Past results

Here you will find all the entries and results for Darley-sired horses.

The filters below will help you find exactly what you are looking for.

Show race times in:

Races are listed using local times.

6 October 2019

Racecourse Time Race Distance Horse Result
DIVONNE-LES-BAINS
(FR)
15:00 2yo Maiden
1700m Poet's Black (FR)
2  G   Poet's Voice (GB) /
Princesse Noire (GER) (Diamond Green (FR))
Breeder: Sylviane Jeffroy
Owner: Fabrice PETIT
Trainer: M. PIMBONNET
3/8
HONZRATH
(GER)
17:30 Conditions 4YO+
1950m Eskalibur (GB)
6  G   Iffraaj (GB) /
Eskulina (GB) (Montjeu (IRE))
Breeder: Litex Commerce JSC
Owner: Frau U.Birk u.a.
Trainer: Frau S.Weis
2/5
KEENELAND
(USA)
13:05 SOC
3 yo's & up Open
Race number: 1
7F Animus (USA)
4  G   Bernardini (USA) /
A Story of Revenge (Tale of the Cat)
Breeder: David J. Lanzman Racing, Inc. & Rockingham Ranch
Owner: Compilare Racing Stable (John Mauro) and Meagan Early
Trainer: R Sells
3/8
  13:40 CLM
3 yo's & up F & M (fillies and mares)
Race number: 2
6F What a Fox (USA)
3  F   Bernardini (USA) /
Twisted Tale (Tale of the Cat)
Breeder: Gary & Mary West Stables Inc.
Owner: Gary and Mary West
Trainer: W Catalano
Won/10
  15:25 AOC
3 yo's & up F & M (fillies and mares)
Race number: 5
1 1/16M Bellera (USA)
3  F   Bernardini (USA) /
Habiboo (Unbridled's Song)
Breeder: Hardacre Farm LLC
Owner: Mathis Stable, LLC (Bill and Terry Mathis)
Trainer: T Pletcher
2/8
  17:45 Juddmonte Spinster S. (G1)
3 yo's & up F & M (fillies and mares)
Race number: 9
1 1/8M Elate (USA)
5  M   Medaglia d'Oro (USA) /
Cheery (Distorted Humor)
Breeder: Claiborne Farm & Adele B. Dilschneider
Owner: Adele B. Dilschneider and Claiborne Farm (Seth W. Hancock)
Trainer: W Mott
2/5
KRANJI
(SIN)
13:10 Maiden Handicap
1100m Pindus (AUS)
4  G   Exceed and Excel (AUS) /
Melpomene (AUS) (Elusive Quality (USA))
Breeder: Darley
Owner: Paolo De Villa Mendoza
Trainer: R Le Grange
3/8
  14:10 Handicap
1400m Cai Poh Wang (AUS)
6  G   Helmet (AUS) /
Tricolore (AUS) (Encosta de Lago (AUS))
Breeder: Mr DS Thomas
Owner: EIGHT EIGHT ONE STABLE
Trainer: Zl Mok
3/12
  14:40 Handicap
1600m Gold Strike (IRE)
4  G   Iffraaj (GB) /
Burren Rose (USA) (Storm Cat (USA))
Breeder: Tinnakill Bloodstock & Joe Osborne
Owner: GOLD STABLE
Trainer: C I Brown
2/9
  15:15 Handicap
1000m Always Innocent (AUS)
4  G   Medaglia d'Oro (USA) /
Maxi Dress (IRE) (Shamardal (USA))
Breeder: Mr DS Thomas
Owner: BINGO STABLE
Trainer: S Baertschiger
Won/11
  15:45 Handicap
1000m Lonhro Gold (AUS)
5  G   Denman (AUS) /
Iltizaam (AUS) (Exceed and Excel (AUS))
Breeder: Vieira Group Pty Ltd
Owner: GOLD STABLE
Trainer: C I Brown
Won/11
  16:15 Handicap
1400m High Street (AUS)
7  G   Street Cry (IRE) /
Arapaho Miss (AUS) (Danehill Dancer (IRE))
Breeder: Mr G Harvey
Owner: SAIMEE BIN JUMAAT
Trainer: J Saimee
3/12
  17:25 Handicap
1000m Nationality (AUS)
5  G   Commands (AUS) /
Milliyet (NZ) (Zabeel (NZ))
Breeder: G & L Witters
Owner: CHINA HORSE CLUB STABLE
Trainer: D L Freedman
3/10
MARKOPOULO
(GR)
15:08 WFA 3YO+
1400m New Generation (IRE)
4  G   Exceed and Excel (AUS) /
El Manati (IRE) (Iffraaj (GB))
Breeder: Godolphin
2/6
MONTERRICO
(PER)
16:05 Conditions 3YO+
1600m Essenciale (USA)
5  C   Street Boss (USA) /
Yankee Glider (USA) (Quiet American (USA))
Breeder: John Reisz
Owner: Harem
Trainer: A Vasquez
2/12
MUNGERY
(AUS)
16:10 3yo+ Open Handicap
1750m Relaxed (AUS)
6  G   Lonhro (AUS) /
Tactless (AUS) (Commands (AUS))
Breeder: Darley
Owner: M D Owen, Dr T A Owen, M W Owen, J G Rumbelow, Mrs S J Rumbelow, J J McClure, Mrs J A McClure & H E Hemley
Trainer: R C Robb
Won/4
NORTHAM
(AUS)
13:04 Handicap
1000m Drinkwhatyoulike (AUS)
3  F   Denman (AUS) /
Spinalong (AUS) (Exceed and Excel (AUS))
Breeder: Ascot Bloodstock
Owner: Goldlight Nominees Pty Ltd Syndicate(Mgr: J M Cheetham), J W Rigby, M R Rear, A P Lash, B J Newman, Mrs J Fletcher, C Nelson, A D Nelson, D Buswell, L M King, R D King, O A King, B
Trainer: Simon Miller
Won/3
  14:18 3yo+ Maiden
1100m Regal Poyse (AUS)
3  F   Sepoy (AUS) /
Royal Commands (AUS) (Commands (AUS))
Breeder: Mr CB Atwell
Owner: Mrs C L Morton, Darling View Thoroughbreds(Mgr: C B Atwell), D M White, A J Olive, T G Burrows, R W Dymock, R J Hunter, Miss H Lawrance, K Hassan, Mrs D N Pratt, G B Pratt, L Torpy
Trainer: D L Morton
Won/8
        Special Beau (AUS)
3  G   Brazen Beau (AUS) /
Forever Special (AUS) (Catbird (AUS))
Breeder: Peters Investments Pty Ltd
Owner: Peters Investments Pty Ltd Syndicate (Mgr: R J & Mrs S L Peters)
Trainer: G & A Williams
2/8
OVREVOLL
(NOR)
13:33 Arnfinn Lunds Minneløp (Listed)
Conditions 3YO+
1600m Swedish Dream (FR)
5  C   Helmet (AUS) /
Demeanour (USA) (Giant's Causeway (USA))
Breeder: Team Hogdala AB
Owner: Stall Øvrevollkollen
Trainer: A Hansen
Won/7
  15:35 Conditions 3YO+
1600m We Got the Boss (USA)
3  C   Street Boss (USA) /
We Got a Lemon (USA) (Lemon Drop Kid (USA))
Breeder: Keene Ridge Racing, LLC (KY)
Owner: Champagnegaloppen.no
Trainer: A Hansen
3/8
PORT LINCOLN
(AUS)
14:50 Handicap
1000m Oblique Line (AUS)
6  G   Commands (AUS) /
Upper Echelon (AUS) (Fusaichi Pegasus (USA))
Breeder: Darley
Owner: J Dunn
Trainer: J Dunn
Won/11
SELANGOR TC
(MAL)
15:55 Handicap
1200m Ready to Rule (AUS)
5  G   Street Cry (IRE) /
Portside (USA) (Congrats (USA))
Breeder: Mr G Grimish
Trainer: R LINES
3/12
SHA TIN
(HK)
13:00 Handicap
1800m Money Marshal (NZ)
5  G   Iffraaj (GB) /
Speedalot (NZ) (Prized (USA))
Breeder: D N Pye & Dame Wendy Pye
Owner: Cai Shui Syndicate
Trainer: P D O'Sullivan
2/10
  14:00 Handicap
1650m Master Bernini (AUS)
6  G   Bernardini (USA) /
Montaza (AUS) (Choisir (AUS))
Breeder: Bowness Stud
Owner: Three Cheers Syndicate
Trainer: A T Millard
2/14
  14:30 Handicap
1200m Eptiwins (AUS)
5  G   Poet's Voice (GB) /
Salix Caprea (AUS) (Catbird (AUS))
Breeder: Mr OJ Carter
Owner: Vision Syndicate
Trainer: L Ho
3/14
  15:00 Handicap
1400m My Winner (AUS)
5  G   Denman (AUS) /
Kiss and Cuddle (AUS) (Foreplay (AUS))
Breeder: Vieira Group Pty Ltd
Owner: Thing On Group Syndicate
Trainer: Richard Gibson
Won/14
TATURA
(AUS)
15:10 Handicap
1980m Sailors Falls (AUS)
6  G   Reset (AUS) /
Queen Josephine (AUS) (Success Express (USA))
Breeder: Mr P Cochrane
Owner: P G Cochrane, Mrs M M Cochrane & P A Cochrane
Trainer: N A Blackiston
Won/5
TIPPERARY
(IRE)
13:30 Maiden 2yo
1m 1f Sunchart (GB)
2  C   Teofilo (IRE) /
Hometime (GB) (Dubai Destination (USA))
Breeder: Newsells Park Stud Limited
Owner: P Garvey
Trainer: A Slattery
Won/11

5 October 2019

Racecourse Time Race Distance Horse Result
ASCOT
(GB)
16:15 Child Bereavement UK S. (Listed)
Conditions 3yo+f
7f Miss Celestial (IRE)
3  F   Exceed and Excel (AUS) /
Liber Nauticus (IRE) (Azamour (IRE))
Breeder: Ballymacoll Stud Farm Ltd
Owner: John Pearce Racing Ltd
Trainer: Sir Mark Prescott
2/12
        Muchly (GB)
3  F   Iffraaj (GB) /
Ego (GB) (Green Desert (USA))
Breeder: Highclere Stud
Owner: 5 Hertford Street Racing Club
Trainer: J H M Gosden
3/12
BELMONT PARK
(USA)
13:59 MSW
2 yo F (fillies)
Race number: 4
1 mile Harlem Heights (USA)
2  F   Bernardini (USA) /
Matlacha Pass (Seeking the Gold)
Breeder: Phipps Stable
Owner: Phipps Stable
Trainer: C McGaughey III
3/7
DARWIN
(AUS)
17:21 Maiden
1100m Polleny (AUS)
4  G   Bernardini (USA) /
Honey Ryder (AUS) (Hector Protector (USA))
Breeder: Ramsey Pastoral Co Pty Ltd
Owner: Mrs E M Clarke
Trainer: S A Clarke
3/8
DORTMUND
(GER)
14:00 Maiden 2YO
1400m Near Poet (GER)
2  C   Poet's Voice (GB) /
Near Galante (GER) (Galileo (IRE))
Breeder: Gestut Wittekindshof
Owner: Gestüt Wittekindshof
Trainer: M.Klug
Won/5
  14:30 Conditions 3YO+
1600m Siuna (GER)
3  F   Exceed and Excel (AUS) /
So Squally (GER) (Monsun (GER))
Breeder: Stiftung Gestüt Fährhof
Owner: Stiftung Gestüt Fährhof
Trainer: P.Schiergen
2/8
EAGLE FARM
(AUS)
13:38 3yo Open Handicap
1800m Blazing Sunrise (AUS)
3  G   Dawn Approach (IRE) /
Burning Sands (AUS) (Marju (IRE))
Breeder: Mr R Pegum
Owner: Australian Bloodstock (Mgr: L Murrell), G Craner, A Klapper, S M D Racing, Freedom Fund, M Buckland, A G Cammarano, R C Massing, P Camilleri, D P Goyett, Woonona Racing, T L O'Grad
Trainer: K A Lees
2/8
  16:57 Class 6 Set Weight
1400m Auerbach (AUS)
6  G   Denman (AUS) /
Permission (AUS) (Commands (AUS))
Breeder: Ramsey Pastoral Co Pty Ltd
Owner: Paramount Racing (Mgr: Ms K M Wood)
Trainer: C J Waller
3/11
EIDSVOLD
(AUS)
15:40 Handicap
1350m Dark Force (AUS)
6  G   Bernardini (USA) /
Registered Nurse (USA) (Unbridled's Song (USA))
Breeder: Murray Thoroughbreds Pty Ltd
Owner: B Gentle & Mrs C Lovan
Trainer: Cherie Vick
2/10
FLEMINGTON
(AUS)
12:35 Maribyrnong Trial S. (Listed)
2yo Open Set Weight
1000m Jerle (AUS)
2  C   Exceed and Excel (AUS) /
Shannara (AUS) (Octagonal (NZ))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
2/4
  13:45 Poseidon S. (Listed)
3yo Open Set Weight
1100m Taraayef (AUS)
3  F   Lonhro (AUS) /
Sultah (AUS) (Exceed and Excel (AUS))
Breeder: Shadwell Stud Australasia Ltd
Owner: Shadwell Stud Australasia Ltd (Mgr: G M Kelly)
Trainer: D & B Hayes & T Dabernig
Won/12
  14:25 Blazer S. (G2)
4yo+Mares Open Set Weight
1400m Pohutukawa (AUS)
4  F   Medaglia d'Oro (USA) /
Lumina (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: Darley
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
2/10
FLORENCE
(ITY)
15:45 Handicap 3YO
2200m Star Fruit (IRE)
3  F   Helmet (AUS) /
Kuwinda (GB) (Hunting Lion (IRE))
Breeder: M. Ryan & Red Hill Partners
3/7
FRESNO
(USA)
14:50 AOC
3 yo's & up F & M (fillies and mares)
Race number: 4
5F Edna (CAN)
3  F   Street Boss (USA) /
Got Smarts (Smart Strike)
Breeder: K 5 Stables, Inc.
Owner: Amber Sandoval
Trainer: S Miyadi
Won/5
GCTC
(AUS)
15:13 Handicap
1400m At Witz End (AUS)
4  C   Epaulette (AUS) /
Here's the End (AUS) (Galileo (IRE))
Breeder: Mr V O'Connell
Owner: V T O'Connell
Trainer: Owen Glue
Won/7
  16:33 Handicap
1100m Wirnpa (AUS)
6  G   Exceed and Excel (AUS) /
Living Spirit (AUS) (Hennessy (USA))
Breeder: Darley
Owner: Fine Whine (Mgr: T Brough), C R Essex, R R Fleming, Mrs S J Hulbert, D E Gadsby, C L Dummett, Mrs L J Hedley, W P Hulbert, G A Peard, J B Renehan, J M Speers, M Speers & Mrs L E Es
Trainer: P & W Hulbert
2/8
  17:13 Class 1 Set Weight
1800m Maleko (AUS)
4  G   Medaglia d'Oro (USA) /
Kaimana (USA) (Tale of the Cat (USA))
Breeder: The Quality Thoroughbred Breeding Joint Venture
Owner: D W McCabe, R S Butler, T Wells & T A Singer, Neglected Inn Racing (Mgr: R T Corney)
Trainer: D W McCabe
3/11
GORDONVALE
(AUS)
16:55 Open Handicap
1800m Barwon (AUS)
8  G   Reset (AUS) /
Kanetoshi Peko (AUS) (Fusaichi Pegasus (USA))
Breeder: Hudson Conway Racing Pty Ltd
Owner: Ms L Murray, B L Jorgensen, Miss E McDonald, Ms G P Pevitt, D G Pevitt, M L Chamberlain, D J Middleton & Ms M Middleton
Trainer: R J Miller
2/8
HASTINGS
(NZ)
15:29 Handicap
1600m Yamuna (NZ)
5  F   Iffraaj (GB) /
Yamanna (NZ) (Yamanin Vital (NZ))
Breeder: Haunui Bloodstock Ltd
Owner: Anray Holdings Ltd
Trainer: Jacob McKay
Won/11
  16:40 Livamol Classic (G1)
Open Weight For Age
2040m Crown Prosecutor (AUS)
4  G   Medaglia d'Oro (USA) /
Riptide (AUS) (Exceed and Excel (AUS))
Breeder: Hesket Bloodstock
Owner: Huntingdale Lodge 2012 Ltd (Mgr: Harvey Green) & Jml Bloodstock Ltd (Mgr: L Petagna)
Trainer: S B Marsh
3/13
        Melody Belle (NZ)
5  F   Commands (AUS) /
Meleka Belle (NZ) (Iffraaj (GB))
Breeder: Mrs N M Leicester
Owner: Fortuna Melody Belle Syndicate (Mgr: John Galvin)
Trainer: J W Richards
Won/13
JAMESTOWN
(AUS)
13:08 Handicap
1000m Knotted (AUS)
7  G   Street Cry (IRE) /
Come Hither (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: Darley
Owner: K McKerlie, M Madigan, V Dunstan, S Willis, D Willis, M Davies, M Stopp & M Irvine
Trainer: Kylie McKerlie
Won/6
  13:47 3yo+ Maiden
1000m Black Diamonds (AUS)
5  F   Denman (AUS) /
Brilliant Jewel (AUS) (Danzero (AUS))
Breeder: Mr KG Williams
Owner: S D Cox, D Cox & D G Willis
Trainer: Dean Willis
3/7
JANDOWAE
(AUS)
16:30 Handicap
1400m Arellano (AUS)
6  G   Commands (AUS) /
Amberino (AUS) (Perugino (USA))
Breeder: Segenhoe Thoroughbreds Australia Pty Ltd
Owner: M J Cullen
Trainer: Todd Austin
Won/5

6 October 2019

DIVONNE-LES-BAINS (FR)6 October 2019

15:00 2yo Maiden 1700m
Horse Poet's Black (FR) 2 G
Poet's Voice / Princesse Noire
Breeder Sylviane Jeffroy
Owner Fabrice PETIT
Trainer M. PIMBONNET
Result 3/8

HONZRATH (GER)6 October 2019

17:30 Conditions 4YO+ 1950m
Horse Eskalibur (GB) 6 G
Iffraaj / Eskulina
Breeder Litex Commerce JSC
Owner Frau U.Birk u.a.
Trainer Frau S.Weis
Result 2/5

KEENELAND (USA)6 October 2019

13:05 SOC 3 yo's & up Open
Race number: 1
7F
Horse Animus (USA) 4 G
Bernardini / A Story of Revenge
Breeder David J. Lanzman Racing, Inc. & Rockingham Ranch
Owner Compilare Racing Stable (John Mauro) and Meagan Early
Trainer R Sells
Result 3/8
13:40 CLM 3 yo's & up F & M (fillies and mares)
Race number: 2
6F
Horse What a Fox (USA) 3 F
Bernardini / Twisted Tale
Breeder Gary & Mary West Stables Inc.
Owner Gary and Mary West
Trainer W Catalano
Result Won/10
15:25 AOC 3 yo's & up F & M (fillies and mares)
Race number: 5
1 1/16M
Horse Bellera (USA) 3 F
Bernardini / Habiboo
Breeder Hardacre Farm LLC
Owner Mathis Stable, LLC (Bill and Terry Mathis)
Trainer T Pletcher
Result 2/8
17:45 Juddmonte Spinster S. (G1) 3 yo's & up F & M (fillies and mares)
Race number: 9
1 1/8M
Horse Elate (USA) 5 M
Medaglia d'Oro / Cheery
Breeder Claiborne Farm & Adele B. Dilschneider
Owner Adele B. Dilschneider and Claiborne Farm (Seth W. Hancock)
Trainer W Mott
Result 2/5

KRANJI (SIN)6 October 2019

13:10 Maiden Handicap 1100m
Horse Pindus (AUS) 4 G
Exceed and Excel / Melpomene
Breeder Darley
Owner Paolo De Villa Mendoza
Trainer R Le Grange
Result 3/8
14:10 Handicap 1400m
Horse Cai Poh Wang (AUS) 6 G
Helmet / Tricolore
Breeder Mr DS Thomas
Owner EIGHT EIGHT ONE STABLE
Trainer Zl Mok
Result 3/12
14:40 Handicap 1600m
Horse Gold Strike (IRE) 4 G
Iffraaj / Burren Rose
Breeder Tinnakill Bloodstock & Joe Osborne
Owner GOLD STABLE
Trainer C I Brown
Result 2/9
15:15 Handicap 1000m
Horse Always Innocent (AUS) 4 G
Medaglia d'Oro / Maxi Dress
Breeder Mr DS Thomas
Owner BINGO STABLE
Trainer S Baertschiger
Result Won/11
15:45 Handicap 1000m
Horse Lonhro Gold (AUS) 5 G
Denman / Iltizaam
Breeder Vieira Group Pty Ltd
Owner GOLD STABLE
Trainer C I Brown
Result Won/11
16:15 Handicap 1400m
Horse High Street (AUS) 7 G
Street Cry / Arapaho Miss
Breeder Mr G Harvey
Owner SAIMEE BIN JUMAAT
Trainer J Saimee
Result 3/12
17:25 Handicap 1000m
Horse Nationality (AUS) 5 G
Commands / Milliyet
Breeder G & L Witters
Owner CHINA HORSE CLUB STABLE
Trainer D L Freedman
Result 3/10

MARKOPOULO (GR)6 October 2019

15:08 WFA 3YO+ 1400m
Horse New Generation (IRE) 4 G
Exceed and Excel / El Manati
Breeder Godolphin
Result 2/6

MONTERRICO (PER)6 October 2019

16:05 Conditions 3YO+ 1600m
Horse Essenciale (USA) 5 C
Street Boss / Yankee Glider
Breeder John Reisz
Owner Harem
Trainer A Vasquez
Result 2/12

MUNGERY (AUS)6 October 2019

16:10 3yo+ Open Handicap 1750m
Horse Relaxed (AUS) 6 G
Lonhro / Tactless
Breeder Darley
Owner M D Owen, Dr T A Owen, M W Owen, J G Rumbelow, Mrs S J Rumbelow, J J McClure, Mrs J A McClure & H E Hemley
Trainer R C Robb
Result Won/4

NORTHAM (AUS)6 October 2019

13:04 Handicap 1000m
Horse Drinkwhatyoulike (AUS) 3 F
Denman / Spinalong
Breeder Ascot Bloodstock
Owner Goldlight Nominees Pty Ltd Syndicate(Mgr: J M Cheetham), J W Rigby, M R Rear, A P Lash, B J Newman, Mrs J Fletcher, C Nelson, A D Nelson, D Buswell, L M King, R D King, O A King, B
Trainer Simon Miller
Result Won/3
14:18 3yo+ Maiden 1100m
Horse Regal Poyse (AUS) 3 F
Sepoy / Royal Commands
Breeder Mr CB Atwell
Owner Mrs C L Morton, Darling View Thoroughbreds(Mgr: C B Atwell), D M White, A J Olive, T G Burrows, R W Dymock, R J Hunter, Miss H Lawrance, K Hassan, Mrs D N Pratt, G B Pratt, L Torpy
Trainer D L Morton
Result Won/8
Horse Special Beau (AUS) 3 G
Brazen Beau / Forever Special
Breeder Peters Investments Pty Ltd
Owner Peters Investments Pty Ltd Syndicate (Mgr: R J & Mrs S L Peters)
Trainer G & A Williams
Result 2/8

OVREVOLL (NOR)6 October 2019

13:33 Arnfinn Lunds Minneløp (Listed) Conditions 3YO+ 1600m
Horse Swedish Dream (FR) 5 C
Helmet / Demeanour
Breeder Team Hogdala AB
Owner Stall Øvrevollkollen
Trainer A Hansen
Result Won/7
15:35 Conditions 3YO+ 1600m
Horse We Got the Boss (USA) 3 C
Street Boss / We Got a Lemon
Breeder Keene Ridge Racing, LLC (KY)
Owner Champagnegaloppen.no
Trainer A Hansen
Result 3/8

PORT LINCOLN (AUS)6 October 2019

14:50 Handicap 1000m
Horse Oblique Line (AUS) 6 G
Commands / Upper Echelon
Breeder Darley
Owner J Dunn
Trainer J Dunn
Result Won/11

SELANGOR TC (MAL)6 October 2019

15:55 Handicap 1200m
Horse Ready to Rule (AUS) 5 G
Street Cry / Portside
Breeder Mr G Grimish
Trainer R LINES
Result 3/12

SHA TIN (HK)6 October 2019

13:00 Handicap 1800m
Horse Money Marshal (NZ) 5 G
Iffraaj / Speedalot
Breeder D N Pye & Dame Wendy Pye
Owner Cai Shui Syndicate
Trainer P D O'Sullivan
Result 2/10
14:00 Handicap 1650m
Horse Master Bernini (AUS) 6 G
Bernardini / Montaza
Breeder Bowness Stud
Owner Three Cheers Syndicate
Trainer A T Millard
Result 2/14
14:30 Handicap 1200m
Horse Eptiwins (AUS) 5 G
Poet's Voice / Salix Caprea
Breeder Mr OJ Carter
Owner Vision Syndicate
Trainer L Ho
Result 3/14
15:00 Handicap 1400m
Horse My Winner (AUS) 5 G
Denman / Kiss and Cuddle
Breeder Vieira Group Pty Ltd
Owner Thing On Group Syndicate
Trainer Richard Gibson
Result Won/14

TATURA (AUS)6 October 2019

15:10 Handicap 1980m
Horse Sailors Falls (AUS) 6 G
Reset / Queen Josephine
Breeder Mr P Cochrane
Owner P G Cochrane, Mrs M M Cochrane & P A Cochrane
Trainer N A Blackiston
Result Won/5

TIPPERARY (IRE)6 October 2019

13:30 Maiden 2yo 1m 1f
Horse Sunchart (GB) 2 C
Teofilo / Hometime
Breeder Newsells Park Stud Limited
Owner P Garvey
Trainer A Slattery
Result Won/11

5 October 2019

ASCOT (GB)5 October 2019

16:15 Child Bereavement UK S. (Listed) Conditions 3yo+f 7f
Horse Miss Celestial (IRE) 3 F
Exceed and Excel / Liber Nauticus
Breeder Ballymacoll Stud Farm Ltd
Owner John Pearce Racing Ltd
Trainer Sir Mark Prescott
Result 2/12
Horse Muchly (GB) 3 F
Iffraaj / Ego
Breeder Highclere Stud
Owner 5 Hertford Street Racing Club
Trainer J H M Gosden
Result 3/12

BELMONT PARK (USA)5 October 2019

13:59 MSW 2 yo F (fillies)
Race number: 4
1 mile
Horse Harlem Heights (USA) 2 F
Bernardini / Matlacha Pass
Breeder Phipps Stable
Owner Phipps Stable
Trainer C McGaughey III
Result 3/7

DARWIN (AUS)5 October 2019

17:21 Maiden 1100m
Horse Polleny (AUS) 4 G
Bernardini / Honey Ryder
Breeder Ramsey Pastoral Co Pty Ltd
Owner Mrs E M Clarke
Trainer S A Clarke
Result 3/8

DORTMUND (GER)5 October 2019

14:00 Maiden 2YO 1400m
Horse Near Poet (GER) 2 C
Poet's Voice / Near Galante
Breeder Gestut Wittekindshof
Owner Gestüt Wittekindshof
Trainer M.Klug
Result Won/5
14:30 Conditions 3YO+ 1600m
Horse Siuna (GER) 3 F
Exceed and Excel / So Squally
Breeder Stiftung Gestüt Fährhof
Owner Stiftung Gestüt Fährhof
Trainer P.Schiergen
Result 2/8

EAGLE FARM (AUS)5 October 2019

13:38 3yo Open Handicap 1800m
Horse Blazing Sunrise (AUS) 3 G
Dawn Approach / Burning Sands
Breeder Mr R Pegum
Owner Australian Bloodstock (Mgr: L Murrell), G Craner, A Klapper, S M D Racing, Freedom Fund, M Buckland, A G Cammarano, R C Massing, P Camilleri, D P Goyett, Woonona Racing, T L O'Grad
Trainer K A Lees
Result 2/8
16:57 Class 6 Set Weight 1400m
Horse Auerbach (AUS) 6 G
Denman / Permission
Breeder Ramsey Pastoral Co Pty Ltd
Owner Paramount Racing (Mgr: Ms K M Wood)
Trainer C J Waller
Result 3/11

EIDSVOLD (AUS)5 October 2019

15:40 Handicap 1350m
Horse Dark Force (AUS) 6 G
Bernardini / Registered Nurse
Breeder Murray Thoroughbreds Pty Ltd
Owner B Gentle & Mrs C Lovan
Trainer Cherie Vick
Result 2/10

FLEMINGTON (AUS)5 October 2019

12:35 Maribyrnong Trial S. (Listed) 2yo Open Set Weight 1000m
Horse Jerle (AUS) 2 C
Exceed and Excel / Shannara
Breeder Godolphin Australia
Owner Godolphin
Trainer James Cummings
Result 2/4
13:45 Poseidon S. (Listed) 3yo Open Set Weight 1100m
Horse Taraayef (AUS) 3 F
Lonhro / Sultah
Breeder Shadwell Stud Australasia Ltd
Owner Shadwell Stud Australasia Ltd (Mgr: G M Kelly)
Trainer D & B Hayes & T Dabernig
Result Won/12
14:25 Blazer S. (G2) 4yo+Mares Open Set Weight 1400m
Horse Pohutukawa (AUS) 4 F
Medaglia d'Oro / Lumina
Breeder Darley
Owner Godolphin
Trainer James Cummings
Result 2/10

FLORENCE (ITY)5 October 2019

15:45 Handicap 3YO 2200m
Horse Star Fruit (IRE) 3 F
Helmet / Kuwinda
Breeder M. Ryan & Red Hill Partners
Result 3/7

FRESNO (USA)5 October 2019

14:50 AOC 3 yo's & up F & M (fillies and mares)
Race number: 4
5F
Horse Edna (CAN) 3 F
Street Boss / Got Smarts
Breeder K 5 Stables, Inc.
Owner Amber Sandoval
Trainer S Miyadi
Result Won/5

GCTC (AUS)5 October 2019

15:13 Handicap 1400m
Horse At Witz End (AUS) 4 C
Epaulette / Here's the End
Breeder Mr V O'Connell
Owner V T O'Connell
Trainer Owen Glue
Result Won/7
16:33 Handicap 1100m
Horse Wirnpa (AUS) 6 G
Exceed and Excel / Living Spirit
Breeder Darley
Owner Fine Whine (Mgr: T Brough), C R Essex, R R Fleming, Mrs S J Hulbert, D E Gadsby, C L Dummett, Mrs L J Hedley, W P Hulbert, G A Peard, J B Renehan, J M Speers, M Speers & Mrs L E Es
Trainer P & W Hulbert
Result 2/8
17:13 Class 1 Set Weight 1800m
Horse Maleko (AUS) 4 G
Medaglia d'Oro / Kaimana
Breeder The Quality Thoroughbred Breeding Joint Venture
Owner D W McCabe, R S Butler, T Wells & T A Singer, Neglected Inn Racing (Mgr: R T Corney)
Trainer D W McCabe
Result 3/11

GORDONVALE (AUS)5 October 2019

16:55 Open Handicap 1800m
Horse Barwon (AUS) 8 G
Reset / Kanetoshi Peko
Breeder Hudson Conway Racing Pty Ltd
Owner Ms L Murray, B L Jorgensen, Miss E McDonald, Ms G P Pevitt, D G Pevitt, M L Chamberlain, D J Middleton & Ms M Middleton
Trainer R J Miller
Result 2/8

HASTINGS (NZ)5 October 2019

15:29 Handicap 1600m
Horse Yamuna (NZ) 5 F
Iffraaj / Yamanna
Breeder Haunui Bloodstock Ltd
Owner Anray Holdings Ltd
Trainer Jacob McKay
Result Won/11
16:40 Livamol Classic (G1) Open Weight For Age 2040m
Horse Crown Prosecutor (AUS) 4 G
Medaglia d'Oro / Riptide
Breeder Hesket Bloodstock
Owner Huntingdale Lodge 2012 Ltd (Mgr: Harvey Green) & Jml Bloodstock Ltd (Mgr: L Petagna)
Trainer S B Marsh
Result 3/13
Horse Melody Belle (NZ) 5 F
Commands / Meleka Belle
Breeder Mrs N M Leicester
Owner Fortuna Melody Belle Syndicate (Mgr: John Galvin)
Trainer J W Richards
Result Won/13

JAMESTOWN (AUS)5 October 2019

13:08 Handicap 1000m
Horse Knotted (AUS) 7 G
Street Cry / Come Hither
Breeder Darley
Owner K McKerlie, M Madigan, V Dunstan, S Willis, D Willis, M Davies, M Stopp & M Irvine
Trainer Kylie McKerlie
Result Won/6
13:47 3yo+ Maiden 1000m
Horse Black Diamonds (AUS) 5 F
Denman / Brilliant Jewel
Breeder Mr KG Williams
Owner S D Cox, D Cox & D G Willis
Trainer Dean Willis
Result 3/7

JANDOWAE (AUS)5 October 2019

16:30 Handicap 1400m
Horse Arellano (AUS) 6 G
Commands / Amberino
Breeder Segenhoe Thoroughbreds Australia Pty Ltd
Owner M J Cullen
Trainer Todd Austin
Result Won/5