Past results

Here you will find all the entries and results for Darley-sired horses.

The filters below will help you find exactly what you are looking for.

Show race times in:

Races are listed using local times.

8 June 2019

Racecourse Time Race Distance Horse Result
EAGLE FARM
(AUS)
11:10 Daybreak Lover P. (Listed)
3yo Open Set Weight
1200m Signore Fox (AUS)
3  C   Exceed and Excel (AUS) /
Sharp Susan (USA) (Touch Gold (USA))
Breeder: Drakenstein Stud
Owner: G J Stambe, M Stambe & F Stambe
Trainer: P & P Snowden
Won/10
  12:20 Wayne Wilson P. (Listed)
3yo+ Open Set Weight
1600m Order Again (NZ)
5  G   Iffraaj (GB) /
Glass Half Full (NZ) (Van Nistelrooy (USA))
Breeder: C E J & C J W Stewart, Central, NZ
Owner: C E J Stewart & C J W Stewart
Trainer: B J Smith
3/16
  13:35 Queensland Guineas (G2)
3yo Open Set Weight
1600m Pohutukawa (AUS)
3  F   Medaglia d'Oro (USA) /
Lumina (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: Darley
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
3/15
  14:15 JJ Atkins P. (G1)
2yo Open Set Weight
1600m Kubrick (AUS)
2  C   Shooting to Win (AUS) /
Alcatraz (AUS) (Fastnet Rock (AUS))
Breeder: Two Bays Farm
Owner: Star Thoroughbreds Pty Ltd (Mgr: Ms D J Martin), Felgate Holdings (Mgr: P D Felgate), Mrs R A Glasgow, C G Olliver, Paramount Racing (Mgr: Ms K M Wood), G M Hollis, M H Wood, R B T
Trainer: C J Waller
2/15
  15:35 Stradbroke H. (G1)
Open Handicap
1400m Trekking (AUS)
4  G   Street Cry (IRE) /
Outdoor (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: Darley
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
Won/17
FLEMINGTON
(AUS)
11:40 2yoFillies Open Handicap
1100m Lesage (AUS)
2  F   Exceed and Excel (AUS) /
Beaded (AUS) (Lonhro (AUS))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
2/10
        St Edward's Crown (AUS)
2  F   Epaulette (AUS) /
Patina (AUS) (Anabaa (USA))
Breeder: Mr M Cesnik
Owner: M Cesnik & Mrs J L Cesnik
Trainer: S Fliedner
Won/10
  12:15 Handicap
1400m Mrs O'Malley (AUS)
3  F   Street Boss (USA) /
Rite of Passage (AUS) (Choisir (AUS))
Breeder: Mr R Patterson
Owner: R J Patterson
Trainer: E Jusufovic
2/10
  16:05 Open Handicap
1400m Federal (AUS)
7  G   Medaglia d'Oro (USA) /
Virago (AUS) (Danehill (USA))
Breeder: Darley
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
2/16
GAYNDAH
(AUS)
15:45 Open Handicap
1400m Splitz (AUS)
4  G   Sepoy (AUS) /
Snow Blitz (AUS) (Zabeel (NZ))
Breeder: Koundouris Bloodstock Pty Ltd
Owner: R C Picking, M D Clough, L Knowles, T A Lee & B G Smith
Trainer: M A Kropp
Won/6
  16:25 Handicap
1400m Megashot (AUS)
5  G   Medaglia d'Oro (USA) /
Shoot Fer Love (AUS) (Ferocity (AUS))
Breeder: Mrs L Huddy
Owner: P & J Chapman
Trainer: R W Connolly
3/8
GCTC
(AUS)
13:17 Class 6 Set Weight
1800m Canberra (AUS)
5  F   Sepoy (AUS) /
Hidden Wonder (AUS) (Danzero (AUS))
Breeder: S F Bloodstock L L C
Owner: A R Bennett, R I Cullen, K Meier, T D Millard, J M Ryan, Mrs C Kinnear, G Kinnear, T Kinnear, Mrs K A Carpenter, R A Lloyd, G A Pointon, N Macdonald, K Macdonald, Carpe Diem (Mgr:
Trainer: M J Dunn
3/8
  13:57 2yo Open Handicap
1400m Sidekiss (AUS)
2  G   Sidestep (AUS) /
Sun Kisses (AUS) (Hennessy (USA))
Breeder: Mr NC Stewart
Owner: Mrs J L Pengilly
Trainer: Joel Pengilly
Won/11
GRAFTON
(AUS)
14:58 Handicap
1120m Millinery (AUS)
5  F   Helmet (AUS) /
Stammer (AUS) (Viscount (AUS))
Breeder: Mr N Penfold
Owner: M J Beattie & Mrs T S Schmidt
Trainer: D D Schmidt
3/12
        Saxophone (AUS)
5  G   Lonhro (AUS) /
Seeking Susan (AUS) (Flying Spur (AUS))
Breeder: Darley
Owner: T Hogan, Mrs S Hogan, I Hogan, Mrs J Hogan & R Rideout
Trainer: J D Shelton
2/12
GREYVILLE
(SAF)
14:40 Tibouchina S. (G2)
Fillies and Mares at Weight For Age + Penalties
1400m Oh Susanna (AUS)
4  F   Street Cry (IRE) /
Sharp Susan (USA) (Touch Gold (USA))
Breeder: Drakenstein Stud
Owner: Drakenstein Stud (Nom: Mrs G A Rupert)
Trainer: Justin Snaith
Won/11
GULFSTREAM PARK
(USA)
15:07 CLM
3 yo's & up Open
Race number: 6
7 1/2F Rompin Reid (USA)
8  H   Medaglia d'Oro (USA) /
Runway Model (Petionville)
Breeder: Summer Wind Farm
Owner: Angel Quiroz
Trainer: A Quiroz
3/9
LAUREL PARK
(USA)
16:30 ALW
3 yo's & up Open
Race number: 9
1 mile Back to Back (USA)
3  C   Medaglia d'Oro (USA) /
Wyomia (Vindication)
Breeder: Edward A. Seltzer
Owner: Edward A. Seltzer
Trainer: A Delacour
2/16
LINGFIELD
(GB)
20:15 Handicap 4yo+
6f Royal Residence (GB)
4  C   Epaulette (AUS) /
Jubilant Queen (GB) (Kyllachy (GB))
Breeder: Genesis Green Stud & Mr P. Scott
Owner: Mr Saeed Manana
Trainer: J Tate
2/6
        Zamjar (GB)
5  G   Exceed and Excel (AUS) /
Cloud's End (GB) (Dubawi (IRE))
Breeder: Manor Farm Stud (Rutland)
Owner: Mrs J Morley
Trainer: R M H Cowell
3/6
LONE STAR PARK
(USA)
18:20 ALW
3 yo's & up F & M (fillies and mares)
Race number: 9
5F Black Agnes (USA)
4  F   Denman (AUS) /
Sparky's Dream (Giant's Causeway)
Breeder: Dixiana Farms LLC
Owner: Paul J. Rigali, Jr.
Trainer: G Bryant
2/10
LYON-PARILLY
(FR)
12:00 3yo Conditions
2400m Get Shirty (IRE)
3  C   Teofilo (IRE) /
Soccer Mom (GER) (Monsun (GER))
Breeder: Haras du Mont Dit Mont
Owner: PRIME EQUESTRIAN S.A.R.L.
Trainer: C. FERLAND (S)
2/8
  13:30 4yo+ Handicap
1350m Pakistan Treasure (IRE)
7  G   Iffraaj (GB) /
Princess Mood (GER) (Muhtarram (USA))
Breeder: Miss J. Lyons
Owner: CHRISTOPHE MOSSE
Trainer: C. MOSSE
Won/13
  14:40 4yo+ Conditions
2200m Mutamarida (IRE)
5  F   Teofilo (IRE) /
Penny Post (IRE) (Green Desert (USA))
Breeder: Tullamaine Castle Stud & Miznah B/Stock
Owner: AL SHIRA'AA FARMS
Trainer: ROD. COLLET (S)
Won/7
MAISONS-LAFFITTE
(FR)
19:30 2yo Conditions
1100m Brand New Day (IRE)
2  F   Epaulette (AUS) /
Blue Saphire (GB) (Acclamation (GB))
Breeder: C. Marnane
Owner: MME THERESA MARNANE
Trainer: M. PALUSSIERE
2/5
MALLAWA
(AUS)
13:15 3yo+ Open Handicap
1200m Brooklyn Beach (AUS)
3  F   Reset (AUS) /
Manzie de Lago (AUS) (Encosta de Lago (AUS))
Breeder: Basinghall Farm
Owner: Mrs J A Sinclair, J N Sinclair, Miss B E Sommers, D F Bourke, Miss J A Sinclair & Mrs K A Bourke
Trainer: Peter G Sinclair
3/5
  16:00 Handicap
1400m Master Cramsie (AUS)
4  G   Lonhro (AUS) /
Golden Millennium (AUS) (Dubawi (IRE))
Breeder: Mrs JS Mackay
Owner: M Simshauser & S Simshauser
Trainer: Peter G Sinclair
Won/6
  16:35 3yo+ Open Handicap
1400m Track Flash (AUS)
7  G   Lonhro (AUS) /
Terrestria (NZ) (Encosta de Lago (AUS))
Breeder: Bangaloe Stud Syndicate
Owner: C C Bunce, J D Hunter, G R Hunt, Mrs E J C Manchee, Mrs M Hunter & E R Carrigan
Trainer: Peter G Sinclair
2/7
MAURITIUS TC
(MAU)
5 Handicap
1600m Alshibaa (AUS)
4  G   Street Cry (IRE) /
Asheerah (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: Shadwell Stud Australasia Ltd
Trainer: R Maingard
Won/8
MILAN
(ITY)
15:35 Handicap 4YO+
1600m Ali's Legend (IRE)
4  C   Teofilo (IRE) /
Lan Force (ITY) (Blu Air Force (IRE))
Breeder: Azienda Agricola Stefano Luciani
2/6
MONMOUTH PARK
(USA)
16:25 Unbridled Elaine S.
3 yo's & up F & M (fillies and mares)
Race number: 9
5F Goldwood (USA)
5  M   Medaglia d'Oro (USA) /
Crimson Maple (Rahy)
Breeder: Colts Neck Stables, LLC
Owner: Colts Neck Stables LLC
Trainer: J Duarte, Jr.
Won/9
MORPHETTVILLE
(AUS)
13:11 Handicap
1300m Secretly Discreet (AUS)
3  F   Lonhro (AUS) /
Maybe Discreet (AUS) (Shamardal (USA))
Breeder: Mr D Peacock
Owner: Mill Park Stud (Mgr: P D Watson), D Peacock & Mrs P M Loxton
Trainer: P Stokes
3/7
  14:31 3yo Maiden
1000m Counter Drive (AUS)
3  G   Bernardini (USA) /
Counter Sue (AUS) (Geiger Counter (USA))
Breeder: R G & J R Lehman
Owner: Dr R G Lehman & Mrs J R Lehman
Trainer: L Macdonald & A Gluyas
Won/10
MT ISA
(AUS)
14:00 Handicap
900m Encoronada (AUS)
8  G   Street Cry (IRE) /
Girona (AUS) (Giant's Causeway (USA))
Breeder: Darley
Owner: Ms J Montgomery
Trainer: Justin Bawden
3/10
  15:20 2yo+ Maiden
1200m Dawn Assault (AUS)
3  C   Dawn Approach (IRE) /
Lady Superstar (AUS) (Starcraft (NZ))
Breeder: Glastonbury Farm
Owner: Ms T M Parry
Trainer: Tanya Parry
2/7
  16:00 Open Quality
1200m Le Chef (AUS)
6  G   Exceed and Excel (AUS) /
Red for Lou (AUS) (Testa Rossa (AUS))
Breeder: Mr G Hicks
Owner: Mrs L M Saunders
Trainer: Jay Morris
Won/5
        Travel in Style (AUS)
8  G   Lonhro (AUS) /
Klairessadane (IRE) (Danehill (USA))
Breeder: Pedrille Thoroughbreds
Owner: D R Ballard, L E Ballard, R Iraci & P Sullivan
Trainer: D R Ballard
3/5
NEWCASTLE
(AUS)
11:36 Maiden Handicap
1400m Chanteresse (AUS)
3  F   Albrecht (AUS) /
Shouts (AUS) (Strategic (AUS))
Breeder: Darley
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
3/6
  12:11 Handicap
1200m East Esplanade (AUS)
3  G   Poet's Voice (GB) /
Vision Splendid (AUS) (Street Sense (USA))
Breeder: Mr A Taji
Owner: N Hall-Antonio
Trainer: Natasha Hall-Antonio
3/8
  13:21 Maiden
1200m Arboreal (AUS)
3  F   Lonhro (AUS) /
Koala Bear (AUS) (Exceed and Excel (AUS))
Breeder: Darley
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
3/9
NEWMARKET
(GB)
15:55 Handicap 3yo+
6f Spanish City (GB)
6  G   Exceed and Excel (AUS) /
Annabelle's Charm (IRE) (Indian Ridge (IRE))
Breeder: Merry Fox Stud Limited
Owner: Merry Fox Stud Limited
Trainer: R Varian
3/13
  16:30 Conditions 3yo+f
7f Flarepath (GB)
3  F   Exceed and Excel (AUS) /
Fiery Sunset (GB) (Galileo (IRE))
Breeder: The Queen
Owner: The Queen
Trainer: W J Haggas
2/12
PENANG TC
(MAL)
15:50 Handicap
1200m Modric (AUS)
4  G   Sepoy (AUS) /
Selwan (USA) (Mt. Livermore (USA))
Breeder: Rothwell Park
Trainer: MS S HAMILTON
Won/13
  16:50 Handicap
1300m Overseer (NZ)
4  F   Bernardini (USA) /
Tropical Punch (NZ) (Faltaat (USA))
Breeder: Llanhennock Trust
Trainer: MS S HAMILTON
3/10
PENN NATIONAL
(USA)
14:00 CLM
3 yo's & up Open
Race number: 1
1 1/16M Ventura Highway (USA)
7  G   Street Cry (IRE) /
Music Note (A.P. Indy)
Breeder: Darley
Owner: Miguel A. Rodriguez
Trainer: M Rodriguez
3/6
RANDWICK
(AUS)
12:00 Handicap
1800m Statuesquely (AUS)
3  F   Medaglia d'Oro (USA) /
Fonssagrives (AUS) (Encosta de Lago (AUS))
Breeder: Mr G Harvey
Owner: G Harvey
Trainer: G Waterhouse & A Bott
2/11
  13:10 Handicap
2400m Free Fly Too (AUS)
4  G   Teofilo (IRE) /
Miss Charlize (ARG) (Lode (USA))
Breeder: Mr M Yong
Owner: E Wong
Trainer: D & B Hayes & T Dabernig
3/12
  13:50 Handicap
1200m Gongs (AUS)
3  F   Dawn Approach (IRE) /
Belcentra (AUS) (Bel Esprit (AUS))
Breeder: Darley
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
Won/12
  15:10 June S. (Listed)
3yo+ Open Quality
1100m Deprive (AUS)
4  G   Denman (AUS) /
Defrock (AUS) (Canny Lad (AUS))
Breeder: Darley
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
Won/10
SAGA
(JPN)
7 Set Weight 4yo
1400m Schillerglanz (USA)
6  F   Lonhro (AUS) /
Saracina (USA) (Bertrando (USA))
Breeder: Double K LLC
3/12
SANTA ANITA PARK
(USA)
16:30 MCL
3 yo's & up Open
Race number: 10
1 mile Mr Classical (USA)
5  G   Bernardini (USA) /
Solo Piano (Empire Maker)
Breeder: Juddmonte Farms Inc
Owner: C T R Stables LLC (Calvert), Wonderland Racing Stables or Calvert
Trainer: D O'Neill
Won/12
SHA TIN
(HK)
13:30 Handicap
1200m Adonis (AUS)
5  G   Exceed and Excel (AUS) /
Mythical Play (NZ) (Defensive Play (USA))
Breeder: Bronte Bloodstock Pty Ltd
Owner: Johnson Chen
Trainer: L Ho
2/12
  14:30 Handicap
1400m Soccer Master (GER)
4  G   Iffraaj (GB) /
Neuquen (IRE) (Rock of Gibraltar (IRE))
Breeder: Stiftung Gestut Fahrhof
Owner: Wallace Cheung Kwong Yung
Trainer: D Ferraris
3/14
  17:45 Handicap
1200m Golden Sixty (AUS)
3  G   Medaglia d'Oro (USA) /
Gaudeamus (USA) (Distorted Humor (USA))
Breeder: Asco International Pty Ltd
Owner: Stanley Chan Ka Leung
Trainer: K W Lui
Won/10

8 June 2019

EAGLE FARM (AUS)8 June 2019

11:10 Daybreak Lover P. (Listed) 3yo Open Set Weight 1200m
Horse Signore Fox (AUS) 3 C
Exceed and Excel / Sharp Susan
Breeder Drakenstein Stud
Owner G J Stambe, M Stambe & F Stambe
Trainer P & P Snowden
Result Won/10
12:20 Wayne Wilson P. (Listed) 3yo+ Open Set Weight 1600m
Horse Order Again (NZ) 5 G
Iffraaj / Glass Half Full
Breeder C E J & C J W Stewart, Central, NZ
Owner C E J Stewart & C J W Stewart
Trainer B J Smith
Result 3/16
13:35 Queensland Guineas (G2) 3yo Open Set Weight 1600m
Horse Pohutukawa (AUS) 3 F
Medaglia d'Oro / Lumina
Breeder Darley
Owner Godolphin
Trainer James Cummings
Result 3/15
14:15 JJ Atkins P. (G1) 2yo Open Set Weight 1600m
Horse Kubrick (AUS) 2 C
Shooting to Win / Alcatraz
Breeder Two Bays Farm
Owner Star Thoroughbreds Pty Ltd (Mgr: Ms D J Martin), Felgate Holdings (Mgr: P D Felgate), Mrs R A Glasgow, C G Olliver, Paramount Racing (Mgr: Ms K M Wood), G M Hollis, M H Wood, R B T
Trainer C J Waller
Result 2/15
15:35 Stradbroke H. (G1) Open Handicap 1400m
Horse Trekking (AUS) 4 G
Street Cry / Outdoor
Breeder Darley
Owner Godolphin
Trainer James Cummings
Result Won/17

FLEMINGTON (AUS)8 June 2019

11:40 2yoFillies Open Handicap 1100m
Horse Lesage (AUS) 2 F
Exceed and Excel / Beaded
Breeder Godolphin Australia
Owner Godolphin
Trainer James Cummings
Result 2/10
Horse St Edward's Crown (AUS) 2 F
Epaulette / Patina
Breeder Mr M Cesnik
Owner M Cesnik & Mrs J L Cesnik
Trainer S Fliedner
Result Won/10
12:15 Handicap 1400m
Horse Mrs O'Malley (AUS) 3 F
Street Boss / Rite of Passage
Breeder Mr R Patterson
Owner R J Patterson
Trainer E Jusufovic
Result 2/10
16:05 Open Handicap 1400m
Horse Federal (AUS) 7 G
Medaglia d'Oro / Virago
Breeder Darley
Owner Godolphin
Trainer James Cummings
Result 2/16

GAYNDAH (AUS)8 June 2019

15:45 Open Handicap 1400m
Horse Splitz (AUS) 4 G
Sepoy / Snow Blitz
Breeder Koundouris Bloodstock Pty Ltd
Owner R C Picking, M D Clough, L Knowles, T A Lee & B G Smith
Trainer M A Kropp
Result Won/6
16:25 Handicap 1400m
Horse Megashot (AUS) 5 G
Medaglia d'Oro / Shoot Fer Love
Breeder Mrs L Huddy
Owner P & J Chapman
Trainer R W Connolly
Result 3/8

GCTC (AUS)8 June 2019

13:17 Class 6 Set Weight 1800m
Horse Canberra (AUS) 5 F
Sepoy / Hidden Wonder
Breeder S F Bloodstock L L C
Owner A R Bennett, R I Cullen, K Meier, T D Millard, J M Ryan, Mrs C Kinnear, G Kinnear, T Kinnear, Mrs K A Carpenter, R A Lloyd, G A Pointon, N Macdonald, K Macdonald, Carpe Diem (Mgr:
Trainer M J Dunn
Result 3/8
13:57 2yo Open Handicap 1400m
Horse Sidekiss (AUS) 2 G
Sidestep / Sun Kisses
Breeder Mr NC Stewart
Owner Mrs J L Pengilly
Trainer Joel Pengilly
Result Won/11

GRAFTON (AUS)8 June 2019

14:58 Handicap 1120m
Horse Millinery (AUS) 5 F
Helmet / Stammer
Breeder Mr N Penfold
Owner M J Beattie & Mrs T S Schmidt
Trainer D D Schmidt
Result 3/12
Horse Saxophone (AUS) 5 G
Lonhro / Seeking Susan
Breeder Darley
Owner T Hogan, Mrs S Hogan, I Hogan, Mrs J Hogan & R Rideout
Trainer J D Shelton
Result 2/12

GREYVILLE (SAF)8 June 2019

14:40 Tibouchina S. (G2) Fillies and Mares at Weight For Age + Penalties 1400m
Horse Oh Susanna (AUS) 4 F
Street Cry / Sharp Susan
Breeder Drakenstein Stud
Owner Drakenstein Stud (Nom: Mrs G A Rupert)
Trainer Justin Snaith
Result Won/11

GULFSTREAM PARK (USA)8 June 2019

15:07 CLM 3 yo's & up Open
Race number: 6
7 1/2F
Horse Rompin Reid (USA) 8 H
Medaglia d'Oro / Runway Model
Breeder Summer Wind Farm
Owner Angel Quiroz
Trainer A Quiroz
Result 3/9

LAUREL PARK (USA)8 June 2019

16:30 ALW 3 yo's & up Open
Race number: 9
1 mile
Horse Back to Back (USA) 3 C
Medaglia d'Oro / Wyomia
Breeder Edward A. Seltzer
Owner Edward A. Seltzer
Trainer A Delacour
Result 2/16

LINGFIELD (GB)8 June 2019

20:15 Handicap 4yo+ 6f
Horse Royal Residence (GB) 4 C
Epaulette / Jubilant Queen
Breeder Genesis Green Stud & Mr P. Scott
Owner Mr Saeed Manana
Trainer J Tate
Result 2/6
Horse Zamjar (GB) 5 G
Exceed and Excel / Cloud's End
Breeder Manor Farm Stud (Rutland)
Owner Mrs J Morley
Trainer R M H Cowell
Result 3/6

LONE STAR PARK (USA)8 June 2019

18:20 ALW 3 yo's & up F & M (fillies and mares)
Race number: 9
5F
Horse Black Agnes (USA) 4 F
Denman / Sparky's Dream
Breeder Dixiana Farms LLC
Owner Paul J. Rigali, Jr.
Trainer G Bryant
Result 2/10

LYON-PARILLY (FR)8 June 2019

12:00 3yo Conditions 2400m
Horse Get Shirty (IRE) 3 C
Teofilo / Soccer Mom
Breeder Haras du Mont Dit Mont
Owner PRIME EQUESTRIAN S.A.R.L.
Trainer C. FERLAND (S)
Result 2/8
13:30 4yo+ Handicap 1350m
Horse Pakistan Treasure (IRE) 7 G
Iffraaj / Princess Mood
Breeder Miss J. Lyons
Owner CHRISTOPHE MOSSE
Trainer C. MOSSE
Result Won/13
14:40 4yo+ Conditions 2200m
Horse Mutamarida (IRE) 5 F
Teofilo / Penny Post
Breeder Tullamaine Castle Stud & Miznah B/Stock
Owner AL SHIRA'AA FARMS
Trainer ROD. COLLET (S)
Result Won/7

MAISONS-LAFFITTE (FR)8 June 2019

19:30 2yo Conditions 1100m
Horse Brand New Day (IRE) 2 F
Epaulette / Blue Saphire
Breeder C. Marnane
Owner MME THERESA MARNANE
Trainer M. PALUSSIERE
Result 2/5

MALLAWA (AUS)8 June 2019

13:15 3yo+ Open Handicap 1200m
Horse Brooklyn Beach (AUS) 3 F
Reset / Manzie de Lago
Breeder Basinghall Farm
Owner Mrs J A Sinclair, J N Sinclair, Miss B E Sommers, D F Bourke, Miss J A Sinclair & Mrs K A Bourke
Trainer Peter G Sinclair
Result 3/5
16:00 Handicap 1400m
Horse Master Cramsie (AUS) 4 G
Lonhro / Golden Millennium
Breeder Mrs JS Mackay
Owner M Simshauser & S Simshauser
Trainer Peter G Sinclair
Result Won/6
16:35 3yo+ Open Handicap 1400m
Horse Track Flash (AUS) 7 G
Lonhro / Terrestria
Breeder Bangaloe Stud Syndicate
Owner C C Bunce, J D Hunter, G R Hunt, Mrs E J C Manchee, Mrs M Hunter & E R Carrigan
Trainer Peter G Sinclair
Result 2/7

MAURITIUS TC (MAU)8 June 2019

5 Handicap 1600m
Horse Alshibaa (AUS) 4 G
Street Cry / Asheerah
Breeder Shadwell Stud Australasia Ltd
Trainer R Maingard
Result Won/8

MILAN (ITY)8 June 2019

15:35 Handicap 4YO+ 1600m
Horse Ali's Legend (IRE) 4 C
Teofilo / Lan Force
Breeder Azienda Agricola Stefano Luciani
Result 2/6

MONMOUTH PARK (USA)8 June 2019

16:25 Unbridled Elaine S. 3 yo's & up F & M (fillies and mares)
Race number: 9
5F
Horse Goldwood (USA) 5 M
Medaglia d'Oro / Crimson Maple
Breeder Colts Neck Stables, LLC
Owner Colts Neck Stables LLC
Trainer J Duarte, Jr.
Result Won/9

MORPHETTVILLE (AUS)8 June 2019

13:11 Handicap 1300m
Horse Secretly Discreet (AUS) 3 F
Lonhro / Maybe Discreet
Breeder Mr D Peacock
Owner Mill Park Stud (Mgr: P D Watson), D Peacock & Mrs P M Loxton
Trainer P Stokes
Result 3/7
14:31 3yo Maiden 1000m
Horse Counter Drive (AUS) 3 G
Bernardini / Counter Sue
Breeder R G & J R Lehman
Owner Dr R G Lehman & Mrs J R Lehman
Trainer L Macdonald & A Gluyas
Result Won/10

MT ISA (AUS)8 June 2019

14:00 Handicap 900m
Horse Encoronada (AUS) 8 G
Street Cry / Girona
Breeder Darley
Owner Ms J Montgomery
Trainer Justin Bawden
Result 3/10
15:20 2yo+ Maiden 1200m
Horse Dawn Assault (AUS) 3 C
Dawn Approach / Lady Superstar
Breeder Glastonbury Farm
Owner Ms T M Parry
Trainer Tanya Parry
Result 2/7
16:00 Open Quality 1200m
Horse Le Chef (AUS) 6 G
Exceed and Excel / Red for Lou
Breeder Mr G Hicks
Owner Mrs L M Saunders
Trainer Jay Morris
Result Won/5
Horse Travel in Style (AUS) 8 G
Lonhro / Klairessadane
Breeder Pedrille Thoroughbreds
Owner D R Ballard, L E Ballard, R Iraci & P Sullivan
Trainer D R Ballard
Result 3/5

NEWCASTLE (AUS)8 June 2019

11:36 Maiden Handicap 1400m
Horse Chanteresse (AUS) 3 F
Albrecht / Shouts
Breeder Darley
Owner Godolphin
Trainer James Cummings
Result 3/6
12:11 Handicap 1200m
Horse East Esplanade (AUS) 3 G
Poet's Voice / Vision Splendid
Breeder Mr A Taji
Owner N Hall-Antonio
Trainer Natasha Hall-Antonio
Result 3/8
13:21 Maiden 1200m
Horse Arboreal (AUS) 3 F
Lonhro / Koala Bear
Breeder Darley
Owner Godolphin
Trainer James Cummings
Result 3/9

NEWMARKET (GB)8 June 2019

15:55 Handicap 3yo+ 6f
Horse Spanish City (GB) 6 G
Exceed and Excel / Annabelle's Charm
Breeder Merry Fox Stud Limited
Owner Merry Fox Stud Limited
Trainer R Varian
Result 3/13
16:30 Conditions 3yo+f 7f
Horse Flarepath (GB) 3 F
Exceed and Excel / Fiery Sunset
Breeder The Queen
Owner The Queen
Trainer W J Haggas
Result 2/12

PENANG TC (MAL)8 June 2019

15:50 Handicap 1200m
Horse Modric (AUS) 4 G
Sepoy / Selwan
Breeder Rothwell Park
Trainer MS S HAMILTON
Result Won/13
16:50 Handicap 1300m
Horse Overseer (NZ) 4 F
Bernardini / Tropical Punch
Breeder Llanhennock Trust
Trainer MS S HAMILTON
Result 3/10

PENN NATIONAL (USA)8 June 2019

14:00 CLM 3 yo's & up Open
Race number: 1
1 1/16M
Horse Ventura Highway (USA) 7 G
Street Cry / Music Note
Breeder Darley
Owner Miguel A. Rodriguez
Trainer M Rodriguez
Result 3/6

RANDWICK (AUS)8 June 2019

12:00 Handicap 1800m
Horse Statuesquely (AUS) 3 F
Medaglia d'Oro / Fonssagrives
Breeder Mr G Harvey
Owner G Harvey
Trainer G Waterhouse & A Bott
Result 2/11
13:10 Handicap 2400m
Horse Free Fly Too (AUS) 4 G
Teofilo / Miss Charlize
Breeder Mr M Yong
Owner E Wong
Trainer D & B Hayes & T Dabernig
Result 3/12
13:50 Handicap 1200m
Horse Gongs (AUS) 3 F
Dawn Approach / Belcentra
Breeder Darley
Owner Godolphin
Trainer James Cummings
Result Won/12
15:10 June S. (Listed) 3yo+ Open Quality 1100m
Horse Deprive (AUS) 4 G
Denman / Defrock
Breeder Darley
Owner Godolphin
Trainer James Cummings
Result Won/10

SAGA (JPN)8 June 2019

7 Set Weight 4yo 1400m
Horse Schillerglanz (USA) 6 F
Lonhro / Saracina
Breeder Double K LLC
Result 3/12

SANTA ANITA PARK (USA)8 June 2019

16:30 MCL 3 yo's & up Open
Race number: 10
1 mile
Horse Mr Classical (USA) 5 G
Bernardini / Solo Piano
Breeder Juddmonte Farms Inc
Owner C T R Stables LLC (Calvert), Wonderland Racing Stables or Calvert
Trainer D O'Neill
Result Won/12

SHA TIN (HK)8 June 2019

13:30 Handicap 1200m
Horse Adonis (AUS) 5 G
Exceed and Excel / Mythical Play
Breeder Bronte Bloodstock Pty Ltd
Owner Johnson Chen
Trainer L Ho
Result 2/12
14:30 Handicap 1400m
Horse Soccer Master (GER) 4 G
Iffraaj / Neuquen
Breeder Stiftung Gestut Fahrhof
Owner Wallace Cheung Kwong Yung
Trainer D Ferraris
Result 3/14
17:45 Handicap 1200m
Horse Golden Sixty (AUS) 3 G
Medaglia d'Oro / Gaudeamus
Breeder Asco International Pty Ltd
Owner Stanley Chan Ka Leung
Trainer K W Lui
Result Won/10