P Taylor
Result
17:12 RJ Peters S. (G3) 3yo+ Open Handicap 1500m
Horse Cappo d'Oro (AUS) 6 G
Medaglia d'Oro / Deep Time
Breeder Oakland Park Stud
Owner Oakland Park Stud Syndicate(Mgr: N G Duncan), J Oxley, B T Thomason, D V Mc Inerney
Trainer F R Kersley
Result

BATHURST (AUS)17 November 2018

14:33 Maiden 1300m
Horse East Esplanade (AUS) 3 G
Poet's Voice / Vision Splendid
Breeder Mr A Taji
Owner N Hall-Antonio
Trainer Natasha Hall-Antonio
Result
15:48 Handicap 1400m
Horse Dalico Gold (AUS) 3 G
Medaglia d'Oro / Tracy's Choice
Breeder Hutchins Thoroughbreds
Owner A Bertuccio
Trainer Ms D Poidevin-Laine
Result
Horse Prior Engagement (AUS) 6 G
Bernardini / Cosmic Dust
Breeder Contract Racing Pty Ltd
Owner P M Knight
Trainer Michael Plummer
Result
17:08 Handicap 1200m
Horse Usainly (AUS) 5 G
Sepoy / Hot Legs
Breeder Mr JL Thompson
Owner Thommo's (Mgr: J L Thompson), Mrs P M Thompson, Ms R C Thompson, Ms A J Thompson & G Hilton
Trainer Nick Mitchell
Result

CHURCHILL DOWNS (USA)17 November 2018

17:36 River City H. (G3) 3 yo's & up Open
Race number: 10
1 1/8M
Horse Team Colors (USA) 6 H
Street Cry / Teammate
Breeder Joseph Allen
Owner Brad Grady
Trainer J Sharp
Result

CRANBOURNE (AUS)17 November 2018

20:30 Handicap 1200m
Horse Woman in Red (AUS) 4 F
Helmet / Mam'selle Rouge
Breeder Mrs K Taylor
Owner J Schreuder, B J Schreuder, Mrs F Schreuder, R M Schreuder, Mrs K L Schreuder, J Taranto, Mrs R Taranto, Mrs M K Brown & Mrs L M Brittain
Trainer Ms B Schreuder
Result
21:05 Handicap 1600m
Horse Stornaway (AUS) 5 G
Denman / Temair
Breeder Mr J Unwala
Owner P Shulman, Mrs L J Shulman, Mrs L M McKenna, A J Tingiri, M A Lester, Mrs J M Lester, H Bruin, C W Plant, Mrs M Plant, D J O'Brien & D R Hutchins, Triple Helix (Mgr: M J White), Double R L (Mgr: Mrs R A Laing)
Trainer R E Laing
Result
21:40 Handicap 1400m
Horse Melomane (AUS) 8 G
Street Cry / Musical Lyrics
Breeder Darley
Owner R Manning & Mrs L G Manning
Trainer R C Manning
Result

DARWIN (AUS)17 November 2018

15:12 Open Handicap 1200m
Horse Java (AUS) 7 G
Medaglia d'Oro / Dawn Attack
Breeder Darley
Owner G & C Pastoral Co Pty Ltd (Mgr: V C Oldfield & Mrs S M Clarke
Trainer G Clarke
Result
16:27 Handicap 1200m
Horse Hook Me Up (AUS) 9 G
Exceed and Excel / Patpong
Breeder Anderson Thoroughbreds
Owner S G Murray, J P Kerr, C G Pollard
Trainer Chris Pollard
Result
Horse Howdee (AUS) 7 G
Exceed and Excel / Lanadee
Breeder Mr JL Cotter
Owner C G P Pollard, J P Kerr, C A Peter, K M Mallise & S Pitts
Trainer Chris Pollard
Result
17:35 Handicap 1600m
Horse Our Barty (AUS) 5 G
Poet's Voice / Cellar Edition
Breeder Bowness Stud
Owner Gm Simmons, Ms Km Petrick & At Biacsi
Trainer Ms K Petrick
Result

DEL MAR (USA)17 November 2018

12:30 MSW 2 yo Open
Race number: 1
7F
Horse Light of the World (USA) 2 C
Bernardini / Sparkling City
Breeder Roger S. Braugh Jr.
Owner Spendthrift Farm LLC or Town and Country Racing LLC
Trainer R Mandella
Result
Horse Northwestern (USA) 2 C
Medaglia d'Oro / Sly Storm
Breeder Glen Hill Farm
Owner Glen Hill Farm
Trainer T Proctor
Result
13:30 CLM 3 yo's & up Open
Race number: 3
6 1/2F
Horse Street Zombie (USA) 3 G
Street Boss / Elle a Lishous
Breeder Robert Durbin
Owner James W. Clarke
Trainer R Hess, Jr.
Result
16:30 CLM 3 yo's & up Open
Race number: 9
6 1/2F
Horse Finallygotabentley (USA) 8 G
Bernardini / Smarty Deb
Breeder Northwest Farms LLC
Owner Derek Meredith
Trainer D Meredith
Result
Horse Go Ghetto (USA) 5 G
Bernardini / Kokadrie
Breeder Woodford Thoroughbreds
Owner Justin B. Clark
Trainer J Clark
Result

DOOMBEN (AUS)17 November 2018

13:37 Class 3 Set Weight 1630m
Horse Amthaal (AUS) 4 F
Lonhro / Jalsah
Breeder Shadwell Stud Australasia Ltd
Owner P J Franklin
Trainer Ben Currie
Result
Horse Bryneich (AUS) 5 G
Lonhro / Bernicia
Breeder Darley
Owner Anderson Thoroughbreds (Mgr: C M Anderson), W I Bunz, B M Baker, T G Bargwanna, D E Oates, P J Turnbull, B Lyons, W Milsom, R R Cross & M A Hedger
Trainer Chris Anderson
Result
Horse Petain (AUS) 4 G
Commands / Segolene
Breeder Darley
Owner Australian Bloodstock (Mgr: L Murrell), T Leo, D Horne, M Horne, J Harrison, D Brandon, R Hosking, D Wynne, I Zanardo, R Giddens, Mrs S Lee, R Faithfull, D Burford, R Finlay, B Holburn, J McKinnon, G Titmarsh, J Gibbons & Parkmm Racing (Mgr: Mrs P Bathie)
Trainer K A Lees
Result
Horse Polemic (AUS) 5 G
Street Cry / Disputes
Breeder Darley
Owner S B Lee, W J Cogan, S G McCullough, A G Pardavi, S L Dowling, A C Hunt, Mrs K M Gaiter, R G C Mather & I J Duncan
Trainer S B Lee
Result
14:52 Handicap 1110m
Horse Alaska (AUS) 7 G
Medaglia d'Oro / Arctic Drift
Breeder Darley
Owner Ms W S Bannerot, B L Meggitt, M Whitmee, R F Holder, P S Knight & Miss M Post
Trainer Ms W Bannerot
Result
Horse Cymbalism (AUS) 5 F
Denman / Cymbal
Breeder Milburn Creek Stud
Owner Ontrack Thoroughbreds Cymbal (G Morgan), Beau River Racing (M Shaw), C Burdon, C Connor, D Frew, Mrs M Frew, M Ostermeyer, R Pawley, Mrs J Pawley, A Tranter, Wbc Racing (N Wood), Lang Brothers Racing #4 (S Lang), R Lawlor, A Connor (Mrs C Connor), D & R (
Trainer Chris Meagher
Result
Horse Rioli (NZ) 4 G
Sepoy / Our Tigress
Breeder Mrs H G & W G Bax, Ms K B Bax Poros & I D Troughton
Owner T M Kelly, Mrs F J Kelly & A Ryan
Trainer A F Ryan
Result
Horse Usurp (AUS) 4 G
Lonhro / Pretends
Breeder Darley
Owner N Fuller, M S Fuller & N D Hayward
Trainer Ms M Brosnan
Result
15:32 Handicap 1350m
Horse Deitch (AUS) 7 G
Denman / Amish
Breeder Darley
Owner S G Darby, P D Creamer, Ms J Creamer, S Blake, S Kiss, A White, B M Beaton, M R Brown, J P Cameron, B Wright, J K Cusack, D Robinson, S Sebo, R A Munn, A J Hart, F Melissari, T Logue & T Arcuri & Talladega Knights Synd(Mgr: B Douglas)
Trainer S W Kendrick
Result
Horse Impasse (AUS) 4 G
Sepoy / Amelia's Dream
Breeder Mr R Pegum
Owner Laurel Oak Hinkler(Mgr: L J Mihalyka), Carpe Diem(Mgr: K Lowe), D J Tamblyn, G J Grant, A N Fitzgerald, P W Hickey, R H Morrison, Mrs L E Morrison, B Hastie, G J Capon, Mrs L Capon, P J Peters, Mrs G M Fitzgerald, Mrs J M Tamblyn, S P Grant & Mrs E K Gran
Trainer C J Waller
Result

DUNKELD RC (AUS)17 November 2018

15:01 Handicap 1200m
Horse Bontazola (AUS) 4 G
Exceed and Excel / Filming
Breeder Mr D Molloy
Owner D J Molloy, Mrs D M Molloy, B J Molloy, Mrs N L Antonio, Miss S A Molloy, Miss P J Molloy, Mrs E C Mortensen, D R Dickinson, G L Orr, Mrs R P Orr, P A White, J Gray, A J Thompson, C A Matthews, M P Nunn, B M Sewell, Boatmans Call (Mgr: M J Liston) & K P S
Trainer Daniel Bowman
Result
Horse Sarkozy (NZ) 4 G
Commands / Marie Claire
Breeder Pencarrow Thoroughbreds Ltd
Owner D Speechley, P Speechley, T Madden, Ms S Penhall, J Penhall, T G Van Den Berghe, J Cavanagh, S Blake, T Webb, R Moulding, M McDonald, M Findlay, B Wearne, H Helpenstein, Mrs O Newman, S Hetherington, W Thomas, Mrs C Hetherington, G Wilson & Mrs S Moller
Trainer D K Weir
Result
Horse Voiceover (AUS) 4 G
Poet's Voice / Romantic Flyer
Breeder Mr PJ Trowbridge
Owner P R Lawlor, Mrs L M Lawlor, Miss D M Lawlor, Miss S E Lawlor & Ms P L Lawlor
Trainer J A McLean
Result
15:41 Handicap 1000m
Horse Chalcidian (AUS) 4 F
Helmet / Little Artist
Breeder Sun Kingdom
Owner R P McDonald, Mrs J McDonald, A Adamczyk, Mrs T Adamczyk & Petejul88 (Mgr: Ms J A Rothenberger)
Trainer Dane Smith
Result

ESPERANCE BAY (AUS)17 November 2018

16:27 Handicap 1100m
Horse Sammy the Boss (AUS) 5 G
Street Boss / Our Game Plan
Breeder Yarradale Stud
Owner Mrs H M Harding, M A Capelli, S F Schmedje, C C Sharpe
Trainer Ms H Harding
Result
17:37 3yo+ Special Condition Handicap 1200m
Horse Nazareth (AUS) 5 G
Bernardini / Smash Hit
Breeder Summertime Holdings Pty Ltd
Owner Mt Hallowell Stud(Mgr: C Thompson)
Trainer P J Fernie
Result

FLORENCE (ITY)17 November 2018

15:30 Handicap 3YO+ 1000m
Horse East of the Nile (GB) 3 F
Helmet / Temple of Thebes
Breeder Mr & A. E. Pakenham
Result
16:00 Handicap 3YO+ 1300m
Horse Alkhor (GB) 5 G
Exceed and Excel / Ruse
Breeder Whatton Manor Stud
Result

GCTC (AUS)17 November 2018

12:43 Colts, Horses & Geldings Maiden Handicap 1200m
Horse Korma (AUS) 4 G
Exceed and Excel / Cajou
Breeder Darley
Owner L Willick, G & Mrs S South, J Hay, G Brown, Mrs Y Drennan, M Drever, Mrs D Marschke, M Brown, G Snowden, D & Mrs D Rosenblatt, Mrs L England, C & Mrs S Paul, J Tanzer, Ms Z Miller, R Valentine & K McMahon
Trainer Ms A Willick
Result
13:18 Fillies & Mares Maiden Handicap 1200m
Horse Comzali (NZ) 4 F
Commands / Anzali
Breeder D G & R B McLaren Ltd
Owner L D Kelly
Trainer L D Kelly
Result
13:53 3yo Maiden Handicap 1800m
Horse Uber Mover (AUS) 3 G
Poet's Voice / Vivante
Breeder Mr NC Stewart
Owner P K Butterworth, D J Whelan, M R Blyth, D M Meehan, Ms S L Coyne, R J Purcell, G R Purcell, T M Roney, A C Stewart, H E Stewart, Mrs C E Chapman, R B Greenup, G A Fitzgerald, Mrs D L Fitzgerald, J Gray, R J Manwaring & Mrs E A Donaldson, Gilly's Boys & Ph
Trainer Paul Butterworth
Result
15:48 Class 1 Set Weight 1400m
Horse Bacchur (AUS) 3 G
Poet's Voice / Cashorio
Breeder Mr D Pengilly
Owner Mrs J L Pengilly & J D Pengilly
Trainer Joel Pengilly
Result
Horse Toga Picta (AUS) 4 G
Lonhro / Purple
Breeder Darley
Owner J Pakis
Trainer Diane Murphy
Result
16:28 Handicap 1400m
Horse Pleased (AUS) 5 G
Street Cry / Lajoie
Breeder Darley
Owner S McCullough, B E Kee, J Toland, A Pardavi, D Barr, T Collier, A G Hemmings, G Hickey, C Sommers & S Lee
Trainer S B Lee
Result
17:03 Handicap 1200m
Horse Mr Chow (AUS) 5 G
Commands / Assertive Sound
Breeder Stratheden Stud Pty Ltd
Owner S Elliot, Dr T P Clarke, B D Nicholls, G T Waters, B M Wood & D G Rumble
Trainer Ben Currie
Result

GULFSTREAM PARK WEST (USA)17 November 2018

16:06 CLM 3 yo's & up Open
Race number: 8
6F
Horse Outrun (USA) 4 G
Medaglia d'Oro / Indian Vale
Breeder Whisper Hill Farm, LLC
Owner K. E. Racing Stable
Trainer J Gonzalez
Result

GUNDAGAI-ADELONG (AUS)17 November 2018

14:41 Class 1 Set Weight 1800m
Horse Rising Force (AUS) 6 G
Exceed and Excel / Mi Chiamano Mimi
Breeder Milburn Creek Thoroughbred Stud
Owner J Fury
Trainer T G Sutherland
Result
Horse Royal Parade (AUS) 4 F
Street Boss / Trinity College
Breeder T F Breeding Venture
Owner D P Humphries, C J Dickinson, P J Herman, B Bollard, J Mitchell, D Mitchell, N A Hassett, P Psathas, R Baynes, D Ractliffe, I R Swan, M C McWattie, M T Brown, Mbh Racing, Clanbrooke Racing & Brown And Blue
Trainer Mitchell Beer
Result
16:36 Handicap 1800m
Horse Butler Butler (AUS) 5 G
Commands / Late Watch
Breeder Bowness Stud
Owner Kariba Racing (Mgr: C Dziedzic), Miss A E Averina, Mrs T L Holmes, Miss J L K Wallis-Hinde, Mrs D Molloy, Ms S Pruessner, Mrs V A Vujic, S Cotter, M A Molloy, S James, P J Hogan & M A Moscatelli
Trainer N E Loy
Result

HAWTHORNE (USA)17 November 2018

18:54 CLM 3 yo's & up Open
Race number: 9
6 1/2F
Horse Gold Chaser (USA) 8 G
Medaglia d'Oro / Delve
Breeder Adena Springs
Owner Dennis Behrmann
Trainer B Crawford
Result
Horse Romeo Lima (USA) 6 H
Medaglia d'Oro / Storybook
Breeder Joseph Allen
Owner Jose G. Rodriguez
Trainer R Aguilar
Result

HOBART (AUS)17 November 2018

13:23 3yo+ Maiden 1200m
Horse Bullion Fringe (AUS) 3 G
Epaulette / Dubai Me Roses
Breeder Mrs C Hassell
Owner D W Adams & Mrs L M Adams
Trainer G S White
Result
14:00 2yo Maiden 1000m
Horse Man of the Moment (AUS) 2 G
Denman / Love the Moment
Breeder Armidale Stud TAS
Owner G W Mitchell, J Ahern, Mrs K M Bailey, Mrs E M Brough, S J S Brough, L W Cure, R O Galilee, Mrs C T Harris, L J Jago, K J Leighton, J D Quinn, A J Sheahan, P J Smith, R W Taylor & S J Weston
Trainer L, D & T Wells
Result

JULIA CREEK (AUS)17 November 2018

14:00 Handicap 1100m
Horse Encoronada (AUS) 8 G
Street Cry / Girona
Breeder Darley
Owner Ms J Montgomery
Trainer Justin Bawden
Result
15:20 Handicap 1100m
Horse Encoronada (AUS) 8 G
Street Cry / Girona
Breeder Darley
Owner Ms J Montgomery
Trainer Justin Bawden
Result

KEMBLA GRANGE (AUS)17 November 2018

13:04 2yo Maiden 900m
Horse Brazenpine (AUS) 2 F
Brazen Beau / Johannapine
Breeder Campolina Pty Ltd
Owner Triple Crown Syndications. (Mgr: C H Ward) Campolina Pty Ltd (Mgr: I C Bell), J W Medland, S Smith, Mrs S M Lorraway, B K H Wong, Mrs J Williams, Ms C Giardina, Z Lu, J H Hezlett, G A Barnes, B F Rippingale, N W Evison, Ms L M Swasblick & V P Chau
Trainer P & P Snowden
Result
13:39 Handicap 1600m
Horse Celebris (AUS) 5 G
Reset / Goujon
Breeder Mr A Margan
Owner A R Margan & D H North
Trainer R A Freedman
Result
Horse Cool and Neat (AUS) 6 G
Lonhro / Speedy Natalie
Breeder Mr K Chung
Owner K K Chung & M W Chung
Trainer John Thompson
Result
Horse Destiny's Hero (AUS) 4 G
Helmet / Belle of New York
Breeder Ms H Hart
Owner Ms H L Hart, R Cameron, Ms L McKern, P R Wilson, A J Smith, Mrs A L Smith, P J Payne, G B Bennett & 1morebud Racing (Mgr: G Adam)
Trainer J C Coyle
Result
Horse Neruda (AUS) 4 G
Poet's Voice / Lonrose
Breeder Ms E Jordan
Owner Mrs E J Jordan & P M Jordan
Trainer Ms K Buchanan
Result
Horse Watchdog (AUS) 4 G
Helmet / Safe
Breeder Darley
Owner Godolphin
Trainer James Cummings
Result
14:14 3yo Maiden Handicap 1000m
Horse Rum Cake (AUS) 3 F
Denman / Filipa
Breeder Mrs CB Remond
Owner W Yousiph & Mrs I A Yousiph
Trainer G R Nickson
Result
Horse Sparks (AUS) 3 G
Exceed and Excel / Dazzler
Breeder Darley
Owner Godolphin
Trainer James Cummings
Result
Horse Transmitter (AUS) 3 F
Medaglia d'Oro / Radar
Breeder Darley
Owner Godolphin
Trainer James Cummings
Result