Entries

Race entries featuring Darley-sired horses. Use the filters below to help you find exactly what you are looking for.

Races are listed in local time.

Saturday, 30 May 2020

Racecourse Time Race Distance Horse
ALICE SPRINGS (AUS) 13:48 Handicap
1200m
Duvet (AUS)
7  G  Bernardini (USA) / Counterpane (AUS) (Lonhro (AUS))
Breeder: Darley
Owner: Miss S A Acornley, D J D Davis, D F Moriarty, C K Taylor, K J Leahy, K G Illicevs
Trainer: Ms L Gillett
13:48 Handicap
1200m
Regal Eagle (AUS)
5  G  Denman (AUS) / Assertive Eagle (AUS) (Danewin (AUS))
Breeder: Widden Stud Australia Pty Ltd
Owner: H T E Jolly, M P Connell, C Connell & J Connell
Trainer: Ms L Lefoe
16:53 Handicap
1000m
Madam St Clair (AUS)
4  F  Street Boss (USA) / Canterbury Hill (AUS) (Haradasun (AUS))
Breeder: Mr RD Griffiths
Owner: Mrs D Tee, S Westover, D McClure, P M Ryan, C Sawyer, D Schutz, Mrs S N Brown, Mrs A E Ryan, L Arnold, N B Morris & M J Sowerby
Trainer: Scott Westover
17:26 Handicap
1400m
Our Barty (AUS)
6  G  Poet's Voice (GB) / Cellar Edition (AUS) (Brocco (USA))
Breeder: Bowness Stud
Owner: Ms U M Dobbe
Trainer: Ms U Dobbe
ATHERTON (AUS) 13:30 2yo+ Maiden
1100m
Il Principe (AUS)
3  G  Bernardini (USA) / Family Jewels (AUS) (Secret Savings (USA))
Breeder: Mr BJ Lawrence
Owner: Miss M Potiris, G M Tsakissiris & M A Tsakissiris
Trainer: Maria Potiris
14:00 Class 3 Set Weight
1100m
Osmond (AUS)
5  G  Sepoy (AUS) / Portrait of a Lady (USA) (A.P. Indy (USA))
Breeder: Darley
Owner: D I Carne
Trainer: Bonnie Thomson
14:30 Handicap
1200m
Trigger (AUS)
4  G  Medaglia d'Oro (USA) / Celts (AUS) (Lonhro (AUS))
Breeder: Darley
Owner: T Clarke, A Bailey, Ms K Shred, L Buckingham & J Buckingham
Trainer: A R Bailey
15:00 Handicap
1400m
Indy Showgirl (AUS)
5  F  Bernardini (USA) / Smash Hit (AUS) (Danehill Dancer (IRE))
Breeder: Summertime Holdings Pty Ltd
Owner: S J Cooper
Trainer: Scott Cooper
BELMONT (AUS) 14:34 3yo+ BM66+ Handicap
1200m
Lido Beach (AUS)
4  G  Denman (AUS) / Sarasota Sunshine (GB) (Oasis Dream (GB))
Breeder: Mr TM Patrizi
Owner: J A Farac, W B Andrews Breeding & Racing (Mgr: W B Andrews), P G McCallum, J W Rounsefell, D Marinelli, J A Muller, Ah Carew-Reid, B G Ward, J M Collins, S A Miller & N J Pinner
Trainer: L Smith
14:34 3yo+ BM66+ Handicap
1200m
Mankind (AUS)
4  G  Denman (AUS) / Avenida Madero (AUS) (Metal Storm (FR))
Breeder: Peters Investments Pty Ltd
Owner: Mrs A Ballantyne, D J Bayly, N Stewart, A Pearce, B Matera, J Miles, M B Davis, A W Sandilands, J Hamling, A L Miles, D C Bushell, D P Strom, L Hughes & F S Kilner & B L T Syndicate
Trainer: Hayden Ballantyne
14:34 3yo+ BM66+ Handicap
1200m
Prevailing Winds (AUS)
5  G  Exceed and Excel (AUS) / Soaressa (AUS) (Twining (USA))
Breeder: Hesket Bloodstock
Owner: Gangemi Thoroughbreds, J J Del Basso, K Hassan, Prevailing Winds Racing, J Carone, R J Wade, Dollar Bill Syndicate, Mrs E K Chaplin, J J Gunning, D R McLean, L K Stielow, Vic And Tim's, J L Herkes, Barehoof Investors, A A Gomez, N L Gleeson & A Slade
Trainer: Chris Gangemi
15:40 2yo+ BM72+ Handicap
1600m
Astronomite (AUS)
7  G  Medaglia d'Oro (USA) / Jewelled (NZ) (Zabeel (NZ))
Breeder: Peters Investments Pty Ltd
Owner: J J Ross, J P Hamilton, B L Hannon, T P Clark, Miss B M Keays, R W Leach, E R McInnes, M C Gould, P J Keep, B Williams, P Ereckson, P M Tomasi, J D Wootton, I R Campbell, D S Sampson, D M Ryan, B R O'Donnell, The Redlegs Racing (Mgr: K R King) & Belhus Ra
Trainer: Ms E Strempel
15:40 2yo+ BM72+ Handicap
1600m
Festival Miss (AUS)
4  F  Bernardini (USA) / Fortune Smiles (AUS) (Anabaa (USA))
Breeder: Peters Investments Pty Ltd
Owner: Peters Investments Pty Ltd Syndicate(Mgr: R J & Mrs S L Peters)
Trainer: G & A Williams
16:15 Belmont Sprint (G3) 2yo+ Open Weight For Age
1400m
Disposition (AUS)
8  G  Reset (AUS) / Test Case (AUS) (Testa Rossa (AUS))
Breeder: Peters Investments Pty Ltd
Owner: Gangemi Thoroughbreds (M J & J Gangemi), B F A Racing (N H Jaskola), F Callaghan, C G Dakin, S Fraser, A A Gomez, S P Graham, J J Gunning, K Hassan, K J Thoroughbreds (K F Jones), Mercon Racing(D Condidorio), S Merritt, C J Nelson, K J Reed, R J Wade, Mrs
Trainer: Chris Gangemi
16:15 Belmont Sprint (G3) 2yo+ Open Weight For Age
1400m
Durendal (AUS)
8  G  Medaglia d'Oro (USA) / Razor Blade (AUS) (Blazing Sword (AUS))
Breeder: Contract Racing Pty Ltd
Owner: Gangemi Thoroughbreds, Good Times Boys, Wembley Lads, Mercon Racing, K Hassan, R J Wade, D B Mapleson, Mrs L M Graham, M Moore, K F Jones, A Skea, A Slade, A B Da Prato, J Lloyd-Woods, T Wallace, L H Scamaton, C H Yeak, Mrs S M White, J Winship & D Noll
Trainer: Chris Gangemi
16:15 Belmont Sprint (G3) 2yo+ Open Weight For Age
1400m
Humidor (NZ)
7  G  Teofilo (IRE) / Zalika (NZ) (Zabeel (NZ))
Breeder: Jomara Bloodstock Ltd
Owner: Jomara Bloodstock Ltd, Steeplechasers Flat, M Krauser, Dr P Goel, Mrs P Adams, B Shannon, T Ginnane, D O'Connor, B Sokolski, Walker Racing & Bloodstock, Royjohn Racing & H Bastone
Trainer: L Smith
16:50 3yo+ BM64+ Handicap
2200m
Picture Perfect (AUS)
4  G  Reset (AUS) / Purfect Size (NZ) (Catbird (AUS))
Breeder: Peters Investments Pty Ltd
Owner: Peters Investments Pty Ltd
Trainer: G & A Williams
BENDIGO (AUS) 13:11 Handicap
2400m
Fold (AUS)
8  G  Street Cry (IRE) / Assertin Miss (AUS) (Zabeel (NZ))
Breeder: Mr DPR Esplin
Owner: A Pace, Mrs P H Pace, Miss C R Pace & Miss P M Pace
Trainer: A G Pace
13:51 Handicap
2400m
Silent Protector (AUS)
4  G  Helmet (AUS) / Suffer in Silence (AUS) (Beautiful Crown (USA))
Breeder: Millford Thoroughbreds
Owner: Mrs K J Davis
Trainer: C J Davis
15:06 Handicap
1600m
Play Me Now (NZ)
4  G  Bernardini (USA) / Gabana (NZ) (Jungle Pocket (JPN))
Breeder: G S McLeod
Owner: Miss C M Alderson & Miss L Newson
Trainer: Ms C Alderson
15:06 Handicap
1600m
Roland Garros (AUS)
5  G  Helmet (AUS) / Radha Rani (AUS) (Delago Brom (AUS))
Breeder: Lynrowan Stud TAS
Owner: Lynrowan Stud (Mgr: R A W Lynch)
Trainer: Adrian Corboy
15:46 Handicap
1300m
Fortunate Lady (AUS)
3  F  Helmet (AUS) / Lady Frere (AUS) (Johannesburg (USA))
Breeder: Glenelg Park
Owner: Glenelg Racing (Mgr: Mrs S J Swain), I W Lister, Mrs J D Lister, M Lister, Miss A D Milner & W Lister
Trainer: I W Lister
16:26 Handicap
1300m
Lady d'Oro (AUS)
3  F  Medaglia d'Oro (USA) / Morrego (AUS) (More Than Ready (USA))
Breeder: Wallings Bloodstock Pty Ltd
Owner: Mrs S Griffiths, Mrs E McGregor, G McGregor, Mrs B Phelan, Mrs L Donnelley, G Donnelley, J Rourke, A Panasewycz, D Mayo, Mrs L Mayo, P Morey, C Cowley, J Stretch, Mrs L McClure, G W McClure, R Griffiths, Gleneagles Stud (Mgr: K Wacey), Tyreel Stud (Mgr: M
Trainer: R D Griffiths
CAULFIELD (AUS) 13:30 3yo Open Handicap
1600m
Translator (AUS)
3  G  Helmet (AUS) / Babel (AUS) (Lonhro (AUS))
Breeder: Burnewang North Pastoral
Owner: P L Campbell, P G Campbell, J P Maltese, S Maltese, S J Nixon, Ms E J Robinson, W Choi, M Anastasiou, C Ferguson, Ms M Hilton, Ms K F Kane, S C M Greene, A M M C Racing, N A Blackiston Thoroughbred Racing Pty Ltd, Mad Roosters & J S K Racing
Trainer: N A Blackiston
14:05 Handicap
1200m
Gododdin (AUS)
4  F  Exceed and Excel (AUS) / Bernicia (AUS) (Elusive Quality (USA))
Breeder: Darley
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
14:05 Handicap
1200m
Tahitian Dancer (AUS)
4  F  Dawn Approach (IRE) / Takanori (AUS) (Vital Equine (IRE))
Breeder: Willow Park Stud
Owner: L D Trevanion, R Portaro, A D Young, D R Fleming, N J Pinner, R J Blythe, A R Papst, M A Schroeder, A J F Buhagiar, A J Davidson, T J Nisbett, N F Warburton, B E Williamson, B J Nazzari, B J Starkie, G B Ralston & C S Sherry
Trainer: S P Nichols
15:25 Handicap
1600m
Something Silver (AUS)
5  F  Medaglia d'Oro (USA) / Zaira (AUS) (Fastnet Rock (AUS))
Breeder: Limerick Lane Thoroughbreds
Owner: P Franklin & Mrs K Franklin
Trainer: C W McDonald
16:38 3yo+ Open Handicap
2000m
Girl Tuesday (AUS)
5  F  Street Cry (IRE) / Tuesday Joy (NZ) (Carnegie (IRE))
Breeder: Strawberry Hill Stud
Owner: Strawberry Hill Stud (Mgr: J D Singleton) & G Harvey
Trainer: C J Waller
DIEPPE (FR) 17:52 4yo+ Handicap
2400m
Delsheer (FR)
5  G  Iffraaj (GB) / Rose et Noire (IRE) (Dansili (GB))
Breeder: S.a.r.l. Ecurie Des Charmes
Owner: MAXIMILIAN SCHNYDER
Trainer: AN. HOLLINSHEAD
19:30 3yo Claimer
2200m
Timeoftheessence (FR)
3  F  Sidestep (AUS) / Chambles (GB) (Shamardal (USA))
Breeder: Eric Lemaitre
Owner: MME THERESA MARNANE
Trainer: AN. HOLLINSHEAD
20:30 4yo+ Claimer
1800m
Mr Slicker (FR)
6  G  Exceed and Excel (AUS) / Glory Power (IRE) (Medicean (GB))
Breeder: ECURIE DES MONCEAUX (50,00%) QATAR BLOODSTOCK LIMITED (50,00%)
Owner: BRENDAN L. JONES
Trainer: AN. HOLLINSHEAD
DOOMBEN (AUS) 13:00 Bill Carter S. (Listed) 2yoFillies Open Set Weight
1110m
September Run (AUS)
2  F  Exceed and Excel (AUS) / Pittsburgh Flyer (AUS) (Street Cry (IRE))
Breeder: Alpara Lodge
Owner: Hermitage (Mgr: O A Koolman)
Trainer: C J Waller
14:15 Hinkler H. (Listed) Open Quality
1110m
Bandipur (AUS)
5  G  Commands (AUS) / Pattamada (AUS) (Viscount (AUS))
Breeder: Darley
Owner: Mishani Enterprises Pty Ltd (Mgr: M D Crooks)
Trainer: Ms K Purdy
14:55 Chairman's H. (G3) Open Quality
2000m
Mawaany Machine (IRE)
7  G  Teofilo (IRE) / Middle Persia (GB) (Dalakhani (IRE))
Breeder: Castlemartin Sky & Skymarc Farm
Owner: Australian Bloodstock, Carty Racing, Rock N Rolla, Crams Racing, Shire Racing, Sparkling Shiraz, Clanbrooke Racing Mawanny, A W Rohde, E M Bull, J C Bull, Footy Racing Pty Ltd, Mrs J M Davis, M Duggan, Townsville Muppets, Lads From The Gong, Mrs W M Wilso
Trainer: K A Lees
15:35 Fred Best Classic (G3) 3yo Open Set Weight
1350m
Dawn Passage (AUS)
3  C  Dawn Approach (IRE) / Raja Lane (AUS) (Devaraja (NZ))
Breeder: The Toorak Thoroughbred Breeding Trust
Owner: Ms H Waterhouse, D Healey, Mrs S Healey, Aquis Farm (Mgr: M McGrath), Mrs E Murphy, R Murphy, J McIntosh, C Cygler, Miss N Healey, Bamboo Bloodstock (Mgr: W Wendt), Gee Racing (Mgr: A Guarrera), Just Fun Racing (Mgr: D Halpin), Edge Water Racing (Mgr: R N
Trainer: G Waterhouse & A Bott
16:15 Helen Coughlan S. (Listed) Fillies & Mares Open Set Weight
1350m
Bangkok (AUS)
5  F  Medaglia d'Oro (USA) / Aziani (AUS) (Fasliyev (USA))
Breeder: Mr JL Thompson
Owner: Mrs P M Thompson, Ms R C Thompson, Ms A J Thompson, G Hilton & Thommo's (Mgr: J L Thompson
Trainer: A J Denham
16:15 Helen Coughlan S. (Listed) Fillies & Mares Open Set Weight
1350m
Multaja (AUS)
4  F  Medaglia d'Oro (USA) / Shelters (AUS) (Lonhro (AUS))
Breeder: Darley
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
DRESDEN (GER) 14:00 Maiden 4YO+
2100m
Cape Sepoy (GB)
4  F  Sepoy (AUS) / Cape Crossing (GB) (Cape Cross (IRE))
Breeder: Mr M. Hellwig
Owner: Stall Equus Maximus
Trainer: St.Richter
15:30 Conditions 3YO+
1500m
Town Charter (USA)
6  G  Lonhro (AUS) / Summer Fete (IRE) (Pivotal (GB))
Breeder: Darley
Owner: Stall Nilan
Trainer: M.F.Weißmeier
17:30 Conditions 3YO+
2100m
Nomia (GER)
6  F  Poet's Voice (GB) / Nianga (GER) (Lomitas (GB))
Breeder: Stiftung Gestut Fahrhof
Owner: Stallschwalbe
Trainer: M.Angermann
GULFSTREAM PARK (USA) 12:45 MCL 3 yo's & up Open
1 mile
Scanno (USA)
3  C  Bernardini (USA) / Sarah Lynx (IRE) (Montjeu (IRE))
Breeder: Don Alberto Corporation
Owner: Don Alberto Stable
Trainer: T Albertrani
16:21 SOC 3 yo Open
1 1/16M
Dominate Themoment (USA)
3  C  Street Boss (USA) / Miss Loretta Lynn (Mineshaft)
Breeder: Four Horsemen's Ranch
Owner: Four Horsemen's Ranch and Allen Iwinski LLC
Trainer: A Iwinski
HOLLYWOOD CASINO AT CHARLES TOWN RACES (USA) 10:00 CLM 3 yo's & up F & M (fillies and mares)
7F
Pimm and Proper (USA)
4  F  Street Boss (USA) / Miss Forest City (Coronado's Quest)
Breeder: Laberinto Farm & Racing Stables Corp
Owner: Jay A. Reese
Trainer: O Figgins, III
KARLOVY VARY (CZE) 15:15 Conditions
2000m
Queen Am (GB)
3  F  Poet's Voice (GB) / Quan Am (FR) (Invincible Spirit (IRE))
Breeder: El Catorce Partnership
Owner: Stáj Brezová
Trainer: Demele Jan
KEMBLA GRANGE (AUS) 13:25 Handicap
1400m
Delicately (AUS)
3  F  Medaglia d'Oro (USA) / Genteel (AUS) (Exceed and Excel (AUS))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
13:25 Handicap
1400m
Dynamited (AUS)
4  G  Exceed and Excel (AUS) / Shatters (AUS) (Lonhro (AUS))
Breeder: Darley
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
13:25 Handicap
1400m
Knight (AUS)
3  G  Helmet (AUS) / Hides (AUS) (Giant's Causeway (USA))
Breeder: Est EW Fitzgerald
Owner: Mrs C T Dwyer, P J Dwyer, P J Whealy, L E Barlow, R C Nagel, D Pevinsky, Miss L J Dwyer, Miss J T Dwyer, Jojotrick (Mgr: J B Harris), Woden Blues Old Boys (Mgr: A M Carter) & Hill 60 (Mgr: Mrs P G O'Brien)
Trainer: Ms K Waugh
14:02 Handicap
1000m
Polar Star (AUS)
6  G  Lonhro (AUS) / Polar Success (AUS) (Success Express (USA))
Breeder: Twin Palms Stud
Owner: D M Carden, C P Bright, N D Spence, P A Yapp, C D G Marques, S J Hundy, N J Harlock, T Callipari, S J Cathro, M D Carden, N J Olive & L J Olive
Trainer: N J Olive
14:41 Maiden
1200m
Sam Spade (AUS)
3  C  Epaulette (AUS) / Investigates (AUS) (Strategic (AUS))
Breeder: Henderson Racing & Breeding Pty Ltd
Owner: F Cook, Mrs C Cook, Ms C Curtis, A Brooks, Mrs B Woo, J Woo, D Henderson, P Lepparde & P Camilleri
Trainer: L W Curtis
15:21 Handicap
1200m
Duenna (AUS)
3  F  Sepoy (AUS) / Palomares (AUS) (Commands (AUS))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
16:01 Handicap
2000m
Kelvinside (AUS)
7  G  Lonhro (AUS) / Sunday Adieu (AUS) (Fuji Kiseki (JPN))
Breeder: Mr MJ Laffey
Owner: D R Lee, E Y M Trautwein, P McAuley, A McMahon, J Fox & Mrs T Fox
Trainer: J & G Lee
16:01 Handicap
2000m
Trust the Process (AUS)
3  G  Reset (AUS) / Yours I Am (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: Esplin Family
Owner: S J Conroy, Ms F Schio, F A Caccavari, P J C Murphy, C R Hamilton, Mrs L A F Hamilton, M W Mellick, D & M Esplin Pty Ltd (Mgr: Mrs M E Esplin), P J Townsend, L M Townsend, A J Thomson, M K Harvey, J C Furner, K C Tan, B A Herr, K J Robb, G J Smart, T A Te
Trainer: Bryce Heys
KLAMPENBORG (DEN) 12:45 Handicap
1200m
Sapper (GB)
5  C  Sepoy (AUS) / Green Poppy (GB) (Green Desert (USA))
Breeder: Brightwalton Bloodstock Limited
Owner: J.Carvallo u.Frau H.W.Jensen/Dänemark
Trainer: Frau J.Grove
KRASNODAR (RUS) 16:00 Conditions
2400m
Stone Flow (IRE)
5  C  Teofilo (IRE) / No Such Zone (GB) (Oasis Dream (GB))
Breeder: Wicklow Bloodstock (Ireland) Ltd
Owner: Volgogradskiy Stud Farm
Trainer: A.I. Volik
LAUREL PARK (USA) 14:40 WCL 3 yo's & up Open
5 1/2F
Finbar (CAN)
5  G  Street Boss (USA) / Iron Pirate (Gold Case)
Breeder: Mike Mailhot
Owner: Mario Serey, Jr.
Trainer: M Serey, Jr.
16:10 AOC 3 yo's & up F & M (fillies and mares)
5 1/2F
Dendrobia (USA)
5  M  Denman (AUS) / Boudicca (Hard Spun)
Breeder: Mr. & Mrs. Charles McGinnes
Owner: Cynthia R. McGinnes & Francis J. Clemens
Trainer: T Keefe
LONGREACH (AUS) 13:55 Handicap
1000m
Spallina (AUS)
3  F  Epaulette (AUS) / Accepted (AUS) (More Than Ready (USA))
Breeder: Mr A Newcombe
Owner: D L O'Brien & R M Bauer
Trainer: D L O'Brien
15:10 Open Handicap
1200m
Boingo (AUS)
5  F  Helmet (AUS) / Beguile (AUS) (Elusive Quality (USA))
Breeder: Mrs D Quackenbush
Owner: S L Dowling, M J Stapleton, S D Heathwood, D D Heathwood, C R Heathwood, M J Flanigan, S A Dowling & M D McCasker
Trainer: R Little
15:10 Open Handicap
1200m
Media Vita (AUS)
7  G  Denman (AUS) / Notker (AUS) (Strategic (AUS))
Breeder: Jacob Park Thoroughbred Pty Ltd
Owner: K J Power, M P Parsloe, J C Stafford, Buy Me A Pony Syndicate, T P Austin & Mrs T M Austin
Trainer: Todd Austin
16:20 Open Handicap
1600m
Heroism (AUS)
7  G  Medaglia d'Oro (USA) / Preserve (AUS) (Canny Lad (AUS))
Breeder: Darley
Owner: H C Forster
Trainer: H C Forster
MACAU (MAC) 14:00 Handicap 30-0
1200m
Lucky Hugo (AUS)
4  C  Denman (AUS) / Senta Helga (AUS) (Encosta de Lago (AUS))
Breeder: Evergreen Stud Farm
Trainer: MCT
14:00 Handicap 30-0
1200m
Superb Shooter (AUS)
4  G  Exceed and Excel (AUS) / Shimasani (AUS) (Royal Academy (USA))
Breeder: Mr A Boyd
Trainer: KHL
14:35 Handicap 55-30
1500m
Ready Fire Aim (AUS)
6  G  Sepoy (AUS) / Sister Madly (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: Segenhoe Thoroughbreds Australia Pty Ltd
Trainer: KHL
14:35 Handicap 55-30
1500m
Star of Phoenix (AUS)
5  G  Commands (AUS) / Royal Lineup (AUS) (Viscount (AUS))
Breeder: Burnewang North Pastoral
Trainer: JL
15:10 Handicap 85-60
1500m
Modena Best (AUS)
5  G  Medaglia d'Oro (USA) / Starmon (NZ) (Monolith (AUS))
Breeder: Mr BH Perks
Trainer: WSH
15:45 Handicap 70-45
1200m
Destiny's Choice (AUS)
5  G  Sepoy (AUS) / Gai's Choice (AUS) (General Nediym (AUS))
Breeder: Vieira Group Pty Ltd
Trainer: KTH
16:20 Handicap 70-45
1200m
Thar (AUS)
6  G  Exceed and Excel (AUS) / Margham (AUS) (Encosta de Lago (AUS))
Breeder: Darley
Trainer: KSW
16:55 Handicap 55-30
1500m
Chavin (AUS)
5  G  Street Cry (IRE) / Peruvian (GB) (Diktat (GB))
Breeder: Darley
Trainer: CFC
16:55 Handicap 55-30
1500m
Hostwin Euphoria (AUS)
3  G  Street Boss (USA) / Great Anna (AUS) (Anabaa (USA))
Breeder: Alpara Lodge
Trainer: NME
MILAN (ITY) 14:00 Maiden 2YOf
1000m
Wakanda Beau (IRE)
2  F  Brazen Beau (AUS) / Unforeseen (GB) (Sky Mesa (USA))
Breeder: The Unforeseen Partnership
14:40 Premio Gardone (Listed) Listed 3YOc&G
1600m
Bal Tik Tak (GB)
3  C  Poet's Voice (GB) / Cinta (GB) (Monsun (GER))
Breeder: Mrs M. Campbell-Andenaes
16:00 Premio Seregno (Listed) Listed 3YOf
1600m
Frivola (GB)
3  F  Dawn Approach (IRE) / Finidaprest (IRE) (Dylan Thomas (IRE))
Breeder: Azienda Agricola Francesca SRL
16:00 Premio Seregno (Listed) Listed 3YOf
1600m
Ifrachy (GB)
3  F  Iffraaj (GB) / Killachy Loose (GB) (Kyllachy (GB))
Breeder: Scuderia Blueberry SRL
16:00 Premio Seregno (Listed) Listed 3YOf
1600m
Mindwillandfry (IRE)
3  F  Hallowed Crown (AUS) / Joyful Friend (GB) (Dubawi (IRE))
Breeder: Rabbah
17:15 Conditions 3YO
2000m
Urus (GB)
3  C  Sepoy (AUS) / Fersah (USA) (Dynaformer (USA))
Breeder: Immobiliare Casa Paola SRL
18:00 Maiden 3YOc&g
1600m
Attimo Fuggente (IRE)
3  C  Exceed and Excel (AUS) / Vague Nouvelle (IRE) (Mastercraftsman (IRE))
Breeder: Incolinx
18:00 Maiden 3YOc&g
1600m
Ivor (GB)
3  G  Iffraaj (GB) / Ligeia (GB) (Rail Link (GB))
Breeder: The Pineapple Stud
18:40 Maiden 3YOf
1600m
Favolina (GB)
3  F  Iffraaj (GB) / Favulusa (GB) (Dansili (GB))
Breeder: Azienda Agricola Francesca SRL
19:20 Maiden 3YO
1200m
Grey on Post (IRE)
3  F  Sidestep (AUS) / Artistica (IRE) (Spectrum (IRE))
Breeder: Artistica Partnership
MOREE (AUS) 13:30 3yo+ Open Handicap
900m
Bed Talk (AUS)
5  G  Poet's Voice (GB) / Bedizened (AUS) (Commands (AUS))
Breeder: Mr RP Stapleford
Owner: D J Fernando & Mrs S Russell - Fernando
Trainer: Douglas Fernando
13:30 3yo+ Open Handicap
900m
Policy (AUS)
4  G  Exceed and Excel (AUS) / Doctrine (AUS) (Artie Schiller (USA))
Breeder: Mr DW Storey
Owner: P V Walsh & Mrs W L Robb
Trainer: R C Robb
14:30 3yo+ Open Handicap
1300m
Master Cramsie (AUS)
5  G  Lonhro (AUS) / Golden Millennium (AUS) (Dubawi (IRE))
Breeder: Mrs JS Mackay
Owner: M Simshauser & S Simshauser
Trainer: Peter G Sinclair
15:00 3yo+ Open Handicap
950m
Beacon (AUS)
5  G  Lonhro (AUS) / Luce del Mare (AUS) (Fastnet Rock (AUS))
Breeder: Mr GK Harris
Owner: W M Owen, Mrs P Owen & M Simshauser
Trainer: Peter G Sinclair
15:00 3yo+ Open Handicap
950m
Drummed Out (AUS)
7  G  Commands (AUS) / Defrock (AUS) (Canny Lad (AUS))
Breeder: Darley
Owner: P J Reynolds, J J Reynolds, B M Marlin, B Sing & I P Yeo
Trainer: R C Robb
MORPHETTVILLE (AUS) 13:16 Handicap
1000m
Larkham (AUS)
3  G  Sidestep (AUS) / Last Stance (NZ) (Artie Schiller (USA))
Breeder: Mr D Saint
Owner: Mrs R A Balfour, A D Saint, Mrs D Morfidis, G W Twigden, P W Twigden, C Babler, M P Dornan, Miss B M Klassmann, G L Hand, D J Shannon, D Villano, M Vlahiotis, T Vlahiotis, R D C Ward, M B Weight, P G Weight, Miss K M Lindsay, D J Havriluk, P Morfidis & Pa
Trainer: Ryan Balfour
13:51 Handicap
1300m
Bray Street Boss (AUS)
3  G  Street Boss (USA) / Cardannic (AUS) (Bel Esprit (AUS))
Breeder: Mr M Maroulis
Owner: W T Clarken, C Lee, D Burrows, R Burrows, P J Robertson, F Morena, G E Pugliese, J P Kelton, L J Patching, L J Sullivan, M J Edwards, Mrs K E Linke, N C Linke, P J McLean, Mrs S K Kelton, T Mills, Fiik, Mrs S L A Bandick & S A Bandick
Trainer: Will Clarken
14:31 Handicap
1550m
Fulton Street (AUS)
5  G  Street Cry (IRE) / Original Choice (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: O E & D R Pope Pty Ltd
Owner: Mrs S J Harvey, Mrs J Starr, M D Kay, Mrs S J Kay, Miss A E Harvey, Q Munro, Miss C Munro, D R Jolly, A J Lawson, Mrs J E Jones, R G Jones, Lions Lair (Mgr: R Fraser), Pink Shirt Racing (Mgr: M D Kay) & West Wins (Mgr: W Sendon)
Trainer: D R Jolly
16:30 Handicap
1000m
Devonte (AUS)
4  G  Denman (AUS) / Belolly (AUS) (Bel Esprit (AUS))
Breeder: Supreme Thoroughbreds
Owner: G A May, B K Messner & S M Schrader
Trainer: Steven Schrader
16:30 Handicap
1000m
Magichell (AUS)
3  F  Helmet (AUS) / Something Magical (AUS) (Red Ransom (USA))
Breeder: Mr J Ennis
Owner: A W Sneath, B Wiese, J L Doyle, M R Lamond, A C Lockwood, Dr D Moon, R Lupinelli, B R Humphries, J Dankowski, D P Smith, Miss K Franklin, Ms J L Brown & Mrs A Moretti
Trainer: L A Creek
16:30 Handicap
1000m
Papalet (AUS)
4  G  Epaulette (AUS) / Panko (AUS) (Snitzel (AUS))
Breeder: Canning Downs Pty Ltd
Owner: D Cooper, R G Edwards, R S Holton, Ms C H Holton, G Neo, P J Ninnis, Mrs P C Southern-Ninnis, I M Perryman, W L Reardon, C S Rotherham, Ms S N Gower, Mrs M L Thomas, P W Vaughan, N P Walker, B J Tuckey & S C Chapman, From The North, The Golden Greeks Raci
Trainer: R & C Jolly
MURRUMBIDGEE TC (AUS) 13:34 Maiden Handicap
1050m
Cracking Dawn (AUS)
4  F  Dawn Approach (IRE) / Rule the Waves (AUS) (King's Best (USA))
Breeder: Fenton Park
Owner: M B Stein, S Waite & B R Stein
Trainer: Martin Stein
14:09 Handicap
1050m
Louis's Girl (AUS)
5  F  Bernardini (USA) / Typhoon Billie (AUS) (Rory's Jester (AUS))
Breeder: Mr W Gibbons
Owner: D L Boal & K A Docherty
Trainer: D L Boal
14:49 Handicap
1200m
Coolyboss (AUS)
4  F  Street Boss (USA) / Aver (AUS) (Bubble Gum Fellow (JPN))
Breeder: Bridsan Bloodstock
Owner: J P Chamberlain & Mrs T M Chamberlain
Trainer: G J Colvin
14:49 Handicap
1200m
Free Lunch (AUS)
3  G  Sepoy (AUS) / Absolute Dream (AUS) (Canny Lad (AUS))
Breeder: Lockyer Thoroughbreds
Owner: J Bourke, P A Sweeney, D W Patrick & M J Hommelhoff
Trainer: P A Sweeney
15:29 Handicap
1200m
Conductress (AUS)
6  F  Commands (AUS) / Show Stealer (AUS) (Tobougg (IRE))
Breeder: Lauriston Thoroughbred Farm
Owner: T L Neaverson, Dr M A Neaverson, P A Sawyer, Mrs K M Hansch & J W Van Duren
Trainer: J W Van Duren
15:29 Handicap
1200m
Endymion (AUS)
4  G  Exceed and Excel (AUS) / Brilliance (AUS) (Street Cry (IRE))
Breeder: Darley
Owner: D Wilden-Constantin, C L Plater, J N Roche, G Davis, G J Blomley, Mrs M A Wain & T J Wain
Trainer: J W Marzol
15:29 Handicap
1200m
Our Romeo (AUS)
4  G  Poet's Voice (GB) / Tamtheel (AUS) (Flying Spur (AUS))
Breeder: Shadwell Stud Australasia Ltd
Owner: Mrs S M Sutherland, Ms G R Sutherland, Miss S M Sutherland, Miss C P Sutherland, Miss S A Sutherland, Mrs H E P Want, Mrs K L Menzies, Ms L Watson, Mrs S A Stapleton, Mrs C Hope, Mrs C B Wilson, Mrs C E Petterson, Miss R A Petterson, Dr L M Bodell, Miss M
Trainer: T G Sutherland
ROCKHAMPTON (AUS) 13:20 Open Handicap
1400m
Sword of Justice (AUS)
7  G  Medaglia d'Oro (USA) / Joyeuse (AUS) (King's Best (USA))
Breeder: Contract Racing Pty Ltd
Owner: K A Thomas
Trainer: Tim Cook
13:57 Handicap
1100m
All Eez (AUS)
5  G  Exceed and Excel (AUS) / Equiparada (ARG) (Editor's Note (USA))
Breeder: Sheikh Mohammad Bin Khalifa Al Maktoum
Owner: A J Parrish & J S Philps
Trainer: J T Wigginton
14:33 Class 3 Set Weight
1400m
Mr Resetti (AUS)
9  G  Reset (AUS) / Barella Sorella (AUS) (Encosta de Lago (AUS))
Breeder: Ms B Hawking
Owner: W L Ross & Ms B Hawking
Trainer: R L Meek
14:33 Class 3 Set Weight
1400m
Quidni (AUS)
4  G  Exceed and Excel (AUS) / Quidnunc (AUS) (Lonhro (AUS))
Breeder: Darley
Owner: G M Muller & Mrs B M Muller
Trainer: Adrian Coome
15:13 Class 2 Set Weight
1050m
Chilli Prawn (AUS)
3  G  Kuroshio (AUS) / Space Bubble (AUS) (Bubble Gum Fellow (JPN))
Breeder: Marant Group Holdings Pty Ltd
Owner: Ms J K L Thompson, L W Thompson, G R McMillan & J W Moran
Trainer: Clinton Thompson
15:53 Handicap
1200m
Aloneinabaa (AUS)
4  G  Lonhro (AUS) / Imananabaa (AUS) (Anabaa (USA))
Breeder: S F Bloodstock L L C
Owner: C J Attard, Mrs S Attard, Dollars Or Cents, Blackhawks, Miss L M Chamberlain, N B Patterson, J A Danaher, J Samuelsson, J L Chivers, J T Horan & Top-Ups Racing
Trainer: Chris Attard
ROSEHILL (AUS) 13:55 Handicap
1200m
Esperance (AUS)
5  G  Bernardini (USA) / Sycophant (AUS) (Commands (AUS))
Breeder: Darley
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
13:55 Handicap
1200m
Poetic Dream (IRE)
6  G  Poet's Voice (GB) / Zain Al Boldan (GB) (Poliglote (GB))
Breeder: Rabbah Bloodstock Limited
Owner: R&C Legh Racing P/L (Mgr: R Legh), P A Colley, B&C Thoroughbreds P/L (Mgr: B Dorman), Blacktype Racing (Mgr: J Andrews), Portpelch Racing (Mgr: W Pelchen), M A Slack-Smith, Pulitano Thoroughbreds P/L (Mgr: G Pulitano), N Smith & J E Turner
Trainer: M, W & J Hawkes
14:30 Handicap
1400m
Sakura (AUS)
4  F  Sepoy (AUS) / Cherry Lodge (AUS) (Grand Lodge (USA))
Breeder: Darley
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
14:30 Handicap
1400m
Statuesquely (AUS)
4  F  Medaglia d'Oro (USA) / Fonssagrives (AUS) (Encosta de Lago (AUS))
Breeder: Mr G Harvey
Owner: G Harvey
Trainer: G Waterhouse & A Bott
15:50 Handicap
1300m
Dalmatia Prince (AUS)
6  G  Denman (AUS) / Pagan Princess (AUS) (Bite the Bullet (USA))
Breeder: Mr MJ Alati
Owner: P Tomlin, B Summerville & Mrs R Tomlin
Trainer: T S Howlett
15:50 Handicap
1300m
Mayaaseh (AUS)
3  F  Exceed and Excel (AUS) / Maysoon (AUS) (Eavesdropper (USA))
Breeder: Emirates Park Pty Ltd
Owner: Emirates Park (Mgr: N A H Lootah)
Trainer: P & P Snowden
15:50 Handicap
1300m
Nindamos (AUS)
4  G  Exceed and Excel (AUS) / Neroli (AUS) (Viscount (AUS))
Breeder: Darley
Owner: T Lavalle, A Bertuccio, J Lavalle, J Raschilla, G Lavalle & A Lavalle
Trainer: B M Lazzarini
15:50 Handicap
1300m
Sakura (AUS)
4  F  Sepoy (AUS) / Cherry Lodge (AUS) (Grand Lodge (USA))
Breeder: Darley
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
15:50 Handicap
1300m
Starspangled Rodeo (AUS)
5  G  Teofilo (IRE) / Sunstyle (AUS) (Xaar (GB))
Breeder: Larneuk Stud
Owner: L De Souza, Magus Equine Limited (Mgr: W Y C Leung), N Murdoch, Ms S E Anderson & N P Nausbaum
Trainer: Bjorn Baker
16:30 Handicap
1100m
Adelong (AUS)
4  F  Medaglia d'Oro (USA) / Snowgums (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: Emirates Park Pty Ltd
Owner: M Coleman, M Sawka & Mayo Marine Services (Mgr: K P Coleman)
Trainer: Brad Widdup
16:30 Handicap
1100m
Brazenpine (AUS)
3  F  Brazen Beau (AUS) / Johannapine (AUS) (Johannesburg (USA))
Breeder: Campolina Pty Ltd
Owner: Triple Crown Syndications. (Mgr: C H Ward), Campolina Pty Ltd (Mgr: I C Bell), J W Medland, S Smith, Mrs S M Lorraway, B K H Wong, Mrs J Williams, Ms C Giardina, Z Lu, J H Hezlett, G A Barnes, B F Rippingale, N W Evison, Ms L M Swasbrick & V P Chau
Trainer: P & P Snowden
16:30 Handicap
1100m
Burning Crown (AUS)
4  G  Helmet (AUS) / Scarlet Silk (AUS) (General Nediym (AUS))
Breeder: J A & J M Anderson Pty Ltd
Owner: Mrs S G Grills, M R A Irwin, P J Hatton, Mrs J A Hatton, A G Haydon, A L Vincent & P D Thorpe
Trainer: Ms S Grills
16:30 Handicap
1100m
Handspun (AUS)
4  F  Bernardini (USA) / Calle Flora (USA) (Street Sense (USA))
Breeder: Darley
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
16:30 Handicap
1100m
Intrepidacious (AUS)
3  F  Shooting to Win (AUS) / Courageous Kitty (AUS) (Fastnet Rock (AUS))
Breeder: Mr S Gillard
Owner: Mrs C M Cook & Mrs L Holt
Trainer: J A O'Shea
16:30 Handicap
1100m
Ragged Rascal (AUS)
4  C  Denman (AUS) / M'Lady Pedrille (AUS) (Al Maher (AUS))
Breeder: Pedrille Thoroughbreds
Owner: S N Gillard, Mrs L A Gillard & P M Perry
Trainer: P M Perry
SANTA ANITA PARK (USA) 14:30 MSW 3 yo's & up Open
5 1/2F
Rawhide Rawlins (USA)
3  C  Street Boss (USA) / Cherry Gold (Touch Gold)
Breeder: Nick Alexander
Owner: Nick Alexander
Trainer: S Miyadi
15:30 Honeymoon S. (G3) 3 yo F (fillies)
1 1/8M
Red Lark (IRE)
3  F  Epaulette (AUS) / Firecrest (IRE) (Darshaan (GB))
Breeder: Mrs S. M. Rogers & Sir Thomas Pilkington
Owner: Eclipse Thoroughbred Partners
Trainer: P Gallagher
15:30 Honeymoon S. (G3) 3 yo F (fillies)
1 1/8M
Stela Star (IRE)
3  F  Epaulette (AUS) / Compostela (GB) (Sea The Stars (IRE))
Breeder: Vimal and Gillian Khosla
Owner: Hronis Racing, LLC
Trainer: J Sadler

Sunday, 31 May 2020

Racecourse Time Race Distance Horse
BALLARAT (AUS) 13:00 2yo Maiden
1200m
Alcyone (AUS)
2  C  Teofilo (IRE) / Purple (AUS) (Commands (AUS))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
13:00 2yo Maiden
1200m
Choir (AUS)
2  C  Teofilo (IRE) / Sung (AUS) (Anabaa (USA))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
13:00 2yo Maiden
1200m
Vespertine (AUS)
2  F  Epaulette (AUS) / Sweet Nothings (AUS) (Falvelon (AUS))
Breeder: G M P Nominees Pty Ltd
Owner: Mrs C A Hughes, D M D B (Mgr: D C McInerney), N G O'Brien, R P Kane, W Smart, W J Hadley, A J Duguid, A Bourdoulis, A R Mitchell, R T Visentini, C Marcuccio, Ms B T L D Lewis, S Collette, R A Stewart, J M Stewart, M D O'Keefe, R D Telfer, M A Quinsee, K W
Trainer: G M Begg
13:30 3yo+ Maiden
2000m
Flensburg (AUS)
3  G  Reset (AUS) / Mayfield (GB) (Danehill (USA))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
14:00 Maiden
1400m
Fairy Dell (AUS)
3  F  Helmet (AUS) / Tamtheel (AUS) (Flying Spur (AUS))
Breeder: Shadwell Stud Australasia Ltd
Owner: P R McIntyre & S A Mott
Trainer: Sean Mott
15:00 Handicap
1000m
Anh Yeu Em (AUS)
5  F  Poet's Voice (GB) / Love From Above (AUS) (Scenic (IRE))
Breeder: Mr GH Austin
Owner: N H Carstein & Ms H F Black
Trainer: J B Carstein
15:00 Handicap
1000m
Auxin (AUS)
3  G  Exceed and Excel (AUS) / Caline (AUS) (Elusive Quality (USA))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
15:30 Handicap
1200m
Evil Cry (AUS)
5  G  Street Cry (IRE) / Evilweb (AUS) (Encosta de Lago (AUS))
Breeder: Supreme Thoroughbreds
Owner: A S Garraway, K B Garraway & S K Garraway
Trainer: Adele Garraway
15:30 Handicap
1200m
Frazil (AUS)
3  F  Medaglia d'Oro (USA) / Sastruga (AUS) (Elusive Quality (USA))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
16:30 Handicap
2000m
Open the Hatch (AUS)
5  F  Street Boss (USA) / Maunakea (AUS) (Magic of Money (AUS))
Breeder: Mr P Hatcher
Owner: P Hatcher, N Scott, M Griffiths, E Waugh, G Rae, L Maxwell, A Palmer, R Notting, T Jennings, G Sait, M Kennedy, Ms K West, Can Time, T Hatcher, R Collins, S Lawry & M Bice
Trainer: Mark Pegus
16:30 Handicap
2000m
Syd's Coin (AUS)
4  G  Denman (AUS) / All About the Coin (AUS) (Starcraft (NZ))
Breeder: Bell View Park Stud
Owner: Cobber Syndicate (Mgr: Mrs T Hamilton) & J C Passmore
Trainer: K M Keys
BORDERTOWN (AUS) 13:40 2yo+ Maiden
1000m
Unsure (AUS)
4  F  Kuroshio (AUS) / Amandine (AUS) (Tertian (USA))
Breeder: Boomerang Breeding Pty Ltd
Owner: Ms P A Stanbury, Ms G Hinkley, Mrs M Taylor & Miss M F Stanbury
Trainer: R D Daniel
14:10 2yo+ Maiden Handicap
1200m
East Cape (AUS)
3  F  Dawn Approach (IRE) / St Gilgen (AUS) (Peintre Celebre (USA))
Breeder: Mr JA Keough
Owner: D E Magro, J H Edwards, S J H Edwards, J B Roberts, T A Modra, Miss V Bruce, M J Trimboli, A Costa, K F Mundy, Mrs D A Mundy, Miss J P Barker, G F B Kelly, D R Morgan, Mrs J S Morgan, J D Morgan, M W Memmler, C G Ingram & J F Duggan
Trainer: D E Magro
15:40 Open Handicap
2000m
Unrealistic (AUS)
7  G  Lonhro (AUS) / Dreamy (AUS) (Bel Esprit (AUS))
Breeder: Darley
Owner: G Withers, G R Brindley, S Bodin, Mrs L Brindley, B Bodin, Mrs D F Hall, P J J Hall, Mrs A Tonkin, R J Tonkin & P B Racing (Mgr: B Fletcher)
Trainer: G Withers
16:10 Handicap
1000m
Florid (AUS)
5  G  Commands (AUS) / Calle Flora (USA) (Street Sense (USA))
Breeder: Darley
Owner: Ms T J Hartwell, Sa Miller, Dr J K Sinclair & Men In Black (Mgr: D J Collins)
Trainer: J F Macmillan
16:10 Handicap
1000m
Licorice Bullet (AUS)
7  F  Lonhro (AUS) / Camille's Appeal (USA) (Valid Expectations (USA))
Breeder: Erinvale Investments Pty Ltd
Owner: A C S Justice & Mrs S J Justice
Trainer: Alexander Justice
16:10 Handicap
1000m
Magichell (AUS)
3  F  Helmet (AUS) / Something Magical (AUS) (Red Ransom (USA))
Breeder: Mr J Ennis
Owner: A W Sneath, B Wiese, J L Doyle, M R Lamond, A C Lockwood, Dr D Moon, R Lupinelli, B R Humphries, J Dankowski, D P Smith, Miss K Franklin, Ms J L Brown & Mrs A Moretti
Trainer: L A Creek
16:10 Handicap
1000m
Twice Forgotten (AUS)
4  F  Sepoy (AUS) / Ten Churros (USA) (High Brite (USA))
Breeder: Alpara Lodge
Owner: J L Ruberry, Mrs M L Ruberry, M W Ruberry & C G Ruberry
Trainer: Ms M Ruberry
CHURCHILL DOWNS (USA) 14:32 CLM 3 yo F (fillies)
1 1/16M
New Day Dawning (USA)
3  F  Medaglia d'Oro (USA) / Ready to Act (More Than Ready)
Breeder: WinStar Farm, LLC
Owner: WinStar Stablemates Racing, LLC (Kenny Troutt)
Trainer: R Brisset
17:12 AOC 3 yo's & up F & M (fillies and mares)
1 1/16M
Cash Out (USA)
5  M  Street Cry (IRE) / Deal of the Decade (Tiznow)
Breeder: G. Watts Humphrey Jr.
Owner: G. Watts Humphrey, Jr.
Trainer: G Arnold, II
17:12 AOC 3 yo's & up F & M (fillies and mares)
1 1/16M
Saracosa (USA)
5  M  Bernardini (USA) / Homeschooling (Medaglia d'Oro)
Breeder: Meritage Ventures, Inc.
Owner: Chad Schumer
Trainer: C Contreras
17:44 MSW 3 yo's & up Open
1 1/8M
Vasariano (USA)
3  C  Bernardini (USA) / Versailles Song (Unbridled's Song)
Breeder: Don Alberto Corporation
Owner: Agave Racing Stable (Mark Martinez), Rockin Robin Racing Stable (Robin Hoffos) and Snipe Racing (Brian Zars)
Trainer: P D'Amato
17:44 MSW 3 yo's & up Open
1 1/8M
Win d'Oro (USA)
3  C  Medaglia d'Oro (USA) / Tamboz (Tapit)
Breeder: Dell Ridge Farm, LLC
Owner: John C. Oxley
Trainer: M Casse
DEAUVILLE (FR) 18:15 3yo c&g Maiden
2000m
Rushdy (IRE)
3  C  Teofilo (IRE) / Albaraah (IRE) (Oasis Dream (GB))
Breeder: Shadwell Estate Co Ltd
Owner: HAMDAN AL MAKTOUM
Trainer: F. HEAD (S)
GOLDEN GATE FIELDS (USA) 12:45 CLM 3 yo's & up F & M (fillies and mares)
1 mile
Vonhra (USA)
7  M  Lonhro (AUS) / Jolie Visage (Broken Vow)
Breeder: Robert T. Manfuso
Owner: Clayton Murdock or Guillermo Preciado
Trainer: G Preciado
15:45 California Oaks 3 yo F (fillies)
1 1/16M
Eclair (USA)
3  F  Bernardini (USA) / Elbe (GB) (Dansili (GB))
Breeder: Don Alberto Corporation
Owner: Sarah Kelly or Jane Wiltz
Trainer: B Baffert
GOTEBORG (SWE) 12:45 Handicap 4YO+
1200m
Stolen Tango (USA)
6  F  Bernardini (USA) / Late Romance (USA) (Storm Cat (USA))
Breeder: Darley GB
13:11 Handicap 3YO
1600m
Fast and Free (GB)
3  F  Iffraaj (GB) / Dame Helen (GB) (Royal Applause (GB))
Breeder: Whatton Manor Stud
GULFSTREAM PARK (USA) 14:46 MCL 3 yo's & up Open
5F
Fried Plantaine (USA)
5  G  Street Boss (USA) / I'vegothemusicinme (Boston Harbor)
Breeder: C. Kidder & N. Cole
Owner: Thoroughbred Champions Training Center LLC
Trainer: J Mejia
HOPPEGARTEN (GER) 13:30 Maiden 3YOf
1600m
Blondynka Mnm (IRE)
3  F  Night of Thunder (IRE) / Fair Hill (GB) (New Approach (IRE))
Breeder: China Horse Club
Owner: Günay Equestrian Invest GmbH
Trainer: W.Haustein
14:00 Maiden 3YO
2200m
Herr Juergensen (IRE)
3  C  Night of Thunder (IRE) / Leala (IRE) (Montjeu (IRE))
Breeder: M. & M. Flinter
Owner: V.F.Schleusner
Trainer: Frau A.Schleusner-Fruhriep
16:00 Conditions 3YO
1800m
Abu Hazem (GB)
3  C  Iffraaj (GB) / Majestic Roi (USA) (Street Cry (IRE))
Breeder: Rabbah
Owner: J.Abdullah
Trainer: Andr.Wöhler
LAUREL PARK (USA) 13:10 WCL 3 yo's & up F & M (fillies and mares)
5 1/2F
Spanxamillion (USA)
5  M  Street Cry (IRE) / My Spanx (A. P. Delta)
Breeder: H. Allen Poindexter & Darley
Owner: Stormy Stable LLC
Trainer: D Dilodovico
15:40 MSW 3 yo's & up F & M (fillies and mares)
5 1/2F
Smoothover (USA)
3  F  Medaglia d'Oro (USA) / Blingismything (Arch)
Breeder: Forging Oaks Farm, LLC
Owner: Lael Stables
Trainer: A Delacour
16:40 ALW 3 yo Open
1 mile
Skyscanner (USA)
3  C  Bernardini (USA) / Sweet Beat (Tiznow)
Breeder: Gary & Mary West Stables Inc.
Owner: O G Racing
Trainer: J O'Dwyer
LIGNIERES (FR) 14:00 4yo Conditions
1600m
Be Like Me (IRE)
4  F  Helmet (AUS) / Bint Malyana (IRE) (Bahamian Bounty (GB))
Breeder: Bint Malyana Partnership
Owner: MONTGOMERY MOTTO
Trainer: C. FEY (S)
14:00 4yo Conditions
1600m
Kitty Marion (GB)
4  F  Iffraaj (GB) / Pretty Primo (IRE) (Kyllachy (GB))
Breeder: Glebe Stud, J. F. Dean & Lady Trenc
Owner: GODOLPHIN SNC
Trainer: HA. PANTALL
MILAN (ITY) 14:00 Handicap 4YO+
2500m
Star Fruit (IRE)
4  F  Helmet (AUS) / Kuwinda (GB) (Hunting Lion (IRE))
Breeder: M. Ryan & Red Hill Partners
14:40 Handicap 3YO
2000m
Angry Duffy (GB)
3  F  Epaulette (AUS) / Munaawashat (IRE) (Marju (IRE))
Breeder: Mr & J. A. Duffy
14:40 Handicap 3YO
2000m
Versiliana (GB)
3  F  Iffraaj (GB) / Mahaatheer (IRE) (Daylami (IRE))
Breeder: Framont Ltd
17:20 Conditions 3YOc&g
1600m
Way to Epsom (IRE)
3  C  Epaulette (AUS) / Miss Excel (GB) (Exceed and Excel (AUS))
Breeder: Azienda Agricola Gennaro Stimola
17:20 Conditions 3YOc&g
1600m
Wizard of Love (IRE)
3  C  Epaulette (AUS) / Glimmer of Peace (IRE) (Intikhab (USA))
Breeder: J. Malone
PINJARRA (AUS) 13:52 3yo+ Maiden
1200m
Elite Street (AUS)
3  G  Street Boss (USA) / Elite Ateates (AUS) (Exceed and Excel (AUS))
Breeder: Anita Vale Stud
Owner: L B Morton, Mrs A I Morton & Anita Vale Stud (Mgr: R J M Anderson)
Trainer: D L Morton
14:26 Handicap
2000m
Celtic Diva (NZ)
4  F  Iffraaj (GB) / Celtic Class (AUS) (Spectrum (IRE))
Breeder: G D Hawthorn
Owner: L Erceg, Miss L T Baker, Mrs K A Erceg, K Parker & R Houwen
Trainer: A D Mathews
15:00 Handicap
2000m
Beanie (AUS)
4  G  Helmet (AUS) / Fleeting Fantasy (AUS) (Ihtiram (IRE))
Breeder: Oakland Park Stud
Owner: W J Cameron, D Ashworth, W Stacpoole, J Bendotti, S Wilson, R Hughes, P V W Kruining, T Bryant, D J Nancarrow, B Ashworth & P H Ashworth
Trainer: Ms K Kersley
15:00 Handicap
2000m
Fairedu (AUS)
4  F  Dawn Approach (IRE) / Hi on Love (AUS) (Love a Dane (AUS))
Breeder: Amelia Park Racing & Breeding Pty Ltd
Owner: P V Walsh, Mrs A Noble, K H Yelverton, D S Law & A L Harrod
Trainer: Robert & Todd Harvey
16:05 3yo+ Rst 0 Met Win-LY Handicap
1200m
Beethoven (AUS)
3  G  Helmet (AUS) / Molto Allegro (AUS) (Fast 'n' Famous (AUS))
Breeder: Oakland Park Stud
Owner: D R Warren, K B Warren & M R Dellar
Trainer: P J Fernie
ROYAN-LA-PALMYRE (FR) 13:30 3yo Maiden
1600m
Kantaluna (FR)
3  F  Sidestep (AUS) / Eva Kant (GB) (Medicean (GB))
Breeder: S.c.e.a. Haras De Gratte Panche
Owner: MME R. BOUCKHUYT/L. DE COLBERT
Trainer: S. BROGI
SANTA ANITA PARK (USA) 15:00 MSW 3 yo's & up F & M (fillies and mares)
5 1/2F
Rakassah (IRE)
3  F  Night of Thunder (IRE) / Elegant Peace (IRE) (Intense Focus)
Breeder: John Malone
Owner: Red Baron's Barn LLC or Rancho Temescal LLC
Trainer: P D'Amato
SENONNES-POUANCE (FR) 13:30 3yo Maiden
2100m
Me and You (FR)
3  C  Teofilo (IRE) / Clarify (GB) (Zamindar (USA))
Breeder: Rosemont Stud Pty Ltd
Owner: MME JACQUES CYGLER
Trainer: HA. PANTALL
SHA TIN (HK) 12:15 Handicap
1400m
Soccer Master (GER)
5  G  Iffraaj (GB) / Neuquen (IRE) (Rock of Gibraltar (IRE))
Breeder: Stiftung Gestut Fahrhof
Owner: Wallace Cheung Kwong Yung
Trainer: W Y So
12:45 Handicap
1400m
Fortune Buddy (AUS)
5  G  Medaglia d'Oro (USA) / Oh Eight Hundred (AUS) (Diatribe (AUS))
Breeder: Mr JL Thompson
Owner: Alan Tsang Ping Sing, Derek Tsang Wai Tik, Fiona Tsang Wai Sze & Claudia Tsang Hei Man
Trainer: T P Yung
12:45 Handicap
1400m
Money Marshal (NZ)
5  G  Iffraaj (GB) / Speedalot (NZ) (Prized (USA))
Breeder: D N Pye & Dame Wendy Pye
Owner: Cai Shui Syndicate
Trainer: D Ferraris
13:15 Handicap
1000m
Dr Eq (AUS)
3  G  Exceed and Excel (AUS) / Troubeaut (AUS) (Beautiful Crown (USA))
Breeder: Mr K Justin
Owner: Dr Peter Kook
Trainer: J J Size
13:15 Handicap
1000m
El Jefe (NZ)
4  G  Bernardini (USA) / Nedjma (USA) (Royal Academy (USA))
Breeder: Chequers N.Z. Ltd
Owner: Gary Chan Koon Yuen
Trainer: C H Yip
13:15 Handicap
1000m
Hercules (AUS)
4  G  Medaglia d'Oro (USA) / Soul Mama (AUS) (Charge Forward (AUS))
Breeder: Limerick Lane Thoroughbreds
Owner: Lordson Syndicate
Trainer: C H Yip
13:15 Handicap
1000m
Sparkling Dolphin (AUS)
3  G  Exceed and Excel (AUS) / Perfect Hostess (NZ) (Dehere (USA))
Breeder: G S A Bloodstock Pty Ltd
Owner: Winter Swimmers Syndicate
Trainer: Y S Tsui
13:45 Handicap
1200m
Unique Treasure (GB)
5  G  Exceed and Excel (AUS) / Aria di Festa (IRE) (Orpen (USA))
Breeder: Razza Del Sole Societa Agricola SRL
Owner: Tsoi Wai
Trainer: P Yiu
14:15 Handicap
1200m
Perfect Harmony (NZ)
3  G  Shooting to Win (AUS) / Rusalka (AUS) (More Than Ready (USA))
Breeder: G Harvey
Owner: Wong Wing Hong & Wilson Lam Jing Shing
Trainer: A S Cruz
14:15 Handicap
1200m
Stock Legend (AUS)
3  G  Sidestep (AUS) / Adjourn (AUS) (Waajib (IRE))
Breeder: Mr GFW Stack
Owner: Ringo Chan Kwok Yuen
Trainer: K H Ting
14:15 Handicap
1200m
Universal Crown (AUS)
3  G  Hallowed Crown (AUS) / Only She Can (AUS) (Marju (IRE))
Breeder: T & C Nolan
Owner: Alexander Wong
Trainer: D Whyte
15:05 Handicap
1400m
Hey Pal (NZ)
3  G  Iffraaj (GB) / Silky Oak (IRE) (Green Desert (USA))
Breeder: Ballybin Farm Ltd, Canterbury, NZ
Owner: Kwong Yau Shing, Tung Chi Ho & Albert Chan Koon Sang
Trainer: J J Size
15:40 Handicap
2000m
McMunigal (IRE)
5  G  Epaulette (AUS) / Picture of Lily (GB) (Medicean (GB))
Breeder: Mr M. O'Mahony
Owner: William Tsang, Tony Tong Nai Kan, Yu Yin Wai & Shirley Tsang Huang Yang
Trainer: D J Hall
16:10 Handicap
1200m
Handsome Bo Bo (AUS)
5  G  Helmet (AUS) / Sadler's Girl (FR) (Sadler's Wells (USA))
Breeder: Oakland Park Stud
Owner: Champion Syndicate
Trainer: K L Man
16:40 Lion Rock Trophy H. (G3) 3yo+ Open Handicap
1600m
Riyazan (IRE)
5  G  Iffraaj (GB) / Riyaba (IRE) (Dalakhani (IRE))
Breeder: His Highness The Aga Khan's Studs S
Owner: David Sin Wai Kin
Trainer: P Yiu
17:15 Handicap
1400m
Money Back (AUS)
4  G  Street Boss (USA) / Revives (AUS) (Commands (AUS))
Breeder: Mr D Brideoake
Owner: Wei Yu & Liu He
Trainer: P D O'Sullivan
17:50 Handicap
1200m
Baltic Success (AUS)
5  G  Exceed and Excel (AUS) / Madame Pedrille (AUS) (Secret Savings (USA))
Breeder: Pedrille Thoroughbreds
Owner: Mr & Mrs Hans Michael Jebsen
Trainer: C S Shum
17:50 Handicap
1200m
Speed Vision (GB)
5  G  Helmet (AUS) / Sunburnt (GB) (Haafhd (GB))
Breeder: Whatton Manor Stud
Owner: Yeung Pak Yau
Trainer: F C Lor
TAMWORTH (AUS) 12:10 2yo Open Handicap
1000m
Crowned Empress (AUS)
2  F  Hallowed Crown (AUS) / Absolute Empress (AUS) (Conatus (AUS))
Breeder: Mr G Harvey
Owner: Mrs K Adkins, M C Reed, Mrs J Roberts, B J English, Mrs D G Fisher, G E Hyde, B T Hardwick, M Joyce, I W Fraser, D P Francis, P J Butler, M A Watson, P J Fraser, K W Watson, J R King, A J Wright, D P D Robinson, Mrs L Watson, A Flower & Mrs B Y Kelsey
Trainer: J A Sprague
12:10 2yo Open Handicap
1000m
Hallowed Lass (AUS)
2  F  Hallowed Crown (AUS) / Kwinana (AUS) (Lonhro (AUS))
Breeder: Mr NC Stewart
Owner: S D Gowing & J W Ramsey Pty Ltd (Mgr: J W Ramsey)
Trainer: John W Ramsey
12:10 2yo Open Handicap
1000m
No Laughing Matter (AUS)
2  F  Exosphere (AUS) / Laughing (AUS) (Distorted Humor (USA))
Breeder: L Ferguson & J Carson
Owner: Australian Bloodstock (Mgr: L Murrell), Ab Laughing (Mgr: J Lovett), N Walker, J Ashcroft, E Miller, S Subagia, N Whatmore, H Diehl, J Jacob, Two Micks Syn, S Tuite, Deen City Dachshunds Syn, C Carmody, G Ireton, D Love, C Petch, J Irwin, K Stojanovski &
Trainer: K A Lees
12:10 2yo Open Handicap
1000m
Triple Ace (AUS)
2  C  Helmet (AUS) / Sexy Siren (AUS) (Excites (AUS))
Breeder: Mr A Carusi
Owner: A Carusi, A P Agius,a Carnevale, Mrs S L Livaja, M A Snowden, B Seldon, Mrs K L Lees, A Carusi & A J Brown
Trainer: K A Lees
12:45 Maiden Handicap
1200m
Entreat (AUS)
3  F  Denman (AUS) / Beg (AUS) (Iglesia (AUS))
Breeder: Mr GH Forbes
Owner: G H Forbes, P J Forbes, P G Cooke & M S Redmond
Trainer: Cameron Crockett
13:25 Maiden
1400m
Alaskan Ridge (AUS)
3  G  Sidestep (AUS) / Eastern Command (AUS) (E Dubai (USA))
Breeder: St Aubins Scone Partnership
Owner: S Hobson, C Hobson, P D Doody & Mrs T A Quinn
Trainer: T J Bartley
13:25 Maiden
1400m
Golden Boy (AUS)
4  G  Medaglia d'Oro (USA) / Mani Bhavan (USA) (Storm Boot (USA))
Breeder: Kia Ora Stud Pty Ltd
Owner: Horse Ventures (Mgr: M B Sandblom)
Trainer: Stirling Osland
13:25 Maiden
1400m
Manseneta (AUS)
3  G  Medaglia d'Oro (USA) / Applegate (AUS) (Exceed and Excel (AUS))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: T M Palmer, Mrs N Thomas, D Healey, M J Mainey, Mrs C A Mainey, C A Young, D P Wade, Mrs D M Thomas, G W Greedy, G Beard, R T Cheung, W Fitzgerald, W A Edwards, R Clarke, M Corby & G Clarke, High In Irons Racing (Mgr: B R Frazer)
Trainer: Cody Morgan
13:25 Maiden
1400m
Our Eppy (AUS)
4  F  Epaulette (AUS) / We Can Dance (AUS) (Shinzig (AUS))
Breeder: Mr N Hodges
Owner: C C Pickford, M Clarke, C Y Hsiau, K G Watts, M A Myerscough, R A Myerscough, S R Myerscough, K N McDonald, S M Hayward, M Hardy, S Gittins, G Payne, J Thompson, Mrs D I M Liubertas, T McKinstry, Mrs B Thomas & J A Castledine, N X G Racing (Mgr: S H Parke
Trainer: Luke A Thomas
14:04 Handicap
1400m
Ginger's Voice (AUS)
3  F  Poet's Voice (GB) / Red Strands (AUS) (Strands (AUS))
Breeder: Mrs N Atkinson
Owner: Mrs N A Atkinson & R S Atkinson
Trainer: Brett Thompson
14:04 Handicap
1400m
Inkjet (AUS)
3  F  Denman (AUS) / Yeahdad (AUS) (Flying Spur (AUS))
Breeder: Miss T Hines
Owner: T J Hughes, Mrs J A Hughes, G P Waters, Royal Hurstville (Mgr: K Greene), S K McMahon, A M Kilgour, G H Burge, W R Garing, A C Stratton, P Edwards, Mrs I C Socratous, A F Hely, J Mining, G J McMahon & P A Cutrone
Trainer: Ms K Buchanan
14:44 Handicap
2100m
Helstar (AUS)
6  G  Helmet (AUS) / Star on High (USA) (Fusaichi Pegasus (USA))
Breeder: Gilgai Farm
Owner: G Mitchell & R D Pratten
Trainer: Dar Lunn
15:22 Handicap
1200m
Liberty Head (AUS)
3  G  Lonhro (AUS) / Coins (AUS) (Hard Spun (USA))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: W Bull, Mrs J M Bull & D F Bourke
Trainer: Peter G Sinclair
16:35 Open Handicap
1000m
Malahat (AUS)
5  G  Exceed and Excel (AUS) / Raspberries (AUS) (Lonhro (AUS))
Breeder: Darley
Owner: P R & L M Moore
Trainer: Aleacia Bennett
16:35 Open Handicap
1000m
Our Dasha (AUS)
5  F  Denman (AUS) / Hollywell (AUS) (Refuse to Bend (IRE))
Breeder: Sledmere Stud
Owner: D C Piper, Mrs S L Piper, C W Owen, Ms D L Miller, G L Owen, Mrs J A Owen, J M Bowman & Mrs E J Bowman
Trainer: Derek Piper
16:35 Open Handicap
1000m
Tim's Principal (AUS)
6  G  Denman (AUS) / Ya Michelle (AUS) (Success Express (USA))
Breeder: Mr MJ Abdallah
Owner: M Abdallah & B Gardiner
Trainer: J R Gask
TOOWOOMBA (AUS) 13:15 Maiden
2175m
Commentator (AUS)
4  G  Poet's Voice (GB) / Sheen (AUS) (Cape Cross (IRE))
Breeder: Mr DS Thomas
Owner: J McDonald
Trainer: Ms A Willick
14:34 Maiden Handicap
1110m
Miss Bulitz (AUS)
3  F  Denman (AUS) / Beesem (AUS) (Strategic (AUS))
Breeder: Lavin Park Racing & Breeding
Owner: P J Sexton, Mrs A J Spoelder & Rohl Racing (Mgr: T J Rohl)
Trainer: Troy Pascoe
15:14 Maiden Handicap
1110m
Exceed Rock (AUS)
3  G  Exceed and Excel (AUS) / Sister Rocks (USA) (Rock Hard Ten (USA))
Breeder: Limerick Lane Thoroughbreds
Owner: Teeley Assets Ltd (Mgr: Ms I F O'Farrell)
Trainer: M A Currie
15:48 Handicap
1640m
Compliance (AUS)
3  F  Denman (AUS) / Permission (AUS) (Commands (AUS))
Breeder: Ramsey Pastoral Pty Ltd
Owner: Dr G A Clegg, P Webster, D A Watts, A F Watts, K Williams, G A Clegg, Mrs C E Clegg & Mrs V Knight
Trainer: Marcus Wilson
17:27 Handicap
1300m
Abitofacard (AUS)
4  G  Dawn Approach (IRE) / Jemsa (USA) (Street Cry (IRE))
Breeder: Waratah Thoroughbreds Pty Ltd
Owner: C Henry
Trainer: C J Henry
19:00 Handicap
1210m
I am Courage (AUS)
3  G  Sidestep (AUS) / Dane Set and Match (AUS) (Danewin (AUS))
Breeder: Mr K Ible
Owner: R Patorniti & W J Brown
Trainer: Bill Brown
TOULOUSE (FR) 12:00 3yo Maiden
2000m
Aster Ice (IRE)
3  C  Iffraaj (GB) / Almeda (GB) (Champs Elysees (GB))
Breeder: Le Haras D'Haspel
Owner: REMY DUPUY-NAULOT
Trainer: P. SOGORB
TWEED RIVER (AUS) 12:25 Handicap
1550m
Arcalette (AUS)
4  F  Epaulette (AUS) / Arcangela (AUS) (Galileo (IRE))
Breeder: Mrs N Grant-Taylor
Owner: Mrs N L Grant-Taylor, J R Sugarman, R G Garozzo, M A Paine, Mrs J J Kleimeyer & M E Kleimeyer
Trainer: M J Dunn
12:25 Handicap
1550m
Delius (AUS)
5  G  Street Cry (IRE) / Libretto (IRE) (Singspiel (IRE))
Breeder: Darley
Owner: B W Reynolds
Trainer: L J Clapham
13:45 Maiden Handicap
1550m
The Last Warrior (AUS)
3  G  Bernardini (USA) / Mystic Elle (AUS) (Encosta de Lago (AUS))
Breeder: Mr D Watson
Owner: B W Reynolds
Trainer: L J Clapham
16:14 Handicap
1200m
Nice Retort (AUS)
3  G  Poet's Voice (GB) / Terrordini (AUS) (Bernardini (USA))
Breeder: Mr PH Byers
Owner: P H Byers
Trainer: Angela Plumb

Monday, 1 June 2020

Racecourse Time Race Distance Horse
COLOGNE (GER) 19:15 Conditions 4YO+
1850m
Esprit de Corps (GB)
6  G  Sepoy (AUS) / Corps de Ballet (IRE) (Fasliyev (USA))
Breeder: Mr D. L. Jamison & Mr T. G. Roddick
Owner: Ph.Van der Linden u.Frau N.Oelerking
Trainer: M.F.Weißmeier
DEAUVILLE (FR) 13:30 4yo+ Conditions
1000m
Wind Test (GB)
4  G  Epaulette (AUS) / Elbow Beach (GB) (Choisir (AUS))
Breeder: Mr J. G. D. Brocklehurst
Owner: A.JATHIERE / G.AUGUSTIN-NORMAND
Trainer: A. MARCIALIS
15:50 Poule d'Essai des Poulains (G1) 3yo c Stakes
1600m
Reshabar (FR)
3  C  Iffraaj (GB) / Rait (IRE) (Tamayuz (GB))
Breeder: Konzept Real Ag
Owner: ERICH SCHWAIGER
Trainer: M. MUNCH (S)
17:00 3yo Conditions
2000m
Koskov (FR)
3  C  Iffraaj (GB) / Abraxa (IRE) (Verglas (IRE))
Breeder: Manfred Wurtenberger
Owner: M. MUNCH (S)
Trainer: M. MUNCH (S)
DUBBO (AUS) 12:20 Maiden
1000m
Battle Angel (AUS)
3  F  Brazen Beau (AUS) / Seattle Lass (AUS) (Fraar (USA))
Breeder: Bridsan Bloodstock
Owner: Mrs K R Lunn
Trainer: Karen Lunn
12:20 Maiden
1000m
Chilli Pop (AUS)
3  F  Albrecht (AUS) / We've Got Rhythm (AUS) (Clang (AUS))
Breeder: Mr OJ Carter
Owner: D W Deans & D W Chilstone
Trainer: Darren Hyde
12:20 Maiden
1000m
Entreat (AUS)
3  F  Denman (AUS) / Beg (AUS) (Iglesia (AUS))
Breeder: Mr GH Forbes
Owner: G H Forbes, P J Forbes, P G Cooke & M S Redmond
Trainer: Cameron Crockett
12:20 Maiden
1000m
Mesmer (AUS)
3  G  Sepoy (AUS) / Mesmereyeser (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: Dr CM Rogers
Owner: Tamaqi Park (Mgr: Ms R L Bolton) & D S Wagstaff
Trainer: D Wagstaff
12:55 Colts, Horses & Geldings Maiden Handicap
1300m
Bard's Voice (AUS)
3  G  Poet's Voice (GB) / Sunday Star (AUS) (Canny Lad (AUS))
Breeder: Mr AC White
Owner: Mrs F G Groth, T J Torrens, B E Lenton, A L Lenton, T V Hadfield & A C White
Trainer: Gavin Groth
12:55 Colts, Horses & Geldings Maiden Handicap
1300m
Soldier Poy (AUS)
3  G  Sepoy (AUS) / World of Gold (IRE) (High Chaparral (IRE))
Breeder: Fairway Thoroughbreds
Owner: A B Hazelton, D J Duffy, J W Wood, Q McEwen, J A Wood, K W Hazelton, A J Hazelton, G T Harris, Mrs T Riley, Mrs K L Zell, L H Zell, G D Dickenson, C J Manicaros, D J Manicaros & P S Hazelton
Trainer: B T Parker
13:35 Fillies & Mares Maiden Handicap
1300m
Intense Passion (AUS)
3  F  Reset (AUS) / Mixed Emotions (AUS) (Testa Rossa (AUS))
Breeder: Gooree Park Stud Pty Ltd
Owner: W J Markowski, Ms S Gay, N C F Gay, Mrs P M Gay, B Gay, Mrs P Gay, K J Blowers, F Maiolo, C J Knight, Miss Nc Binns & D J Smith
Trainer: David J Smith
13:35 Fillies & Mares Maiden Handicap
1300m
Our Eppy (AUS)
4  F  Epaulette (AUS) / We Can Dance (AUS) (Shinzig (AUS))
Breeder: Mr N Hodges
Owner: C C Pickford, M Clarke, C Y Hsiau, K G Watts, M A Myerscough, R A Myerscough, S R Myerscough, K N McDonald, S M Hayward, M Hardy, S Gittins, G Payne, J Thompson, Mrs D I M Liubertas, T McKinstry, Mrs B Thomas & J A Castledine, N X G Racing (Mgr: S H Parke
Trainer: Luke A Thomas
14:10 Class 1 Set Weight
1600m
Athena's Lad (AUS)
3  G  Albrecht (AUS) / Star of Athena (AUS) (Fantastic Light (USA))
Breeder: Ms P Egan
Owner: K Turner
Trainer: M R Mulholland
14:10 Class 1 Set Weight
1600m
Dusktilldawn (AUS)
4  G  Dawn Approach (IRE) / Antipode (AUS) (Oratorio (IRE))
Breeder: R V 8 Thoroughbreds
Owner: W W Lunn
Trainer: G D Lunn
14:10 Class 1 Set Weight
1600m
Pride of Kalaru (AUS)
4  G  Denman (AUS) / Zanus (AUS) (Hussonet (USA))
Breeder: Chegwidden Consulting & Bloodstock Pty Ltd
Owner: P H Joseph, M T Curran, M G Jones, B J O'Malley, Mrs M F O'Malley, L A Fisher, E M Fisher, Ms H Fay-Kimber, P F Slater, A M Slater, D R Spence, G J Bobbin, S Miller, D T Tozer, J Murphy, Mrs M Murphy, Miss H Ingram, R Ingram, J J R Partnership & Go The Go
Trainer: B Joseph & P & M Jones
14:10 Class 1 Set Weight
1600m
Rainy Day (AUS)
3  F  Medaglia d'Oro (USA) / Miss Marielle (AUS) (Encosta de Lago (AUS))
Breeder: J W Kelly Suffolk Vale & Co
Owner: J W Kelly Suffolk Vale & Co (Mgr: T W Kelly)
Trainer: Kody Nestor
14:10 Class 1 Set Weight
1600m
Sedgemoor (AUS)
4  G  Bernardini (USA) / Disputes (AUS) (Manton (AUS))
Breeder: Darley
Owner: M D Keating & R Nicholson
Trainer: M D Griffith
14:10 Class 1 Set Weight
1600m
Sethlans (AUS)
4  G  Lonhro (AUS) / Hestia (GB) (Machiavellian (USA))
Breeder: Darley
Owner: J Komorowski, W Komorowski, C Komorowski, Miss M Zammit, M Denham, R Zammit, R Zammit, R Smith Denham, B Zammit & Miss B Denham
Trainer: A J Denham
15:25 Handicap
1000m
True Pride (AUS)
5  F  Sepoy (AUS) / Kissame Mucho (AUS) (Fastnet Rock (AUS))
Breeder: Mr S Hume
Owner: B T Dixon
Trainer: Bryan Dixon
16:05 Handicap
1300m
Petain (AUS)
5  G  Commands (AUS) / Segolene (AUS) (Lonhro (AUS))
Breeder: Darley
Owner: C C Howe, G J Clarke, R Murray, E J Norris & R W Howe
Trainer: R W Howe
16:40 Handicap
1300m
Ginger's Voice (AUS)
3  F  Poet's Voice (GB) / Red Strands (AUS) (Strands (AUS))
Breeder: Mrs N Atkinson
Owner: Mrs N A Atkinson & R S Atkinson
Trainer: Brett Thompson
16:40 Handicap
1300m
Maui Princess (AUS)
5  F  Sepoy (AUS) / Tropicana Girl (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: Corumbene Stud
Owner: Mrs G Rinkin
Trainer: Luke A Thomas
16:40 Handicap
1300m
Onya Marks (AUS)
4  F  Helmet (AUS) / Get Set (AUS) (More Than Ready (USA))
Breeder: Mrs J Swieboda
Owner: J J R Partnership, R Ingram, T Murphy, Mrs J Murphy, D J Byrnes, A Tedesco, A Cousin, S Pascoe, M Nicholls, R Kelly, C Smith, P H Joseph, Mrs B M Joseph, M G Jones, Mrs D G Jones, P A Jones & Mrs M T Guthrie-Curran
Trainer: B Joseph & P & M Jones
16:40 Handicap
1300m
Sticks 'n' Stones (AUS)
4  F  Bernardini (USA) / Castigate (AUS) (Street Cry (IRE))
Breeder: Mr PS Frampton
Owner: P S Frampton & Mrs B F M Frampton
Trainer: C Lundholm
GREYVILLE (SAF) 14:55 Open Handicap
1400m
What a Thrill (AUS)
4  F  Medaglia d'Oro (USA) / Buckleupbuttercup (USA) (Najran (USA))
Breeder: Segenhoe Thoroughbreds Australia Pty Ltd
Owner: Messrs J F & L M F Wernars & Mrs T J Wernars
Trainer: J A Janse van Vuuren
16:40 Open Handicap
1000m
Touch of Magic (AUS)
5  F  Sepoy (AUS) / Moccasin Bend (AUS) (Eternity Range (USA))
Breeder: Capretti Investments Pty Ltd
Owner: Messrs S M Jerrier & B Riley
Trainer: Paul Lafferty
LAUREL PARK (USA) 13:40 CLM 3 yo's & up Open
1 1/16M
War Lance (USA)
4  G  Street Boss (USA) / Alphe (Theatrical (IRE))
Breeder: Dr. Richard Holder
Owner: David Hakola & Lucid Dream Racing
Trainer: M Salazar
14:10 CLM 3 yo's & up Open
6F
Lion Lord (CAN)
6  G  Bernardini (USA) / Sugar Swirl (Touch Gold)
Breeder: Adena Springs
Owner: Not The 1 Stable, Inc.
Trainer: L Albert
LONE STAR PARK (USA) 13:35 CLM 3 yo's & up Open
6F
Monydontspenitself (USA)
6  G  Street Boss (USA) / Precious Princess (Horse Chestnut (SAF))
Breeder: G. Watts Humphrey Jr. & Sally S. Humphrey
Owner: Breakaway Stable LLC
Trainer: K Broberg
14:07 MCL 3 yo's & up Open
5F
Lebron J (USA)
4  C  Medaglia d'Oro (USA) / Tapicat (Tapit)
Breeder: Three Chimneys Farm, LLC & Besilu Stables, LLC
Owner: Phoenix Thoroughbred III, Ltd
Trainer: S Asmussen
17:15 AOC 3 yo's & up Open
5F
Fine Mate (USA)
5  G  Denman (AUS) / D Fine Okie (Burbank)
Breeder: Richter Family Trust
Owner: Richter Family Trust
Trainer: D Von Hemel
NEWCASTLE (GB) 13:00 Flat Hcap 4YO+
1 mile
Ideal Destiny (GB)
4  F  Dawn Approach (IRE) / Early Morning Rain (IRE) (Rock of Gibraltar (IRE))
Breeder: Mr & G. E. M. Wates
Owner: Mr David A Robinson
Trainer: Mrs K Tutty
13:00 Flat Hcap 4YO+
1 mile
Muatadel (GB)
7  G  Exceed and Excel (AUS) / Rose Blossom (GB) (Pastoral Pursuits (GB))
Breeder: Lofts Hall Stud & Mr B. Sangster
Owner: Caballo Racing
Trainer: J S Wainwright
14:10 Flat 3YO+
6f
Hellfire Kode (GB)
3  C  Helmet (AUS) / Secret Kode (IRE) (Kodiac (GB))
Breeder: Yacht London Racing Ltd
Owner: Yacht London Racing Ltd
Trainer: S Waugh
14:10 Flat 3YO+
6f
Nagamani (IRE)
3  G  Brazen Beau (AUS) / Snakestone (GB) (Sakhee (USA))
Owner: Mr Paul Burdett
Trainer: N Tinkler
14:45 Flat 3YO+
6f
Magical Journey (IRE)
3  F  Night of Thunder (IRE) / Aljaazya (USA) (Speightstown (USA))
Breeder: Camas Park, Lynch Bages & Summerhil
Owner: Mr Saeed Manana
Trainer: J Tate
15:20 Flat Hcap 4YO+
6f
Tathmeen (IRE)
5  G  Exceed and Excel (AUS) / Deyaar (USA) (Storm Cat (USA))
Breeder: Shadwell Estate Co Ltd
Owner: Mr Antony Brittain
Trainer: A Brittain
15:55 Flat Hcap 3YO
6f
Red Treble (GB)
3  F  Iffraaj (GB) / Threetimesalady (GB) (Royal Applause (GB))
Breeder: Biddestone Stud
Owner: Flying High
Trainer: Rebecca Menzies
16:30 Flat Hcap 4YO+
5f
Indian Sounds (IRE)
4  G  Exceed and Excel (AUS) / Sarinda (GB) (Dubawi (IRE))
Breeder: Godolphin
Owner: Robert Bradley & P T Midgley
Trainer: P Midgley
17:05 Flat Hcap 4YO+
1m 4½f
December Second (IRE)
6  G  Teofilo (IRE) / Bulbul (IRE) (Shamardal (USA))
Breeder: Hadi Al-Tajir
Owner: Mr David Platt
Trainer: P A Kirby
17:05 Flat Hcap 4YO+
1m 4½f
Good Tidings (FR)
4  G  Teofilo (IRE) / Nouvelle Bonne (FR) (Desert Style (IRE))
Breeder: M. David Powell
Owner: Hh Sheikh Zayed Bin Mohammed Racing
Trainer: John Gosden
17:40 Flat Maiden 3YO+
1m 2¼f
McAlester (GB)
3  G  Iffraaj (GB) / Chantry (GB) (Galileo (IRE))
Breeder: Mr & R. Scott
Owner: Mr & Mrs R Scott
Trainer: Tom Dascombe
18:15 Flat Maiden 3YO+
1m 2¼f
Quantum Dawn (IRE)
3  C  Dawn Approach (IRE) / Shanooan (USA) (English Channel (USA))
Breeder: Mr G. J. Kent
Owner: Kingsley Park 13
Trainer: Mark Johnston
NORTHAM (AUS) 14:55 Handicap
1400m
My Boss (AUS)
4  G  Street Boss (USA) / My Choisir (AUS) (Choisir (AUS))
Breeder: Mr KA Burke
Owner: P R Ferguson
Trainer: A W Maley
14:55 Handicap
1400m
Uber Mover (AUS)
4  G  Poet's Voice (GB) / Vivante (AUS) (Giant's Causeway (USA))
Breeder: Mr NC Stewart
Owner: Ms A J Craig
Trainer: P D Tapper
PAKENHAM (AUS) 14:00 Maiden
1000m
Be Brilliant (AUS)
3  F  Exceed and Excel (AUS) / Alberton Park (NZ) (Thorn Park (AUS))
Breeder: Aquis Farm
Owner: Gleneagles Stud Pty Ltd (Mgr: K J Wacey), Elmare Racing (Mgr: P W Elliott), Belsin Thoroughbreds (Mgr: M Sinclair) & P W Elliott
Trainer: S P Nichols
14:00 Maiden
1000m
Two Acts (AUS)
3  F  Exceed and Excel (AUS) / Zauberflote (AUS) (Singspiel (IRE))
Breeder: Yu Long Investments
Owner: Yu Long Investments (Mgr: Mrs Y Zhang)
Trainer: Craig Anderson
14:30 Handicap
2200m
Syd's Coin (AUS)
4  G  Denman (AUS) / All About the Coin (AUS) (Starcraft (NZ))
Breeder: Bell View Park Stud
Owner: Cobber Syndicate (Mgr: Mrs T Hamilton) & J C Passmore
Trainer: K M Keys
15:00 Handicap
1600m
Malevolent (AUS)
4  G  Denman (AUS) / Sworn Revenge (AUS) (Stratum (AUS))
Breeder: Spendthrift Australia Pty Ltd
Owner: Churchill Dream, P J Hommelhoff, Locky Bamawm, D K R Racing, B S Van Taarling, Ms C A Malin, Mrs S A Cameron, P G Cameron & R D Kuiper
Trainer: Luke Oliver
15:00 Handicap
1600m
Rivarola (AUS)
4  G  Reset (AUS) / Tango Express (AUS) (Success Express (USA))
Breeder: Lauriston Thoroughbred Farm
Owner: Yargi Racing, A A Ford, R E Timsar, J S Welsh, A Grubelic, D W Campbell, Mrs C D Campbell, P S Jones & Lauriston Thoroughbred Farm (Mgr: J K O'Brien)
Trainer: Amy & Ash Yargi
16:30 Handicap
1000m
Kurocaine (AUS)
4  G  Kuroshio (AUS) / Splendid Tiara (AUS) (Beautiful Crown (USA))
Breeder: Mr B Marshall
Owner: B T Marshall & M Doyle
Trainer: S P Nichols
SALON DE PROVENCE (FR) 19:30 4yo+ Handicap
1100m
Qayes (GB)
5  G  Exceed and Excel (AUS) / Time Control (GB) (Sadler's Wells (USA))
Breeder: Merry Fox Stud Limited
Owner: PEDRO VENTENA ALVES
Trainer: P. VENTENA ALVES
20:00 4yo Handicap
2000m
Indian Pacific (FR)
4  G  Exceed and Excel (AUS) / Acatama (USA) (Efisio (GB))
Breeder: Aleyrion Bloodstock Ltd
Owner: HERALD BLOODSTOCK LTD
Trainer: L. BAUDRON (S)
SENONNES-POUANCE (FR) 10:15 3yo Maiden
1350m
Moggins (FR)
3  F  Night of Thunder (IRE) / Forest Maiden (IRE) (Invincible Spirit (IRE))
Breeder: ECURIE DES MONCEAUX, LANGLAIS BLOODSTOCK, A. BOZO, ECURIE DES MONNAIES
Owner: MME YVETTE PANTALL
Trainer: HA. PANTALL
10:45 4yo+ Claimer
2100m
Cinquain (GB)
4  F  Poet's Voice (GB) / Duo de Choc (IRE) (Manduro (GER))
Breeder: Dalwhinnie Bloodstock & Miss N. Ken
Owner: MME JOANNA FRANCES HUGHES
Trainer: MME J.F.. HUGHES
TAMPA BAY DOWNS (USA) 15:20 MCL 3 yo Open
1 mile
Puerto Varas (USA)
3  G  Bernardini (USA) / Play Misty For Me (IRE) (Danehill Dancer (IRE))
Breeder: Don Alberto Corporation
Owner: Don Alberto Corp and Blazing Meadows Farm, LLC
Trainer: T Hamm

Tuesday, 2 June 2020

Racecourse Time Race Distance Horse
BUNDABERG (AUS) 14:17 Open Handicap
1090m
Eight Over (AUS)
6  G  Lonhro (AUS) / Big Birdie (AUS) (Exceed and Excel (AUS))
Breeder: Ingham Racing
Owner: P Jackson, L Jackson, G Richardson, I Duncan & M Duncan
Trainer: Glenn Richardson
15:27 Handicap
1212m
Dark Force (AUS)
6  G  Bernardini (USA) / Registered Nurse (USA) (Unbridled's Song (USA))
Breeder: Murray Thoroughbreds Pty Ltd
Owner: N J Sharp & Ms S L Cain
Trainer: Cherie Vick
15:27 Handicap
1212m
Field Helmet (AUS)
6  G  Helmet (AUS) / Butterfield (NZ) (Fasliyev (USA))
Breeder: Mr PC McMahon
Owner: Mrs J Melvin
Trainer: W Melvin
15:27 Handicap
1212m
Mountebank (AUS)
7  G  Lonhro (AUS) / Quack (AUS) (Magic Ring (IRE))
Breeder: Mr GP Nolan
Owner: J Livingstone, Mrs M J Livingstone, W R Hancock, Mrs F M Hancock, T F Curran, Mrs R M Curran, Miss C Kies & B Duncombe
Trainer: J Livingstone
15:27 Handicap
1212m
Plunge (NZ)
4  G  Iffraaj (GB) / Glorious Summer (GB) (Dansili (GB))
Breeder: Haunui Bloodstock Ltd & Mrs N M Leicester
Owner: R S Hooper, M A McLean, C J Wessel, R J Hayes, J M Wessel, J M Wessel, D W Gardiner & Ms H C Hooper
Trainer: D W Gardiner
16:05 Handicap
1090m
My Certain (AUS)
4  G  Poet's Voice (GB) / Hewayaat (AUS) (Red Ransom (USA))
Breeder: Shadwell Stud Australasia Ltd
Owner: R W Murray, S J Campbell & Mrs J L Campbell
Trainer: R W Murray
CESSNOCK (AUS) 12:30 Handicap
1150m
Bring Me Some (AUS)
3  G  Denman (AUS) / Shebrings Diamonds (AUS) (Sebring (AUS))
Breeder: Mr R Burns
Owner: J R Burton, P R Burton, C Burton, Mrs M T Wodson & J T Aouad
Trainer: Grant Marshall
13:10 Maiden Handicap
900m
Hallowed Lass (AUS)
2  F  Hallowed Crown (AUS) / Kwinana (AUS) (Lonhro (AUS))
Breeder: Mr NC Stewart
Owner: S D Gowing & J W Ramsey Pty Ltd (Mgr: J W Ramsey)
Trainer: John W Ramsey
13:10 Maiden Handicap
900m
Skara Brae (AUS)
4  F  Kuroshio (AUS) / Isle of Skye (AUS) (Mull of Kintyre (USA))
Breeder: Grasslands Thoroughred Farm
Owner: D Zander & C Zander
Trainer: S C Jones
13:10 Maiden Handicap
900m
Upside (AUS)
3  F  Sidestep (AUS) / Upinahms (AUS) (Brahms (USA))
Breeder: Ms JL Bowen
Owner: Ms J L Bowen, R M Bowen & J B Bowen
Trainer: Justin Bowen
13:50 Maiden
1350m
Kyanite (AUS)
3  G  Shooting to Win (AUS) / Chatoyant (AUS) (Flying Spur (AUS))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Miss C J Murnane
Trainer: Ms C Murnane
13:50 Maiden
1350m
Most Welcome (AUS)
3  G  Exceed and Excel (AUS) / Kidman (AUS) (Quest for Fame (GB))
Breeder: Newhaven Park Stud
Owner: Newhaven Park (Mgr: R J Kelly), Mrs H E Tidy, A Ng, K L Sham, M F C Lau, S F F Chim, Miss L L Ng, W W Cheng, K W Yeung, S F Heung, W P W Tsang, C C Ip & H B Wu
Trainer: J G Sargent
13:50 Maiden
1350m
Our Eppy (AUS)
4  F  Epaulette (AUS) / We Can Dance (AUS) (Shinzig (AUS))
Breeder: Mr N Hodges
Owner: C C Pickford, M Clarke, C Y Hsiau, K G Watts, M A Myerscough, R A Myerscough, S R Myerscough, K N McDonald, S M Hayward, M Hardy, S Gittins, G Payne, J Thompson, Mrs D I M Liubertas, T McKinstry, Mrs B Thomas & J A Castledine, N X G Racing (Mgr: S H Parke
Trainer: Luke A Thomas
14:30 Handicap
1350m
Achi Baba (AUS)
6  G  Helmet (AUS) / Dawn Attack (IRE) (Fantastic Light (USA))
Breeder: Darley
Owner: P V Dillon, S P Dillon, M V Dillon, M D Mackay, A M Hammond, R W Berry, M B Peper & N B Peper
Trainer: Grant Marshall
14:30 Handicap
1350m
Joy for Us (AUS)
5  F  Lonhro (AUS) / Super Smudge (AUS) (Flying Spur (AUS))
Breeder: Mr BW McHugh
Owner: C T Hay, S C Fragulis, Mrs J C Fragulis, J Maltese, J T Simmons, G Fox, T Handley, J P Cosgriff, M J Williams, Mrs H Williams, Ms P Farmer, M J Douglass, G T Hay, L W Polson, P Bova, S Spence, G Butler, D Handley, Ms J Mariani & P Garratt
Trainer: Ms K Waugh
14:30 Handicap
1350m
Lord Avatar (AUS)
3  G  Poet's Voice (GB) / Footprintinthesand (AUS) (Footstepsinthesand (GB))
Breeder: K K Lodge
Owner: Ms K I Burgess
Trainer: Ms J Graham
14:30 Handicap
1350m
Trescha (AUS)
4  F  Albrecht (AUS) / Meghalaya (AUS) (Amalfi (NZ))
Breeder: Mrs N Atkinson
Owner: Mrs N A Atkinson & R S Atkinson
Trainer: T J Bartley
15:45 Handicap
1150m
One More (AUS)
9  G  Bernardini (USA) / Feast (AUS) (Grand Lodge (USA))
Breeder: F J Kelly Trust
Owner: J Waters & J A Waters
Trainer: Jeremy Smith
15:45 Handicap
1150m
Revenire (AUS)
5  G  Lonhro (AUS) / Come Hither (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: Darley
Owner: R Sergi, R Kostadinouski, L Niceski, S Wilson, C Dovna, M Bubanja, Z Draca, J Knight, G M Knight, M Petrovski, R Dimitriev & J Florio
Trainer: G D Neale
15:45 Handicap
1150m
Schemer (AUS)
4  G  Epaulette (AUS) / Light Tactic (USA) (Tactical Cat (USA))
Breeder: Two Bays Farm
Owner: S N Gillard, Mrs L A Gillard & P M Perry
Trainer: P M Perry
16:25 Handicap
1150m
Fearless Mila (AUS)
4  F  Helmet (AUS) / Smash (AUS) (Quest for Fame (GB))
Breeder: Mrs M Hirsch
Owner: E Hirsch & Mrs M Hirsch
Trainer: D Lane
16:25 Handicap
1150m
Honey Elysees (AUS)
3  F  Street Boss (USA) / Van Welbilt (AUS) (Artie Schiller (USA))
Breeder: Mr A Whittingham
Owner: Honeycomb Stud, M Wanzare & S P Martin
Trainer: J A Sylvester
16:25 Handicap
1150m
She's Unusual (AUS)
3  F  Sepoy (AUS) / Morning Cloud (AUS) (Exceed and Excel (AUS))
Breeder: Ramsey Pastoral Pty Ltd
Owner: Ramsey Pastoral Pty Ltd (Mgr: S B Ramsey)
Trainer: John W Ramsey
16:25 Handicap
1150m
Tadema (AUS)
3  F  Epaulette (AUS) / Idle Dreams (AUS) (Domesday (AUS))
Breeder: Dr FWP Cradock
Owner: P J Rose, G B Horsfall, M W Horsfall, J M Horsfall, Mrs M McLaughlin, Mrs G M Mitchell, D J Horsfall, J Morgan, K B Jackett, B Tuma, Miss C P Horsfall, A Thompson, G Thompson, A R Tuma & B Sultana
Trainer: T P Croft
DALBY (AUS) 12:50 2,3yo Maiden
1000m
Miss Bulitz (AUS)
3  F  Denman (AUS) / Beesem (AUS) (Strategic (AUS))
Breeder: Lavin Park Racing & Breeding
Owner: P J Sexton, Mrs A J Spoelder & Rohl Racing (Mgr: T J Rohl)
Trainer: Troy Pascoe
12:50 2,3yo Maiden
1000m
Shellona Beach (AUS)
3  F  Epaulette (AUS) / Dutchy's Lass (AUS) (Dutch Harry (AUS))
Breeder: Mr M Buys
Owner: N Petersen & Mrs K Carroll
Trainer: N J Petersen
13:30 Open Handicap
1400m
Cliveden (AUS)
6  G  Street Cry (IRE) / Camarena (NZ) (Danehill (USA))
Breeder: Darley
Owner: R English & P Sexton
Trainer: Patrick Sexton
14:10 Handicap
1000m
Denman Quality (AUS)
6  G  Denman (AUS) / Quest for Quality (AUS) (Elusive Quality (USA))
Breeder: Mr JJ Starr
Owner: Mrs G E Park
Trainer: B P Park
14:10 Handicap
1000m
Run Pam Run (AUS)
5  F  Sepoy (AUS) / Napa Sky (NZ) (Stravinsky (USA))
Breeder: Vieira Group Pty Ltd
Owner: D W Reynolds, S F Fleischfresser & R G Bartlett
Trainer: David Reynolds
14:45 Class 3 Set Weight
1400m
Coach (AUS)
4  G  Denman (AUS) / Patina (AUS) (Anabaa (USA))
Breeder: Darley
Owner: R T Hay
Trainer: R T Hay
14:45 Class 3 Set Weight
1400m
Prior Engagement (AUS)
7  G  Bernardini (USA) / Cosmic Dust (AUS) (Hurricane Sky (AUS))
Breeder: Contract Racing Pty Ltd
Owner: J H Hearne & D E Hearne
Trainer: J H Hearne
15:20 Maiden Handicap
1400m
Shellona Beach (AUS)
3  F  Epaulette (AUS) / Dutchy's Lass (AUS) (Dutch Harry (AUS))
Breeder: Mr M Buys
Owner: N Petersen & Mrs K Carroll
Trainer: N J Petersen
15:55 Handicap
1200m
Abitofacard (AUS)
4  G  Dawn Approach (IRE) / Jemsa (USA) (Street Cry (IRE))
Breeder: Waratah Thoroughbreds Pty Ltd
Owner: C Henry
Trainer: C J Henry
16:35 Handicap
1000m
Done it Again (AUS)
3  G  Dawn Approach (IRE) / Star Acclaimed (AUS) (Langfuhr (CAN))
Breeder: Mr A Newcombe
Owner: Mrs P F Thomas, Mrs L G Dixon & Mrs V A Schweida
Trainer: M A Kropp
16:35 Handicap
1000m
Prior Engagement (AUS)
7  G  Bernardini (USA) / Cosmic Dust (AUS) (Hurricane Sky (AUS))
Breeder: Contract Racing Pty Ltd
Owner: J H Hearne & D E Hearne
Trainer: J H Hearne
LONE STAR PARK (USA) 16:45 CLM 3 yo's & up F & M (fillies and mares)
1 mile
Fashion Island (USA)
4  F  Medaglia d'Oro (USA) / Eileen's Dream (Bernardini)
Breeder: Cesa Farm
Owner: Marion County Farm
Trainer: T Glover
WARRNAMBOOL (AUS) 15:00 Handicap
1400m
Gambeson (AUS)
5  G  Street Cry (IRE) / Clothing (AUS) (Commands (AUS))
Breeder: Darley
Owner: B O'Dwyer
Trainer: Ms J Beriman
15:00 Handicap
1400m
Predicated (AUS)
4  G  Medaglia d'Oro (USA) / Miss O'Brien (AUS) (Fastnet Rock (AUS))
Breeder: Goldin Australia Pty Ltd
Owner: Mrs S Lafferty, Ms E Lafferty, Ms H Lafferty, H Lafferty, C Johnson, L Robe, B Coffey, A Winnell, M Coxall, M Boyd & S Coverdale
Trainer: Peter Lafferty
15:30 Handicap
1700m
Royal Bower (AUS)
4  F  Sepoy (AUS) / Bowerbird (AUS) (Catbird (AUS))
Breeder: Mill Park
Owner: A L Crisp, M A Crisp, R M McKinnon, Mrs L A McKinnon, P J Bomphrey, Ms F Mquirk, Doonaree Racing (Mgr: G White), All Ages (Mgr: A Thomson), P Annesley, J A Cameron, Mrs J E Cameron, Mrs J Everett, M A Rieniets, K J Spence, Ms S J Clements, D J Coombes, Ms
Trainer: Dan O'Sullivan
16:00 Handicap
2350m
Cuban Fighter (AUS)
8  G  Teofilo (IRE) / A la Belle Etoile (NZ) (Zabeel (NZ))
Breeder: Mrs S Joseph
Owner: D N Kolpin & C S Kolpin
Trainer: D N Kolpin
16:30 Handicap
1200m
Crowned Lizzie (AUS)
3  F  Hallowed Crown (AUS) / Lassie Mactavish (AUS) (More Than Ready (USA))
Breeder: Mill Park
Owner: Hello Possum, Apollo Racing, Cmb Racing, Gws Racing, D Austin, J F Bowman, R C Collins, R L Davidson, J Ewart, D J Keast, N D Lenehan, P McDowall, R McKenzie, C McLean, Ms L Patterson, Miss C R Davies, L A Reichelt, M R McNamee & Mrs S L Klein
Trainer: Daniel Bowman

Wednesday, 3 June 2020

Racecourse Time Race Distance Horse
BRO PARK (SWE) 14:25 Maiden 2YO
1200m
Helmut (SWE)
2  C  Helmet (AUS) / Royal Crystal (USA) (Tapit (USA))
Breeder: Godolphin Management Company Ltd
14:50 Maiden 3YO
1600m
A Ragman (GER)
3  C  Dawn Approach (IRE) / An Angel (GER) (Trempolino (USA))
Breeder: Gestüt Ohlerweiherhof
LONE STAR PARK (USA) 14:07 AOC 3 yo's & up F & M (fillies and mares)
1 mile
Black Agnes (USA)
5  M  Denman (AUS) / Sparky's Dream (Giant's Causeway)
Breeder: Dixiana Farms LLC
Owner: Paul J. Rigali, Jr.
Trainer: A Milligan
15:43 ALW 3 yo's & up Open
1 mile
Aqwaam (USA)
5  G  Bernardini (USA) / Struck It Lucky (Smart Strike)
Breeder: Don Alberto Corporation
Owner: M and M Racing
Trainer: R Diodoro