Past results

Here you will find all the entries and results for Darley-sired horses.

The filters below will help you find exactly what you are looking for.

Show race times in:

Races are listed using local times.

4 October 2019

Racecourse Time Race Distance Horse Result
GULFSTREAM PARK WEST
(USA)
15:37 AOC
3 yo's & up F & M (fillies and mares)
Race number: 6
5F Cordele (USA)
5  M   Lonhro (AUS) /
Waccamaw (War Chant)
Breeder: Dixiana Farms, LLC
Owner: Michael Napoli
Trainer: A Maragh
3/7
KEENELAND
(USA)
13:05 SOC
3 yo's & up Open
Race number: 1
6F Bordini (USA)
7  G   Bernardini (USA) /
Border Dispute (Boundary)
Breeder: Besilu Stables, LLC
Owner: Silver Leaf Stables (Kenneth Fishbein)
Trainer: C Winebaugh
Won/12
KRANJI
(SIN)
18:50 2,3yo Maiden Weight For Age
1000m Delaware (AUS)
3  G   Shooting to Win (AUS) /
Iberian Miss (AUS) (Rock of Gibraltar (IRE))
Breeder: Mrs M Wright
Owner: FALCON RACING NO 5 STABLE
Trainer: D L Freedman
3/11
        Jiuyi (NZ)
3  G   Iffraaj (GB) /
Geisha (NZ) (Ishiguru (USA))
Breeder: G J McCarthy
Owner: Ocean Stable
Trainer: J Lim
2/11
KYNETON
(AUS)
14:00 3yo Maiden
1100m Brazen Song (AUS)
3  F   Brazen Beau (AUS) /
Honor Hymn (USA) (Songandaprayer (USA))
Breeder: Mr PJ Cranitch
Owner: S P Nichols, Hollymount Stud (Mgr: M B Sandblom, Mrs K L Lazare, D R Greene, B S Ong Tan, Mrs A M Ong Tan, Ms C L Vincent, Mrs L B Paligorov, Ms K Docherty, J Richmond, A J Richmon
Trainer: S P Nichols
3/13
  16:30 Handicap
1200m Fortune Rose (AUS)
4  F   Helmet (AUS) /
Expensively (AUS) (Saint Ballado (CAN))
Breeder: Supreme Thoroughbreds
Owner: S Hetherington, Mrs C J Hetherington, Mrs T Findlay, Mrs S Helpenstein, R S Wilson, Mrs B Jenkin, B Jenkin, A Hetherington, B J Archer, Mrs A Powderly, P Powderly, R S Danby, J P G
Trainer: Jamie Edwards
Won/10
LOCKHART
(AUS)
16:50 Handicap
1200m Our Romeo (AUS)
4  G   Poet's Voice (GB) /
Tamtheel (AUS) (Flying Spur (AUS))
Breeder: Shadwell Stud Australasia Ltd
Owner: Mrs S M Sutherland, Ms G R Sutherland, Miss S M Sutherland, Miss C P Sutherland, Miss S A Sutherland, Mrs H E P Want, Mrs K L Menzies, Ms L Watson, Mrs S A Stapleton, Mrs C Hope, M
Trainer: T G Sutherland
2/5
MACAU
(MAC)
20:05 Handicap 60-40
1050m Plus Night (FR)
6  C   Exceed and Excel (AUS) /
Two Pass (IRE) (Mtoto (GB))
Breeder: Rabbah Bloodstock Limited
Trainer: CFC
Won/12
  20:35 Handicap 70+
1050m Striking Achiever (AUS)
7  G   Lonhro (AUS) /
Meduesa (AUS) (Fusaichi Pegasus (USA))
Breeder: Bridsan Bloodstock
Trainer: KMC
3/7
  21:05 Handicap 70-50
1510m Siskiyou (AUS)
5  G   Lonhro (AUS) /
Applegate (AUS) (Exceed and Excel (AUS))
Breeder: Darley
Trainer: CHS
3/9
MANILA JC
(PHI)
22:00 Conditions
1400m Super Sonic (PHI)
4  C   Street Boss (USA) /
Hard Spun Secrets (USA) (Hard Spun (USA))
Won/7
MEADOWLANDS
(USA)
12:30 CLM
3 yo's & up Open
Race number: 1
5F Keepingitquiet (USA)
5  G   Medaglia d'Oro (USA) /
Quiet Down (Quiet American)
Breeder: Besilu Stables, LLC
Owner: Pewter Stable and Ralph Grasso
Trainer: K Demasi
3/8
MOONEE VALLEY
(AUS)
18:30 3yo Maiden
1200m Nerone (AUS)
3  C   Hallowed Crown (AUS) /
Rosa Raisa (USA) (Rainbow Quest (USA))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
2/9
  19:00 Handicap
1600m Tragic (AUS)
3  F   Reset (AUS) /
Melpomene (AUS) (Elusive Quality (USA))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin Australia Pty Ltd (Mgr: V G Cox)
Trainer: Anthony Freedman
2/9
  20:30 Handicap
955m Sartorial Splendor (AUS)
3  C   Brazen Beau (AUS) /
Personal Ensign (AUS) (Rubiton (AUS))
Breeder: Blue Gum Farm Aust Pty Ltd
Owner: P R Orrico, C S Webster, R J Douglas, I F Foster, D F Trist, T C Eddy, Mrs M K McCartney, J L McCartney, Ms H Sadler, W A Richardson, F W Dugdale, A T Wade, K N Good, R J Bradley,
Trainer: J D Sadler
3/10
  21:00 Handicap
1600m I Boogi (NZ)
7  G   Iffraaj (GB) /
Boogi on the Grass (NZ) (Yamanin Vital (NZ))
Breeder: N Haynes, D McKellar, J & P A Shaw
Owner: Miss D E Carter, N S Waratini, C B Murray & M Vaevea
Trainer: Scott Cameron
2/8
  22:00 Handicap
1000m Doves Cry (AUS)
5  F   Street Cry (IRE) /
Family Crest (NZ) (Fastnet Rock (AUS))
Breeder: Wallings Bloodstock Pty Ltd
Owner: D W Stutt
Trainer: Henry Dwyer
3/10
MORUYA
(AUS)
14:10 Maiden
1010m Pauper (AUS)
4  G   Exceed and Excel (AUS) /
Caline (AUS) (Elusive Quality (USA))
Breeder: Darley
Owner: G D Vandergert, Miss K Lauritzen, A J Fraser, J Cowan, B C Peddle, Mrs J A Peddle, D A Lowes, D Lowes, Mrs K L Dunstan, M Van Egmond, Mrs E Robinson, Mrs E M Grant, S I Sinclair, J
Trainer: Natalie Jarvis
Won/12
  16:40 Handicap
1650m Sonnets (AUS)
6  F   Poet's Voice (GB) /
Luanda (USA) (Mr. Prospector (USA))
Breeder: E Thoroughbred Pty Ltd
Owner: Mrs L Bundy, R J Wall, Ms E Quinn, Ms D Rollings, Ms L Croke, Ms S Bone, Ms V Moore, Mrs N Moore, Ms W Jackson & Ms V J Jackson
Trainer: Ms L Bundy
3/10
  17:20 Handicap
1200m Clearly Regal (AUS)
3  G   Hallowed Crown (AUS) /
Elucidate (AUS) (Encosta de Lago (AUS))
Breeder: Mr F Peisah
Owner: A M Cardy, M D Wiener & P H Green
Trainer: Kurt Goldman
Won/13
ROME
(ITY)
15:45 Conditions 2YO
1200m Batellik (IRE)
2  C   Epaulette (AUS) /
Innclassic (IRE) (Stravinsky (USA))
Breeder: L. O'Donovan
3/5
SAINT-CLOUD
(FR)
13:50 Prix Dahlia (Listed)
4yo+ m Conditions
2000m Lanana (FR)
4  F   Sepoy (AUS) /
Anandara (IRE) (Dylan Thomas (IRE))
Breeder: Aleyrion Bloodstock Ltd
Owner: BALLANTINES RACING STUD LTD
Trainer: ROB. COLLET (S)
Won/7
SOUTHWELL
(GB)
20:00 Handicap 2yo
1 mile Hooroo (IRE)
2  G   Hallowed Crown (AUS) /
Hflah (IRE) (Dubawi (IRE))
Breeder: Old Carhue Stud
Owner: Nick Bradley Racing 2 & Mrs E Burke
Trainer: K R Burke
3/7
  20:30 Handicap 3yo+
1 mile Love Your Work (IRE)
3  G   Helmet (AUS) /
Little Italy (USA) (Proud Citizen (USA))
Breeder: G. Mullins
Owner: Flawless Racing Limited
Trainer: Adam West
2/14
SUNSHINE COAST
(AUS)
19:45 Maiden
1200m Got My Thrills (NZ)
3  F   Iffraaj (GB) /
Blueberry Hill (NZ) (City on a Hill (USA))
Breeder: A I Bambry, Central, NZ
Owner: Kendrick Racing (Mgr: S W Kendrick), S P Wilde, W B Andrews Breeding & Racing (Mgr: W B Andrews) & Neil Douglas Racing (Mgr: N R Douglas)
Trainer: S W Kendrick
Won/11
  21:15 Class 4 Set Weight
1400m Toga Picta (AUS)
5  G   Lonhro (AUS) /
Purple (AUS) (Commands (AUS))
Breeder: Darley
Owner: J Pakis
Trainer: T Button
2/5

3 October 2019

Racecourse Time Race Distance Horse Result
CHELMSFORD CITY
(GB)
19:30 Handicap 3yo+
1 mile Balladeer (GB)
3  G   Poet's Voice (GB) /
Diamond Run (GB) (Hurricane Run (IRE))
Breeder: Mascalls Stud
Owner: Mascalls Stud
Trainer: M L W Bell
3/9
COMPIEGNE
(FR)
12:55 2yo f Maiden
1800m Gemcutter (USA)
2  F   Medaglia d'Oro (USA) /
Profit (USA) (Not for Love (USA))
Breeder: Colts Neck Stables LLC
Owner: GODOLPHIN SNC
Trainer: A. FABRE (S)
2/14
  13:25 2yo Handicap
1600m Volynka (GB)
2  F   Sepoy (AUS) /
Sunday Bess (JPN) (Deep Impact (JPN))
Breeder: Chasemore Farm Limited
Owner: MME ANDRE FABRE
Trainer: A. FABRE (S)
2/11
  15:17 4yo+ Claimer
1600m Rogue (GB)
4  G   Epaulette (AUS) /
Miskin Diamond (IRE) (Diamond Green (FR))
Breeder: Maywood Stud
Owner: HELIUM RACING LTD
Trainer: MME A. DUNN
Won/13
DELAWARE PARK
(USA)
16:15 CLM
3 yo's & up Open
Race number: 7
5F Not a Chance (USA)
6  G   Lonhro (AUS) /
Possibility (A.P. Indy)
Breeder: Colts Neck Stables LLC
Owner: No Guts No Glory Farm
Trainer: J Robb
3/10
GOSFORD
(AUS)
13:50 Maiden
1900m Tisane (AUS)
3  F   Hallowed Crown (AUS) /
Camarena (NZ) (Danehill (USA))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
2/10
  14:25 4yo+ Maiden Handicap
1100m Catapult (AUS)
4  G   Medaglia d'Oro (USA) /
Tactless (AUS) (Commands (AUS))
Breeder: Darley
Owner: G R Williams, Mrs V C Williams, P Jones & A R Devine
Trainer: Richard Litt
2/7
  15:40 Handicap
1200m Jetski (AUS)
3  G   Lonhro (AUS) /
Outdoor (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
Won/9
  16:15 Handicap
1900m Hemsted (AUS)
4  G   Exceed and Excel (AUS) /
Benenden (AUS) (Dubawi (IRE))
Breeder: Darley
Owner: R Sergi, G Florio, D Shah, C Swadling, J Roditis, I Youssef & D Velardi
Trainer: G D Neale
2/9
  16:50 Handicap
1100m Longbottom (AUS)
3  F   Sidestep (AUS) /
Orphrey (AUS) (Orpen (USA))
Breeder: Mr J Wrigley
Owner: Australian Bloodstock (Mgr: L Murrell), J Lovett, Trurobe P/L (Mgr: J Wrigley), T Johnson, G Brown, Mrs D Brown, B Brooks, M Malone, K O'Brien, Dream Bloodstock (Mgr: C Dacey), Wbc
Trainer: K A Lees
Won/11
  17:30 Handicap
1000m Brazenpine (AUS)
3  F   Brazen Beau (AUS) /
Johannapine (AUS) (Johannesburg (USA))
Breeder: Campolina Pty Ltd
Owner: Triple Crown Syndications. (Mgr: C H Ward), Campolina Pty Ltd (Mgr: I C Bell), J W Medland, S Smith, Mrs S M Lorraway, B K H Wong, Mrs J Williams, Ms C Giardina, Z Lu, J H Hezlett,
Trainer: P & P Snowden
Won/11
HOLLYWOOD CASINO AT CHARLES TOWN RACES
(USA)
19:30 ALW
3 yo's & up F & M (fillies and mares)
Race number: 2
4 1/2F Aussie Gold (USA)
4  F   Lonhro (AUS) /
Kahraba (Unbridled's Song)
Breeder: Godolphin
Owner: Cynthia E. O'Bannon
Trainer: J McKee
3/8
LAUREL PARK
(USA)
15:40 MSW
2 yo Open
Race number: 6
6F First Degree (USA)
2  C   Bernardini (USA) /
Dancing Flame (Seeking the Gold)
Breeder: Siena Farms LLC
Owner: Siena Farm LLC, LaPenta, Robert V. and Bridlewood Farm
Trainer: J Thomas
3/10
LINGFIELD
(GB)
15:15 Conditions 2yo
7f Amaan (GB)
2  G   Dawn Approach (IRE) /
Qareenah (USA) (Arch (USA))
Breeder: Shadwell Estate Co Ltd
Owner: Mr Hamdan Al Maktoum
Trainer: S Crisford
2/12
  15:50 Handicap 3yo+f
7f Seprani (GB)
5  F   Sepoy (AUS) /
King's Guest (IRE) (King's Best (USA))
Breeder: Rabbah Bloodstock Limited
Owner: Book 3 Partnership
Trainer: Miss Amy Murphy
2/10
ROCKHAMPTON
(AUS)
15:20 3yo Open Handicap
1100m Rocky Poet (AUS)
3  G   Poet's Voice (GB) /
Little Bond Street (AUS) (Fastnet Rock (AUS))
Breeder: Mrs J Brown
Owner: T G Acton
Trainer: F E Smith
2/7
SEYMOUR
(AUS)
14:00 3yo Maiden
1200m Via Capo (AUS)
3  G   Street Boss (USA) /
My Option (AUS) (Danerich (AUS))
Breeder: Mr ED Powlett
Owner: Grahame Begg Racing (Mgr: G M & Mrs S R Begg), G F Vella, E D Powlett, P J Herriman, Mrs C A Hughes, D C McInerney, Northern Toffs (Mgr: D Butera), Domain Thoroughbreds P/L (Mgr: C
Trainer: G M Begg
Won/9
  15:30 Handicap
1100m War Mistress (AUS)
4  F   Epaulette (AUS) /
Fromelles (NZ) (Savabeel (AUS))
Breeder: Mr D Dollimore
Owner: Wylie Dalziel Roy Higgins Racing (Mgr: W J Dalziel), P G Moody, R C McNamara, G J Todd, M L Abell, E L Abell, Beers And Bubbles, Brook Racing,ex Pirie Three, Pascuda, The Banda Boy
Trainer: P Stokes
3/10
  16:00 Handicap
1200m Honeywine (AUS)
6  G   Street Cry (IRE) /
Mead (AUS) (Galileo (IRE))
Breeder: Darley
Owner: B G O'Dwyer
Trainer: Jamie Edwards
2/8
  16:30 Handicap
1418m Metronome (AUS)
4  F   Helmet (AUS) /
Chilean Miss (AUS) (Hussonet (USA))
Breeder: Dr D Andary
Owner: Dr D Andary, Mrs P M Cowl, Ms J E Andary, Ms C L Andary, R J Fynmore & Mrs J C Fynmore
Trainer: M C Kent
2/9
WOLVERHAMPTON
(GB)
19:45 Handicap 3yo+
1m 1½f Manfadh (IRE)
4  G   Iffraaj (GB) /
Asiya (USA) (Daaher (CAN))
Breeder: Shadwell Estate Co Ltd
Owner: Mr Derek & Mrs Marie Dean
Trainer: Kevin Frost
3/11

2 October 2019

Racecourse Time Race Distance Horse Result
BALLARAT
(AUS)
13:00 3yo Maiden
1600m Translator (AUS)
3  C   Helmet (AUS) /
Babel (AUS) (Lonhro (AUS))
Breeder: Burnewang North Pastoral
Owner: P L Campbell, P G Campbell, J P Maltese, S Maltese, S J Nixon, Ms E J Robinson, W Choi, M Anastasiou, C Ferguson, Ms M Hilton, Ms K F Kane, S C M Greene, A M M C Racing, N A Blacki
Trainer: N A Blackiston
2/8
  14:10 Handicap
1100m Grey Mink (AUS)
3  F   Lonhro (AUS) /
Aseena (IRE) (Verglas (IRE))
Breeder: Sun Kingdom
Owner: T H Martin, G P Martin, Mrs V J Martin & A M Martin
Trainer: John McArdle
3/6
  16:30 Handicap
1100m Marcel From Madrid (AUS)
4  G   Sepoy (AUS) /
Lipari (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: Mr R Anderson
Owner: M H Hoare, Campolina Pty Ltd (Mgr: I C Bell), Mrs C W Watson, J C Campbell, P J Campbell, Ms A C Laidlaw, M K Monk, D J Russell, P Theodorakopoulos, Mrs C O Bamford, K L Bamford, M
Trainer: P A Preusker
Won/10
INDIANA GRAND RACE COURSE
(USA)
15:11 MSW
2 yo F (fillies)
Race number: 3
1 mile Violane (USA)
2  F   Street Boss (USA) /
Urloveisasymphony (Forest Wildcat)
Breeder: Deann Baer & Greg Baer DVM
Owner: Joseph W. Sutton
Trainer: E Kenneally
Won/11

4 October 2019

GULFSTREAM PARK WEST (USA)4 October 2019

15:37 AOC 3 yo's & up F & M (fillies and mares)
Race number: 6
5F
Horse Cordele (USA) 5 M
Lonhro / Waccamaw
Breeder Dixiana Farms, LLC
Owner Michael Napoli
Trainer A Maragh
Result 3/7

KEENELAND (USA)4 October 2019

13:05 SOC 3 yo's & up Open
Race number: 1
6F
Horse Bordini (USA) 7 G
Bernardini / Border Dispute
Breeder Besilu Stables, LLC
Owner Silver Leaf Stables (Kenneth Fishbein)
Trainer C Winebaugh
Result Won/12

KRANJI (SIN)4 October 2019

18:50 2,3yo Maiden Weight For Age 1000m
Horse Delaware (AUS) 3 G
Shooting to Win / Iberian Miss
Breeder Mrs M Wright
Owner FALCON RACING NO 5 STABLE
Trainer D L Freedman
Result 3/11
Horse Jiuyi (NZ) 3 G
Iffraaj / Geisha
Breeder G J McCarthy
Owner Ocean Stable
Trainer J Lim
Result 2/11

KYNETON (AUS)4 October 2019

14:00 3yo Maiden 1100m
Horse Brazen Song (AUS) 3 F
Brazen Beau / Honor Hymn
Breeder Mr PJ Cranitch
Owner S P Nichols, Hollymount Stud (Mgr: M B Sandblom, Mrs K L Lazare, D R Greene, B S Ong Tan, Mrs A M Ong Tan, Ms C L Vincent, Mrs L B Paligorov, Ms K Docherty, J Richmond, A J Richmon
Trainer S P Nichols
Result 3/13
16:30 Handicap 1200m
Horse Fortune Rose (AUS) 4 F
Helmet / Expensively
Breeder Supreme Thoroughbreds
Owner S Hetherington, Mrs C J Hetherington, Mrs T Findlay, Mrs S Helpenstein, R S Wilson, Mrs B Jenkin, B Jenkin, A Hetherington, B J Archer, Mrs A Powderly, P Powderly, R S Danby, J P G
Trainer Jamie Edwards
Result Won/10

LOCKHART (AUS)4 October 2019

16:50 Handicap 1200m
Horse Our Romeo (AUS) 4 G
Poet's Voice / Tamtheel
Breeder Shadwell Stud Australasia Ltd
Owner Mrs S M Sutherland, Ms G R Sutherland, Miss S M Sutherland, Miss C P Sutherland, Miss S A Sutherland, Mrs H E P Want, Mrs K L Menzies, Ms L Watson, Mrs S A Stapleton, Mrs C Hope, M
Trainer T G Sutherland
Result 2/5

MACAU (MAC)4 October 2019

20:05 Handicap 60-40 1050m
Horse Plus Night (FR) 6 C
Exceed and Excel / Two Pass
Breeder Rabbah Bloodstock Limited
Trainer CFC
Result Won/12
20:35 Handicap 70+ 1050m
Horse Striking Achiever (AUS) 7 G
Lonhro / Meduesa
Breeder Bridsan Bloodstock
Trainer KMC
Result 3/7
21:05 Handicap 70-50 1510m
Horse Siskiyou (AUS) 5 G
Lonhro / Applegate
Breeder Darley
Trainer CHS
Result 3/9

MANILA JC (PHI)4 October 2019

22:00 Conditions 1400m
Horse Super Sonic (PHI) 4 C
Street Boss / Hard Spun Secrets
Result Won/7

MEADOWLANDS (USA)4 October 2019

12:30 CLM 3 yo's & up Open
Race number: 1
5F
Horse Keepingitquiet (USA) 5 G
Medaglia d'Oro / Quiet Down
Breeder Besilu Stables, LLC
Owner Pewter Stable and Ralph Grasso
Trainer K Demasi
Result 3/8

MOONEE VALLEY (AUS)4 October 2019

18:30 3yo Maiden 1200m
Horse Nerone (AUS) 3 C
Hallowed Crown / Rosa Raisa
Breeder Godolphin Australia
Owner Godolphin
Trainer James Cummings
Result 2/9
19:00 Handicap 1600m
Horse Tragic (AUS) 3 F
Reset / Melpomene
Breeder Godolphin Australia
Owner Godolphin Australia Pty Ltd (Mgr: V G Cox)
Trainer Anthony Freedman
Result 2/9
20:30 Handicap 955m
Horse Sartorial Splendor (AUS) 3 C
Brazen Beau / Personal Ensign
Breeder Blue Gum Farm Aust Pty Ltd
Owner P R Orrico, C S Webster, R J Douglas, I F Foster, D F Trist, T C Eddy, Mrs M K McCartney, J L McCartney, Ms H Sadler, W A Richardson, F W Dugdale, A T Wade, K N Good, R J Bradley,
Trainer J D Sadler
Result 3/10
21:00 Handicap 1600m
Horse I Boogi (NZ) 7 G
Iffraaj / Boogi on the Grass
Breeder N Haynes, D McKellar, J & P A Shaw
Owner Miss D E Carter, N S Waratini, C B Murray & M Vaevea
Trainer Scott Cameron
Result 2/8
22:00 Handicap 1000m
Horse Doves Cry (AUS) 5 F
Street Cry / Family Crest
Breeder Wallings Bloodstock Pty Ltd
Owner D W Stutt
Trainer Henry Dwyer
Result 3/10

MORUYA (AUS)4 October 2019

14:10 Maiden 1010m
Horse Pauper (AUS) 4 G
Exceed and Excel / Caline
Breeder Darley
Owner G D Vandergert, Miss K Lauritzen, A J Fraser, J Cowan, B C Peddle, Mrs J A Peddle, D A Lowes, D Lowes, Mrs K L Dunstan, M Van Egmond, Mrs E Robinson, Mrs E M Grant, S I Sinclair, J
Trainer Natalie Jarvis
Result Won/12
16:40 Handicap 1650m
Horse Sonnets (AUS) 6 F
Poet's Voice / Luanda
Breeder E Thoroughbred Pty Ltd
Owner Mrs L Bundy, R J Wall, Ms E Quinn, Ms D Rollings, Ms L Croke, Ms S Bone, Ms V Moore, Mrs N Moore, Ms W Jackson & Ms V J Jackson
Trainer Ms L Bundy
Result 3/10
17:20 Handicap 1200m
Horse Clearly Regal (AUS) 3 G
Hallowed Crown / Elucidate
Breeder Mr F Peisah
Owner A M Cardy, M D Wiener & P H Green
Trainer Kurt Goldman
Result Won/13

ROME (ITY)4 October 2019

15:45 Conditions 2YO 1200m
Horse Batellik (IRE) 2 C
Epaulette / Innclassic
Breeder L. O'Donovan
Result 3/5

SAINT-CLOUD (FR)4 October 2019

13:50 Prix Dahlia (Listed) 4yo+ m Conditions 2000m
Horse Lanana (FR) 4 F
Sepoy / Anandara
Breeder Aleyrion Bloodstock Ltd
Owner BALLANTINES RACING STUD LTD
Trainer ROB. COLLET (S)
Result Won/7

SOUTHWELL (GB)4 October 2019

20:00 Handicap 2yo 1 mile
Horse Hooroo (IRE) 2 G
Hallowed Crown / Hflah
Breeder Old Carhue Stud
Owner Nick Bradley Racing 2 & Mrs E Burke
Trainer K R Burke
Result 3/7
20:30 Handicap 3yo+ 1 mile
Horse Love Your Work (IRE) 3 G
Helmet / Little Italy
Breeder G. Mullins
Owner Flawless Racing Limited
Trainer Adam West
Result 2/14

SUNSHINE COAST (AUS)4 October 2019

19:45 Maiden 1200m
Horse Got My Thrills (NZ) 3 F
Iffraaj / Blueberry Hill
Breeder A I Bambry, Central, NZ
Owner Kendrick Racing (Mgr: S W Kendrick), S P Wilde, W B Andrews Breeding & Racing (Mgr: W B Andrews) & Neil Douglas Racing (Mgr: N R Douglas)
Trainer S W Kendrick
Result Won/11
21:15 Class 4 Set Weight 1400m
Horse Toga Picta (AUS) 5 G
Lonhro / Purple
Breeder Darley
Owner J Pakis
Trainer T Button
Result 2/5

3 October 2019

CHELMSFORD CITY (GB)3 October 2019

19:30 Handicap 3yo+ 1 mile
Horse Balladeer (GB) 3 G
Poet's Voice / Diamond Run
Breeder Mascalls Stud
Owner Mascalls Stud
Trainer M L W Bell
Result 3/9

COMPIEGNE (FR)3 October 2019

12:55 2yo f Maiden 1800m
Horse Gemcutter (USA) 2 F
Medaglia d'Oro / Profit
Breeder Colts Neck Stables LLC
Owner GODOLPHIN SNC
Trainer A. FABRE (S)
Result 2/14
13:25 2yo Handicap 1600m
Horse Volynka (GB) 2 F
Sepoy / Sunday Bess
Breeder Chasemore Farm Limited
Owner MME ANDRE FABRE
Trainer A. FABRE (S)
Result 2/11
15:17 4yo+ Claimer 1600m
Horse Rogue (GB) 4 G
Epaulette / Miskin Diamond
Breeder Maywood Stud
Owner HELIUM RACING LTD
Trainer MME A. DUNN
Result Won/13

DELAWARE PARK (USA)3 October 2019

16:15 CLM 3 yo's & up Open
Race number: 7
5F
Horse Not a Chance (USA) 6 G
Lonhro / Possibility
Breeder Colts Neck Stables LLC
Owner No Guts No Glory Farm
Trainer J Robb
Result 3/10

GOSFORD (AUS)3 October 2019

13:50 Maiden 1900m
Horse Tisane (AUS) 3 F
Hallowed Crown / Camarena
Breeder Godolphin Australia
Owner Godolphin
Trainer James Cummings
Result 2/10
14:25 4yo+ Maiden Handicap 1100m
Horse Catapult (AUS) 4 G
Medaglia d'Oro / Tactless
Breeder Darley
Owner G R Williams, Mrs V C Williams, P Jones & A R Devine
Trainer Richard Litt
Result 2/7
15:40 Handicap 1200m
Horse Jetski (AUS) 3 G
Lonhro / Outdoor
Breeder Godolphin Australia
Owner Godolphin
Trainer James Cummings
Result Won/9
16:15 Handicap 1900m
Horse Hemsted (AUS) 4 G
Exceed and Excel / Benenden
Breeder Darley
Owner R Sergi, G Florio, D Shah, C Swadling, J Roditis, I Youssef & D Velardi
Trainer G D Neale
Result 2/9
16:50 Handicap 1100m
Horse Longbottom (AUS) 3 F
Sidestep / Orphrey
Breeder Mr J Wrigley
Owner Australian Bloodstock (Mgr: L Murrell), J Lovett, Trurobe P/L (Mgr: J Wrigley), T Johnson, G Brown, Mrs D Brown, B Brooks, M Malone, K O'Brien, Dream Bloodstock (Mgr: C Dacey), Wbc
Trainer K A Lees
Result Won/11
17:30 Handicap 1000m
Horse Brazenpine (AUS) 3 F
Brazen Beau / Johannapine
Breeder Campolina Pty Ltd
Owner Triple Crown Syndications. (Mgr: C H Ward), Campolina Pty Ltd (Mgr: I C Bell), J W Medland, S Smith, Mrs S M Lorraway, B K H Wong, Mrs J Williams, Ms C Giardina, Z Lu, J H Hezlett,
Trainer P & P Snowden
Result Won/11

HOLLYWOOD CASINO AT CHARLES TOWN RACES (USA)3 October 2019

19:30 ALW 3 yo's & up F & M (fillies and mares)
Race number: 2
4 1/2F
Horse Aussie Gold (USA) 4 F
Lonhro / Kahraba
Breeder Godolphin
Owner Cynthia E. O'Bannon
Trainer J McKee
Result 3/8

LAUREL PARK (USA)3 October 2019

15:40 MSW 2 yo Open
Race number: 6
6F
Horse First Degree (USA) 2 C
Bernardini / Dancing Flame
Breeder Siena Farms LLC
Owner Siena Farm LLC, LaPenta, Robert V. and Bridlewood Farm
Trainer J Thomas
Result 3/10

LINGFIELD (GB)3 October 2019

15:15 Conditions 2yo 7f
Horse Amaan (GB) 2 G
Dawn Approach / Qareenah
Breeder Shadwell Estate Co Ltd
Owner Mr Hamdan Al Maktoum
Trainer S Crisford
Result 2/12
15:50 Handicap 3yo+f 7f
Horse Seprani (GB) 5 F
Sepoy / King's Guest
Breeder Rabbah Bloodstock Limited
Owner Book 3 Partnership
Trainer Miss Amy Murphy
Result 2/10

ROCKHAMPTON (AUS)3 October 2019

15:20 3yo Open Handicap 1100m
Horse Rocky Poet (AUS) 3 G
Poet's Voice / Little Bond Street
Breeder Mrs J Brown
Owner T G Acton
Trainer F E Smith
Result 2/7

SEYMOUR (AUS)3 October 2019

14:00 3yo Maiden 1200m
Horse Via Capo (AUS) 3 G
Street Boss / My Option
Breeder Mr ED Powlett
Owner Grahame Begg Racing (Mgr: G M & Mrs S R Begg), G F Vella, E D Powlett, P J Herriman, Mrs C A Hughes, D C McInerney, Northern Toffs (Mgr: D Butera), Domain Thoroughbreds P/L (Mgr: C
Trainer G M Begg
Result Won/9
15:30 Handicap 1100m
Horse War Mistress (AUS) 4 F
Epaulette / Fromelles
Breeder Mr D Dollimore
Owner Wylie Dalziel Roy Higgins Racing (Mgr: W J Dalziel), P G Moody, R C McNamara, G J Todd, M L Abell, E L Abell, Beers And Bubbles, Brook Racing,ex Pirie Three, Pascuda, The Banda Boy
Trainer P Stokes
Result 3/10
16:00 Handicap 1200m
Horse Honeywine (AUS) 6 G
Street Cry / Mead
Breeder Darley
Owner B G O'Dwyer
Trainer Jamie Edwards
Result 2/8
16:30 Handicap 1418m
Horse Metronome (AUS) 4 F
Helmet / Chilean Miss
Breeder Dr D Andary
Owner Dr D Andary, Mrs P M Cowl, Ms J E Andary, Ms C L Andary, R J Fynmore & Mrs J C Fynmore
Trainer M C Kent
Result 2/9

WOLVERHAMPTON (GB)3 October 2019

19:45 Handicap 3yo+ 1m 1½f
Horse Manfadh (IRE) 4 G
Iffraaj / Asiya
Breeder Shadwell Estate Co Ltd
Owner Mr Derek & Mrs Marie Dean
Trainer Kevin Frost
Result 3/11

2 October 2019

BALLARAT (AUS)2 October 2019

13:00 3yo Maiden 1600m
Horse Translator (AUS) 3 C
Helmet / Babel
Breeder Burnewang North Pastoral
Owner P L Campbell, P G Campbell, J P Maltese, S Maltese, S J Nixon, Ms E J Robinson, W Choi, M Anastasiou, C Ferguson, Ms M Hilton, Ms K F Kane, S C M Greene, A M M C Racing, N A Blacki
Trainer N A Blackiston
Result 2/8
14:10 Handicap 1100m
Horse Grey Mink (AUS) 3 F
Lonhro / Aseena
Breeder Sun Kingdom
Owner T H Martin, G P Martin, Mrs V J Martin & A M Martin
Trainer John McArdle
Result 3/6
16:30 Handicap 1100m
Horse Marcel From Madrid (AUS) 4 G
Sepoy / Lipari
Breeder Mr R Anderson
Owner M H Hoare, Campolina Pty Ltd (Mgr: I C Bell), Mrs C W Watson, J C Campbell, P J Campbell, Ms A C Laidlaw, M K Monk, D J Russell, P Theodorakopoulos, Mrs C O Bamford, K L Bamford, M
Trainer P A Preusker
Result Won/10

INDIANA GRAND RACE COURSE (USA)2 October 2019

15:11 MSW 2 yo F (fillies)
Race number: 3
1 mile
Horse Violane (USA) 2 F
Street Boss / Urloveisasymphony
Breeder Deann Baer & Greg Baer DVM
Owner Joseph W. Sutton
Trainer E Kenneally
Result Won/11