Past results

Race results featuring Darley-sired horses. Use the filters below to help you find exactly what you are looking for.

Races are listed in local time.

Monday, 24 February 2020

Racecourse Time Race Distance Horse Results
BATHURST (AUS) 14:00 2yo Maiden Handicap
1108m
Hybrid Theory (AUS)
2  F  Brazen Beau (AUS) / Belle's Ready (AUS) (More Than Ready (USA))
Breeder: Mrs V Roux
Owner: C E Holt, Bjorn Baker Racing, Ms V A Roux, L W Stewart & M H Wood
Trainer: Bjorn Baker
Won/8
QUEANBEYAN (AUS) 15:30 Maiden Handicap
1460m
Deterge (AUS)
3  G  Exceed and Excel (AUS) / Cleanse (AUS) (Lonhro (AUS))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: R Sergi, R K Kostadinovski, L Niceski, S Wilson, C Dovna, M Bubanja, Z Draca, J Knight, G M Knight, M Petrovski, R Dimitriev & J Florio
Trainer: G D Neale
Won/11

Sunday, 23 February 2020

Racecourse Time Race Distance Horse Results
BALLARAT (AUS) 13:05 2yo Maiden
1200m
Albukhturi (NZ)
2  C  Iffraaj (GB) / Our Essence (NZ) (O'Reilly (NZ))
Breeder: Haunui Bloodstock Ltd & D N Pye
Owner: Shadwell Stud Australasia Ltd (Mgr: G M Kelly)
Trainer: D & B Hayes & T Dabernig
3/11
14:50 3yo+ Maiden
1600m
Prophecies (AUS)
3  F  Medaglia d'Oro (USA) / Phoebe (AUS) (Street Sense (USA))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
Won/6
16:00 Handicap
2000m
Vallauris (AUS)
3  G  Medaglia d'Oro (USA) / Virago (AUS) (Danehill (USA))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
3/9
17:35 Handicap
1200m
Eugene's Forest (AUS)
4  G  Reset (AUS) / Stoke (AUS) (Catbird (AUS))
Breeder: Comdain Pastoral Co
Owner: Bluestone (Mgr: T Coen)
Trainer: G Eurell
3/10
17:35 Handicap
1200m
Treaty of Seville (AUS)
3  G  Shooting to Win (AUS) / Gibraltar Moon (AUS) (Rock of Gibraltar (IRE))
Breeder: Rothwell Park
Owner: Aquis Farm (Mgr: S J McGrath), B T Stewart, Miranda Park Racing, J D Allen, H Jahja, D You, M Krauser, H B Brooks, S Irwin, Mrs C A Irwin, M E McClen, P A Scott, Dr C D Collins, Ms
Trainer: T Busuttin & N Young
2/10
GOULBURN (AUS) 14:35 Maiden
1300m
Iconista (AUS)
3  F  Denman (AUS) / Belcentra (AUS) (Bel Esprit (AUS))
Breeder: Henderson Racing & Breeding Pty Ltd
Owner: Henderson Racing & Breeding (Mgr: D A Henderson) & Cook Bloodstock Pty Ltd (Mgr: W R Cook)
Trainer: J A O'Shea
2/10
14:35 Maiden
1300m
Miss Twilight (AUS)
3  F  Sidestep (AUS) / Phenomenal Lass (AUS) (Country Reel (USA))
Breeder: Mr R Holz
Owner: Four And One (Mgr: R Holz)
Trainer: Peter Robl
Won/10
KRAMBACH (AUS) 13:35 Maiden Handicap
1250m
Delavigne (AUS)
3  F  Hallowed Crown (AUS) / La Parisienne (AUS) (Commands (AUS))
Breeder: Philippa Duncan Bloodstock Pty Ltd
Owner: Philippa Duncan Bloodstock (Mgr: Ms P E Duncan)
Trainer: K A Lees
3/13
14:45 Handicap
1600m
Predictable Miss (NZ)
3  F  Iffraaj (GB) / Not Surprized (NZ) (Danzero (AUS))
Breeder: Haunui Bloodstock Ltd
Owner: G Greedy, D Fitzpatrick, J Richardson, L Stead, K Fletcher, T Mitevski, P Johnson, Ms S Holbrook, L Herzog, M Richards, N Orton, M Smith, D Nicotra, G Stone, Ms K Stone, B Couzins,
Trainer: K A Lees
Won/13
LYON LA SOIE (FR) 17:52 4yo+ Handicap
1800m
Pakistan Treasure (IRE)
8  G  Iffraaj (GB) / Princess Mood (GER) (Muhtarram (USA))
Breeder: Miss J. Lyons
Owner: CHRISTOPHE MOSSE
Trainer: F. FORESI
Won/11
PISA (ITY) 16:45 Handicap
2000m
Enfant Prodige (IRE)
4  C  Dawn Approach (IRE) / Paris to Peking (ITY) (Intikhab (USA))
Breeder: Soc. Finanza Locale Consulting srl
Owner: Effevi Srl
Trainer: A. Botti Srl Soc Al Di Botti Alduino
3/9
17:45 Handicap
1500m
Alkhor (GB)
7  G  Exceed and Excel (AUS) / Ruse (GB) (Diktat (GB))
Breeder: Whatton Manor Stud
Owner: Giunti Francesco
Trainer: Migheli Mario
3/8
PORT LINCOLN (AUS) 15:10 Handicap
1390m
Fearless Al (AUS)
4  G  Albrecht (AUS) / Fearless Babe (AUS) (Royal Academy (USA))
Breeder: Mr D Hogan
Owner: J Dunn, C Dunn & B Temby
Trainer: J Dunn
2/10
SEVILLE (SPA) 12:35 Maiden 3YO
2100m
Cabuerniga (GB)
3  F  Teofilo (IRE) / Sri Kandi (GB) (Pivotal (GB))
Breeder: El Catorce Partnership
Owner: Bering
Trainer: P. Olave
Won/10
SHA TIN (HK) 12:15 Handicap
1200m
Pyx Chamber (AUS)
6  G  Street Cry (IRE) / Ambitious Lady (GB) (Anabaa (USA))
Breeder: Darley
Owner: Chan Kwok Keung
Trainer: K L Man
Won/14
13:15 Handicap
1200m
Yee Cheong Pegasus (AUS)
5  C  Lonhro (AUS) / Sparks Fly (AUS) (Flying Spur (AUS))
Breeder: Wingrove Park Pty Ltd
Owner: Choi Hiu Fung
Trainer: A T Millard
Won/14
15:20 Hong Kong Classic Cup (Listed) 4yo Open Weight For Age
1800m
Golden Sixty (AUS)
4  G  Medaglia d'Oro (USA) / Gaudeamus (USA) (Distorted Humor (USA))
Breeder: Asco International Pty Ltd
Owner: Stanley Chan Ka Leung
Trainer: K W Lui
Won/10
15:50 Handicap
2000m
Amazing Beats (AUS)
4  G  Epaulette (AUS) / Ouachita (AUS) (Canny Lad (AUS))
Breeder: Darley
Owner: Nicola Chu Ming Nga
Trainer: P D O'Sullivan
Won/11
15:50 Handicap
2000m
Glorious Dragon (IRE)
5  G  Teofilo (IRE) / Tipperary Honor (FR) (Highest Honor (FR))
Breeder: Team Hogdala AB
Owner: Lwf Family Syndicate
Trainer: A T Millard
3/11
SUNSHINE COAST (AUS) 16:40 Handicap
1400m
Fabulonh (AUS)
7  G  Lonhro (AUS) / Talus (AUS) (Rock of Gibraltar (IRE))
Breeder: Limerick Lane Thoroughbreds
Owner: D J O'Neill, D G Bock, Mrs S Wallace, G L Martyn, B J Peut, R Wood, T Romeo, Mrs K White, L C Tamassy, A Calvisi, B F Constable, Ms D J Van Teylingen, P E Benson, E Stephen, S J He
Trainer: D J Hansen
Won/10
17:10 Class 1 Set Weight
1200m
Staying Black (NZ)
4  G  Lonhro (AUS) / Pamina (NZ) (Keeper (AUS))
Breeder: Mr & Mrs Rodger Finlay
Owner: Kendrick Racing (Mgr: S W Kendrick), G L Wilson, D C Russell, M J Clarke, K F Jefferies, Dr W D Meiklejohn, Mrs C M Meiklejohn & R C Chisholm, Mrs K M Marr, Mr G V Marr, Reed Racin
Trainer: S W Kendrick
2/10

Saturday, 22 February 2020

Racecourse Time Race Distance Horse Results
AL RAYYAN (QA) 14:35 Conditions 3yo
1600m
Think Big (IRE)
3  C  Night of Thunder (IRE) / Avenue Montaigne (IRE) (Showcasing (GB))
Breeder: Highfort Stud
Owner: Al Wasmiyah Farm
Trainer: Georges Mikhalides
2/14
ALBURY (AUS) 15:35 3yo+ Class 1 Set Weight
1600m
Miqyaas (AUS)
4  G  Bernardini (USA) / Maraatib (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: Shadwell Stud Australasia Ltd
Owner: Shadwell Stud Australasia Ltd Syndicate (Mgr: G M Kelly)
Trainer: D & B Hayes & T Dabernig
3/14
15:35 3yo+ Class 1 Set Weight
1600m
Rosebank (AUS)
5  F  Helmet (AUS) / Eliza Park (AUS) (Scenic (IRE))
Breeder: Carrington Park
Owner: Gold Class Racing Pty Ltd (Mgr: Mrs S G McGuinness)
Trainer: Luke Pepper
2/14
16:55 Handicap
1400m
Helcolore (AUS)
5  G  Helmet (AUS) / Tricolore (AUS) (Encosta de Lago (AUS))
Breeder: Mr DS Thomas
Owner: Mrs J A Vandersluys, P J Cummins, Mrs N L Cummins & R J Cummins
Trainer: Ms D Scott
3/16
16:55 Handicap
1400m
Jodhpur (AUS)
4  G  Poet's Voice (GB) / Rajasthan (AUS) (Tiger Hill (IRE))
Breeder: Mr OP Tait
Owner: O P Tait & Mrs J G Nivison
Trainer: T P Donnelly
2/16
AQUEDUCT (USA) 14:50 CLM 4 yo's & up F & M (fillies and mares)
6F
Tayler's the Boss (USA)
5  M  Street Boss (USA) / We There Yet (Ecton Park)
Breeder: Dr. & Mrs. A. Leonard Pineau
Owner: The Players Group
Trainer: A Arriaga
3/6
ASCOT (AUS) 13:42 2yo Open Set Weight
1100m
Dom to Shoot (AUS)
2  G  Shooting to Win (AUS) / Princess Rouge (NZ) (Pins (AUS))
Breeder: Mr HW Daly
Owner: H W Daly
Trainer: S R Casey
2/11
14:55 3yo+ BM72+ Handicap
2100m
Morning Song (AUS)
4  F  Bernardini (USA) / Morning Mist (AUS) (Anabaa (USA))
Breeder: Peters Investments Pty Ltd
Owner: Peters Investments Pty Ltd Syndicate (Mgr: R J & Mrs S L Peters)
Trainer: G & A Williams
Won/10
CAGNES-SUR-MER (FR) 13:30 3yo Conditions
1600m
Tawkeel (GB)
3  F  Teofilo (IRE) / Rafaadah (GB) (Oasis Dream (GB))
Breeder: Shadwell Estate Co Ltd
Owner: HAMDAN AL MAKTOUM
Trainer: JC. ROUGET (S)
Won/7
14:35 3yo Conditions
2000m
Loquito (GB)
3  C  Night of Thunder (IRE) / Mujabaha (GB) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: Haras D'Etreham
Owner: ECURIE GRIEZMANN
Trainer: P. DECOUZ (S)
2/10
CAULFIELD (AUS) 12:35 Open Handicap
2000m
Aktau (GB)
4  G  Teofilo (IRE) / Rare Ransom (GB) (Oasis Dream (GB))
Breeder: Hesmonds Stud Ltd
Owner: Ballymore Stables (Aust) P/L (Mgr: M Moroney), R&C Legh Racing P/L (Mgr: R Legh), B&C Thoroughbreds P/L (Mgr: B Dorman), Pulitano Thoroughbreds P/L (Mgr: G Pulitano), F & Mrs C Coo
Trainer: M D Moroney
Won/10
14:55 Angus Armanasco S. (G2) 3yoFillies Open Set Weight
1400m
La Tene (AUS)
3  F  Helmet (AUS) / Celts (AUS) (Lonhro (AUS))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
Won/9
15:30 Futurity S. (G1) 3yo+ Open Weight For Age
1400m
Melody Belle (NZ)
5  F  Commands (AUS) / Meleka Belle (NZ) (Iffraaj (GB))
Breeder: Mrs N M Leicester
Owner: Fortuna Melody Belle Syndicate (Mgr: J Galvin)
Trainer: J W Richards
3/8
16:10 Blue Diamond S. (G1) 2yo Open Set Weight
1200m
Hanseatic (AUS)
2  C  Street Boss (USA) / Itameri (AUS) (Exceed and Excel (AUS))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: Anthony Freedman
2/15
CHELMSFORD CITY (GB) 19:30 Flat Hcap 3YO
6f
Mount Mogan (GB)
3  G  Helmet (AUS) / Super Midge (GB) (Royal Applause (GB))
Breeder: Kirtlington Stud & Mrs M. Taylor
Owner: Mr Patrick Chau
Trainer: Ed Walker
2/6
20:00 Flat Hcap 4YO+
5f
You're Cool (GB)
8  G  Exceed and Excel (AUS) / Ja One (IRE) (Acclamation (GB))
Breeder: Tirnaskea Stud
Owner: Mr D Bichan & Mr F Connor
Trainer: D Shaw
3/5
CONDOBOLIN (AUS) 14:30 3yo+ Open Handicap
1000m
Maria Elisa (AUS)
5  F  Denman (AUS) / Via (USA) (Southern Halo (USA))
Breeder: Ascot Heath Pty Ltd
Owner: Mrs S Jeffries
Trainer: Ms S Jeffries
Won/8
16:25 3yo+ Open Handicap
1400m
Drummed Out (AUS)
7  G  Commands (AUS) / Defrock (AUS) (Canny Lad (AUS))
Breeder: Darley
Owner: P J Reynolds, J J Reynolds, B M Marlin, B Sing & I P Yeo
Trainer: R C Robb
3/7
17:05 3yo+ Open Handicap
1700m
Broo Boss (AUS)
5  G  Street Boss (USA) / Revives (AUS) (Commands (AUS))
Breeder: Mr D Brideoake
Owner: L C Fryer, R M Elliott & J A Urquhart
Trainer: R C Robb
Won/7
EAGLE FARM (AUS) 13:12 Class 4 Set Weight
2212m
Dream Builder (AUS)
6  G  Lonhro (AUS) / Mirrasalo (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: Bennelong Bloodstock
Owner: Blundell Bloodstock Pty Ltd (Mgr: Mrs L M Blundell)
Trainer: Marcus Wilson
3/7
GOODIWINDI (AUS) 15:30 Open Handicap
1200m
Splitz (AUS)
5  G  Sepoy (AUS) / Snow Blitz (AUS) (Zabeel (NZ))
Breeder: Koundouris Bloodstock Pty Ltd
Owner: R C Picking, M D Clough, L Knowles, T A Lee & B G Smith
Trainer: M A Kropp
2/7
16:10 2yo+ Maiden
1200m
Improving (AUS)
4  G  Albrecht (AUS) / Foila (AUS) (Honours List (IRE))
Breeder: Miss R Davey
Owner: A S Sheppard, D J Sheppard, Mrs L Bulmer, C M Bulmer, S Brennan, Miss E R Brennan, D McMahon, Mrs R McMahon, A D Gerry, L Weir, R Maker
Trainer: B Sheppard
2/4
KANGAROO ISLAND (AUS) 16:05 Open Handicap
1880m
Igitur (AUS)
6  G  Helmet (AUS) / Gaudeamus (USA) (Distorted Humor (USA))
Breeder: Wood Nook Farm Pty Ltd
Owner: R J Cowan, Mrs T C Cowan, A N Barratt & Miss E Hubbard
Trainer: Ms E Hubbard
2/10
16:45 Handicap
1750m
Northset (AUS)
5  G  Reset (AUS) / Rosalba (AUS) (Encosta de Lago (AUS))
Breeder: Mrs C Camerlengo
Owner: M S Mc Clean
Trainer: Michael McClean
Won/10
KOJONUP RC (AUS) 17:15 2yo+ BM56+ Handicap
1250m
The Real Sepoy (AUS)
4  G  Sepoy (AUS) / Tranquera (AUS) (Show a Heart (AUS))
Breeder: Capretti Investments Pty Ltd
Owner: G R Keay
Trainer: G R Keay
Won/8
LAUREL PARK (USA) 12:25 MCL 4 yo's & up Open
1 mile
Start With Yes (USA)
5  G  Bernardini (USA) / La Milanesa (Mr. Greeley)
Breeder: Sagamore Farm
Owner: Joseph E. Colgain
Trainer: H McMahon
Won/7
13:22 AOC 4 yo's & up Open
1 mile
Jefazo (USA)
5  G  Street Boss (USA) / Humor and Music (Distorted Humor)
Breeder: The Meadows On South Park, Ltd.
Owner: Flat Bet Partners
Trainer: L Gaudet
2/6
LINGFIELD (GB) 13:30 Flat Hcap 4YO+
1m 2f
Crimewave (IRE)
4  G  Teofilo (IRE) / Crossover (GB) (Cape Cross (IRE))
Breeder: Newstead Breeding Llc
Owner: The Rogues Gallery Two
Trainer: Tom Clover
Won/11
14:05 Hever Sprint S. (Listed) Flat 4YO+
5f
Royal Birth (GB)
9  G  Exceed and Excel (AUS) / Princess Georgina (GB) (Royal Applause (GB))
Breeder: Old Mill Stud, S.C. Williams, J.Parry
Owner: The Morley Family
Trainer: S C Williams
2/7
14:40 Flat 3YO
5f
Sweet Talked (GB)
3  F  Poet's Voice (GB) / Most Tempting (GB) (Showcasing (GB))
Breeder: Mrs M. Ferguson
Owner: Bottisham Heath Stud
Trainer: Robert Cowell
3/6
15:15 Winter Derby (G3) Flat 4YO+
1m 2f
Court House (IRE)
5  G  Dawn Approach (IRE) / Crossanza (IRE) (Cape Cross (IRE))
Breeder: Nanallac Stud
Owner: H R H Princess Haya of Jordan
Trainer: John Gosden
2/7
MACAU (MAC) 12:00 Handicap 55-0
1200m
Winnie Star (AUS)
4  G  Medaglia d'Oro (USA) / Outdoor (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: Darley
Trainer: PLE
Won/13
13:10 Handicap 55-30
1500m
Diamond Gold (AUS)
4  G  Denman (AUS) / Quipster (AUS) (Snippets (AUS))
Breeder: Holbrook Thoroughbreds
Trainer: MCT
Won/12
14:55 Handicap 70-40
1600m
Ojala (IRE)
5  C  Epaulette (AUS) / Sonny Sunshine (GB) (Royal Applause (GB))
Breeder: Ballyphilip Stud
Trainer: MCT
3/11
16:05 Handicap 60-40
1350m
Acing Pro (AUS)
5  G  Helmet (AUS) / Awesome I Am (USA) (Awesome Again (CAN))
Breeder: Esplin Family
Trainer: MCT
Won/12
16:05 Handicap 60-40
1350m
Siskiyou (AUS)
5  G  Lonhro (AUS) / Applegate (AUS) (Exceed and Excel (AUS))
Breeder: Darley
Trainer: CHS
2/12
MATAMATA (NZ) 17:05 Handicap
2000m
Leaderboard (USA)
5  G  Street Cry (IRE) / Flower Fairy (USA) (Dynaformer (USA))
Breeder: Godolphin
Owner: Fortuna Leaderboard Syndicate (Mgr: John Galvin)
Trainer: J W Richards
3/5
MORPHETTVILLE (AUS) 13:26 Handicap
1000m
Devonte (AUS)
4  G  Denman (AUS) / Belolly (AUS) (Bel Esprit (AUS))
Breeder: Supreme Thoroughbreds
Owner: G A May, B K Messner & S M Schrader
Trainer: Steven Schrader
3/7
14:36 Handicap
1000m
Star of Monsoon (AUS)
6  G  Lonhro (AUS) / Monsoon Wedding (AUS) (Danehill (USA))
Breeder: Teeley Assets Ltd
Owner: Roi Bloodstock (Mgr: E C Watt)
Trainer: Grant Young
Won/9
17:11 Handicap
1400m
Perfect Command (AUS)
6  G  Commands (AUS) / Exquisite (AUS) (Viscount (AUS))
Breeder: M & R Services Pty Ltd
Owner: Ms S Fuller, B Jones, T Duke, M Hammill, L Fuller, H Hilder, A Oakley, S Parker, J Sharrad, T Oakley, K Oakley, W Nickolls, P Rayner, Ms R Taylor,l Thomas & J Trinne
Trainer: B J Jones
Won/12
NEWCASTLE (AUS) 13:42 Handicap
1600m
Angola Miss (AUS)
4  F  Albrecht (AUS) / Luanda (USA) (Mr. Prospector (USA))
Breeder: Mr P Vourdounas
Owner: D K Kidd, Mrs J A Kidd & G L Payne
Trainer: G L Payne
3/4
15:27 Maiden
1895m
Maia Nebula (AUS)
3  F  Bernardini (USA) / Pleiades (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
3/11
17:26 Handicap
1400m
Phemonoe (AUS)
3  F  Hallowed Crown (AUS) / Hexameter (AUS) (Octagonal (NZ))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
Won/10
OAKLAWN PARK (USA) 16:38 ALW 4 yo's & up Open
6F
Tough Love (USA)
4  C  Bernardini (USA) / Home of the Blues (Street Cry (IRE))
Breeder: Mike Pietrangelo
Owner: Bella Mia Stables LLC (Michael J. DeBella)
Trainer: B Williamson
Won/8
ORANGE (AUS) 14:08 Maiden Handicap
1280m
Stone (AUS)
5  G  Exceed and Excel (AUS) / Euryale (AUS) (Lonhro (AUS))
Breeder: Darley
Owner: M E Rumble & J McKay
Trainer: Merv Rumble
Won/11
14:43 Maiden
1000m
Always Roses (AUS)
3  F  Dawn Approach (IRE) / Le Sillage (AUS) (Encosta de Lago (AUS))
Breeder: Torryburn Stud
Owner: Torryburn Stud (Mgr: J S Cornish) & Mrs L Gigante
Trainer: Clare Cunningham
Won/12
OTAKI (NZ) 15:04 3,4yo Open Set Weight
2100m
Shakespeare (NZ)
3  G  Poet's Voice (GB) / Ulfah (AUS) (Encosta de Lago (AUS))
Breeder: Botsky Pty Ltd
Owner: S J Barber & J W Benner
Trainer: J Benner & H Wynyard
3/7
15:39 Handicap
2200m
Trending (NZ)
7  G  Iffraaj (GB) / Lady Sakura (NZ) (Jungle Pocket (JPN))
Breeder: Fairdale Stud (2007) Ltd, Central, NZ
Owner: B R Lammas & A Mitchell
Trainer: B R Lammas
2/7
ROMA (AUS) 13:30 2yo+ Maiden
1000m
Begin (AUS)
4  G  Dawn Approach (IRE) / Chatoyant (AUS) (Flying Spur (AUS))
Breeder: Darley
Owner: M Connolly
Trainer: R W Connolly
Won/5
ROSEHILL (AUS) 12:55 3yo Open Handicap
1100m
Deference (AUS)
3  G  Exceed and Excel (AUS) / Obsequious (AUS) (Lonhro (AUS))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
2/6
14:05 Silver Slipper S. (G2) 2yo Open Set Weight
1100m
North Pacific (AUS)
2  C  Brazen Beau (AUS) / Up in Lights (NZ) (O'Reilly (NZ))
Breeder: Mr D Gillies
Owner: Orbis Bloodstock (Mgr: Wl Hui)
Trainer: M, W & J Hawkes
3/8
14:40 Millie Fox S. (G2) 3yo+Fillies & Mares Open Set Weight
1300m
Savatiano (AUS)
5  F  Street Cry (IRE) / Retsina (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: Darley
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
Won/6
16:30 Hobartville S. (G2) 3yo Open Set Weight
1400m
Microphone (AUS)
3  C  Exceed and Excel (AUS) / Sung (AUS) (Anabaa (USA))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
3/11
17:50 Handicap
1400m
Asiago (AUS)
3  F  Medaglia d'Oro (USA) / Disputes (AUS) (Manton (AUS))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
3/13
SAGA (JPN) Set Weight 4yo
900m
Telling Blow (JPN)
5  C  Teofilo (IRE) / Waverunner (GB) (Raven's Pass (USA))
Breeder: Darley GB
Won/11
SANTA ANITA PARK (USA) 16:00 MCL 3 yo Open
6F
Promise Nothing (USA)
3  C  Street Boss (USA) / Specific Promise (Square Eddie)
Breeder: Ruis Racing, LLC
Owner: Becerra, La Russo or Yamamoto, et al
Trainer: R Becerra
Won/12
SEOUL (KOR) 16:30 Handicap
1200m
Final Cangino (AUS)
4  C  Denman (AUS) / Cangino (AUS) (Perugino (USA))
Breeder: Pedrille Thoroughbreds
Owner: HAMCHUN
Trainer: LUIGI-SALVATORE RICCARDI
2/12
SHARJAH (UAE) 16:00 Handicap
2000m
Hawker (GB)
10  G  Street Cry (IRE) / Dunnes River (USA) (Danzig (USA))
Breeder: Darley
Owner: Sh Saeed bin Mohd Al Maktoum
Trainer: D Watson
3/16
THANGOOL (AUS) 13:25 Handicap
1075m
Chilli Prawn (AUS)
3  G  Kuroshio (AUS) / Space Bubble (AUS) (Bubble Gum Fellow (JPN))
Breeder: Marant Group Holdings Pty Ltd
Owner: Mrs J K L Thompson, L W Thompson, G R McMillan & J W Moran
Trainer: Clinton Thompson
2/9
14:10 Open Handicap
1075m
Four Excel (AUS)
7  G  Exceed and Excel (AUS) / Coat (AUS) (Brocco (USA))
Breeder: Reavill Farm Management
Owner: G J Bell, G A Bell, Miss E R Kruse & M S Francis
Trainer: Ms G Bell
2/7
TOOWOOMBA (AUS) 19:05 Maiden Handicap
1210m
Crystal Helmet (AUS)
4  G  Helmet (AUS) / Crystal Wit (AUS) (Distorted Humor (USA))
Breeder: Hesket Bloodstock
Owner: D G Bartolo, Mrs J A Bartolo, A Pope, J C Spradau, Mrs M Burow & R L Burow
Trainer: L J Hatch
Won/8
YARRA VALLEY (AUS) 14:36 3yo+ Maiden
1000m
Asahi Bearing (AUS)
3  F  Kuroshio (AUS) / Shamrock Countess (AUS) (Viscount (AUS))
Breeder: Mr R Portaro
Owner: R Portaro
Trainer: R K Challis
3/11
15:46 Handicap
1950m
Mutin (AUS)
6  G  Sepoy (AUS) / Sefrah (NZ) (Zabeel (NZ))
Breeder: Shadwell Stud Australasia Ltd
Owner: B Binns, Brittain Racing (Mgr: P L Brittain), A Coady, M Graham, Kevinco Syn, M Warren, S Beatie, T McDermott, G McNaulty, N Roth, T Parris, M Sadler, B Storer, J Taylor, G Mitchel
Trainer: N J Dyer
3/12

Friday, 21 February 2020

Racecourse Time Race Distance Horse Results
CANBERRA (AUS) 14:10 Class 1 Set Weight
2000m
Dip Me Lid (AUS)
4  G  Helmet (AUS) / Dancing Doll (AUS) (Danehill Dancer (IRE))
Breeder: Redbank North
Owner: Redbank North Pty Ltd, (Mgr: J A Middleton), R A Shannon, D Gorman, K A Jacobs, M Phipps, D Nolan, B Quade, Ms L Stevenson & Royal Blue Baggers (Mgr: J R Nagle)
Trainer: K R Dryden
2/10
15:25 Maiden
1200m
Highmaster (AUS)
3  G  Poet's Voice (GB) / She's Streetsahead (AUS) (Street Sense (USA))
Breeder: Superhorse Trust
Owner: Superhorse (Mgr: R S Williams)
Trainer: Ms G Markwell
3/11
16:05 Handicap
1000m
Eltham Palace (AUS)
3  F  Poet's Voice (GB) / Languedoc (AUS) (Street Cry (IRE))
Breeder: Meringo Stud Farm
Owner: A G Hartnell & Dr N J Hartnell
Trainer: K R Dryden
3/11
16:40 Handicap
1400m
Baracus (AUS)
3  G  Brazen Beau (AUS) / Show Stealer (AUS) (Tobougg (IRE))
Breeder: Lauriston Thoroughbred Farm
Owner: Triple Crown Syndications (Mgr: C Ward), Martins (Mgr: A Martin), A Team Racing (Mgr: G Corcoran), Keep'em Wandering (Mgr: S Sonter), J Moore, Ms S Hopkins, K May, Mrs S G Perry, K
Trainer: P & P Snowden
Won/8
16:40 Handicap
1400m
First Crown (AUS)
3  G  Hallowed Crown (AUS) / Miss Lombardi (AUS) (Testa Rossa (AUS))
Breeder: M & C Lowe Bloodstock
Owner: Triple Crown Syndications (Mgr: C H Ward), A G Broadley, D J Frankel, S A Broadley, A C V Roberts, J W Medland, D J Tottle, Mrs A C Galvin, A Burgin, N W Evison, D D Yates, T J Hen
Trainer: P & P Snowden
2/8
16:40 Handicap
1400m
Flight Commander (AUS)
5  G  Commands (AUS) / Chosen Dove (AUS) (Choisir (AUS))
Breeder: Mr BM Nolan
Owner: N J Olive, K J Morse, P Fisher, Mrs K J Yates, D G Yates, Mrs C A Yates, G E Yates, Mrs F P McKay, I B Weaver, L J Olive, Mrs G O Beasley, B A Beasley & R H Cook
Trainer: N J Olive
3/8
19:04 Handicap
1400m
Trust the Process (AUS)
3  G  Reset (AUS) / Yours I Am (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: Esplin Family
Owner: S J Conroy, Ms F Schio, F A Caccavari, P J C Murphy, C R Hamilton, Mrs L A F Hamilton, M W Mellick, D & M Esplin Pty Ltd (Mgr: Mrs M E Esplin), P J Townsend, L M Townsend, A J Thom
Trainer: Bryce Heys
3/10
CANTERBURY (AUS) 20:15 Handicap
1100m
Revenire (AUS)
5  G  Lonhro (AUS) / Come Hither (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: Darley
Owner: R Sergi, R Kostadinouski, L Niceski, S Wilson, C Dovna, M Bubanja, Z Draca, J Knight, G M Knight, M Petrovski, R Dimitriev & J Florio
Trainer: G D Neale
2/7
20:45 Handicap
1550m
Destiny's Own (AUS)
5  G  Sepoy (AUS) / Claystone (AUS) (Zabeel (NZ))
Breeder: Vieira Group Pty Ltd
Owner: Vieira Racing (Mgr: B Vieira), B Vieira, Mrs S G Vieira, T Vieira, Mrs C Vieira-Choy & J A Choy
Trainer: Matthew Smith
Won/7
CASABLANCA (MOR) 13:30 Conditions 3YO
1750m
Sidefish Fal (MOR)
3  F  Sidestep (AUS) / Lanternfish (USA) (Mizzen Mast (USA))
Owner: FAL STUD
Trainer: ECH-CHARTY FATMI
2/6
CHANTILLY (FR) 14:07 3yo Maiden
1300m
Red Fifty (FR)
3  F  Sidestep (AUS) / Red Shot (FR) (Gentlewave (IRE))
Breeder: Appapays Racing Club
Owner: SANDRO V. GIANELLA
Trainer: HA. PANTALL
3/11
DUNDALK (IRE) 17:30 Flat Hcap 4yo+
1m 2¾f
Moving Forward (IRE)
5  G  Street Cry (IRE) / Floristry (GB) (Fasliyev (USA))
Breeder: Godolphin
Owner: The Lions Partnership
Trainer: Madeleine Tylicki
2/9
20:30 Flat Hcap 4yo+
6f
Sceptical (GB)
4  G  Exceed and Excel (AUS) / Jealous Again (USA) (Trippi (USA))
Breeder: Godolphin
Owner: James McAuley
Trainer: Denis Gerard Hogan
Won/10
FAIR GROUNDS (USA) 12:59 SOC 4 yo's & up Open
5 1/2F
Catalogue (USA)
5  G  Street Cry (IRE) / Atala (Stormy Atlantic)
Breeder: Don Alberto Corporation
Owner: Joseph A. Matranga and Eddie Kenneally
Trainer: E Kenneally
2/10
JEBEL ALI (UAE) 15:00 Handicap
1950m
Tailor's Row (USA)
6  C  Street Cry (IRE) / Raw Silk (USA) (Malibu Moon (USA))
Breeder: Darley
Owner: Musab Abdulqader Mohd Al Rais
Trainer: S bin Ghadayer
Won/14
15:30 Jebel Ali S. (Listed) For NH 4YO+ & SH 3YO+
1950m
Team Decision (IRE)
5  C  Teofilo (IRE) / Precipitous (IRE) (Indian Ridge (IRE))
Breeder: J. S. Bolger
Owner: Al Wahah Racing
Trainer: M Al Mheiri
2/11
16:00 Conditions
1400m
Raakezz (USA)
3  C  Street Boss (USA) / Auntie Soph (USA) (Valiant Nature (USA))
Breeder: Brownstead Farm
Owner: Sh Ahmed bin Rashid Al Maktoum
Trainer: N Bachalard
Won/15
16:30 Jebel Ali Sprint (Listed) For NH & SH 3YO+
1000m
Leading Spirit (IRE)
4  G  Exceed and Excel (AUS) / Inspiriter (GB) (Invincible Spirit (IRE))
Breeder: Godolphin
Owner: Mohd Khaleel Ahmed
Trainer: S Seemar
3/9
17:00 Handicap
1200m
Daltrey (GB)
5  G  Iffraaj (GB) / Roger Sez (IRE) (Red Clubs (IRE))
Breeder: Chasemore Farm LLP
Owner: Sh Abdul Aziz bin Humaid Al Nuaimi
Trainer: A Al Rayhi
2/12
17:30 Handicap
1400m
Rayig (GB)
4  C  Exceed and Excel (AUS) / Kaabari (USA) (Seeking the Gold (USA))
Breeder: Godolphin
Owner: Sh Rashid bin Humaid Al Nuaimi
Trainer: D Watson
2/16
KRANJI (SIN) 22:20 Handicap
1100m
Lucky Red (USA)
5  G  Lonhro (AUS) / Zapparition (USA) (Ghostzapper (USA))
Breeder: Hinkle Farms (KY)
Owner: WONG CHI TAT
Trainer: C T Kuah
2/11
LINGFIELD (GB) 14:55 Flat Hcap 3YO
1 mile
Fair Warning (GB)
3  G  Helmet (AUS) / Critical Path (IRE) (Noverre (USA))
Breeder: Trebles Holford Farm Thoroughbreds
Owner: The Champagne Poppers
Trainer: Henry Spiller
3/11
15:30 Flat Hcap 4YO+
7f
Ginger Fox (GB)
4  G  Iffraaj (GB) / Rimth (GB) (Oasis Dream (GB))
Breeder: Denford Stud Ltd
Owner: Shughal Mela Racing
Trainer: David Loughnane
Won/5
MOONEE VALLEY (AUS) 19:00 3yo+ Maiden
1200m
Win Fall (AUS)
3  F  Shooting to Win (AUS) / Ruby Falls (AUS) (Flying Spur (AUS))
Breeder: Glentree Pastoral Pty Ltd
Owner: C M Barrett, H A Tostevin, G J Donnelley, Mrs L B Donnelley, G P A M Racing (Mgr: M A Meehan), Men In Lightning (Mgr: S Brown), Llb Racing No 1 (Mgr: D Siscos) & Llb Racing No 2 (M
Trainer: Henry Dwyer
3/10
19:30 Handicap
1000m
Oceanic Drift (AUS)
3  G  Kuroshio (AUS) / Poetic Faith (AUS) (Keep the Faith (AUS))
Breeder: Ken King Thoroughbreds
Owner: Ken King Thoroughbreds (Mgr: Mrs A P King), K King, K Kelly, P E Wharton, A J Halse, R R Costmeijer & Mrs A P King
Trainer: Ms W Kelly
2/7
19:30 Handicap
1000m
Vivaro (AUS)
3  F  Exceed and Excel (AUS) / Occitan (AUS) (Street Cry (IRE))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
Won/7
21:00 Handicap
1600m
Vungers (AUS)
6  G  Reset (AUS) / Blushow (AUS) (Show a Heart (AUS))
Breeder: Bowness Stud
Owner: D T Moore, G J Teasdale, R G Fabry, P S Saunders, R O Fisher, N M Hein, M L Penny, B K Nickelson, B J Rowan, B J McKenna, B F Peck, P D Peck, P M Head, M S Peck, L J Herben & Ms M
Trainer: B C Hearps
2/11
21:30 Typhoon Tracy S. (G3) 3yoFillies Open Set Weight
1200m
Don'ttelltheboss (AUS)
3  F  Street Boss (USA) / Canterbury Hill (AUS) (Haradasun (AUS))
Breeder: Mr RD Griffiths
Owner: Mrs S Griffiths, R Griffiths, Mrs C L Sudholz, M Sudholz, K Spiller, Ms J Gillam, A Cavallin, G Avon, G Jolly, A Lafontaine, P Macvean, L Tosch, G Tosch, Ms S Lynch, P J Hogan, T B
Trainer: R D Griffiths
3/9
21:30 Typhoon Tracy S. (G3) 3yoFillies Open Set Weight
1200m
Ms Catherine (AUS)
3  F  Shooting to Win (AUS) / Lucky Diva (AUS) (Perugino (USA))
Breeder: A S & J A Bongiorno
Owner: A S Bongiorno & J A Bongiorno
Trainer: Henry Dwyer
Won/9
21:30 Typhoon Tracy S. (G3) 3yoFillies Open Set Weight
1200m
Tenley (AUS)
3  F  Medaglia d'Oro (USA) / Fratianne (AUS) (Lonhro (AUS))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
2/9
NARROGIN (AUS) 14:26 2yo+ Maiden Handicap
1190m
Arion Lass (AUS)
3  F  Denman (AUS) / Kipsang (AUS) (Undoubtedly (AUS))
Breeder: Mr GR Daws
Owner: Oz Racing Pty Ltd(Mgr: B E Saxild), D Harbinson, Just Horse Racing(Mgr: M O Payne), N D Parnham, J A Roddy, P E Ham, N Mac Donald, J F Minagall, N D Smith, B G McSwain, G B Mc Swai
Trainer: N D Parnham
Won/8
RICCARTON (NZ) 13:37 Handicap
1200m
Skaaboom (NZ)
5  F  Iffraaj (GB) / Skaapa (NZ) (Kaapstad (NZ))
Breeder: Monovale Holdings Ltd
Owner: L P Austin, J C & S Blackadder, A J & N M De Zwart, Mrs G T Gardner, E H & Mrs S A Rhodes & B J Ward
Trainer: J C Blackadder
Won/11
SALE (AUS) 14:00 3yoFillies Maiden
1106m
Grey Mink (AUS)
3  F  Lonhro (AUS) / Aseena (IRE) (Verglas (IRE))
Breeder: Sun Kingdom
Owner: T H Martin, G P Martin, Mrs V J Martin & A M Martin
Trainer: John McArdle
3/10
14:30 3yo+ Maiden
1615m
Flensburg (AUS)
3  G  Reset (AUS) / Mayfield (GB) (Danehill (USA))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
2/10
SAM HOUSTON RACE PARK (USA) 19:12 CLM 4 yo's & up Open
5 1/2F
Ninth Street (USA)
4  C  Street Boss (USA) / Plan Nine (Mizzen Mast)
Breeder: H. V. Farms, Ltd.
Owner: H. V. Farms, Ltd.
Trainer: S Asmussen
2/8
20:36 MSW 3 yo F (fillies)
5 1/2F
Jade d'Oro (USA)
3  F  Medaglia d'Oro (USA) / African Jade (Seeking the Gold)
Breeder: Clearsky Farms
Owner: Clearsky Farms
Trainer: S Asmussen
Won/12
SCONE (AUS) 15:05 Maiden
1450m
Sweet Jamaica (AUS)
3  F  Epaulette (AUS) / Jamaican Dancer (AUS) (Magic Albert (AUS))
Breeder: Mrs S Bissett
Owner: P M Perry, P W Burgess, Ms C C Cheng, D J Campbell, Mrs L J Campbell, P L Priestley, Mrs J M Priestley & J H P C Ownership Group (Mgr: P Joyce)
Trainer: P M Perry
2/10
15:40 Maiden Handicap
1250m
Smokeball (AUS)
4  F  Kuroshio (AUS) / Destined to Dance (AUS) (Danehill Dancer (IRE))
Breeder: Ramlegh Park Breeding & Racing Venture
Owner: J Wham, Mrs C D Wham & P K Waters
Trainer: W T Martyn
3/14
16:20 Class 2 Set Weight
1250m
Galapagos (AUS)
5  G  Teofilo (IRE) / Blue Finch (GB) (Anabaa (USA))
Breeder: Darley
Owner: Australian Bloodstock, G H Pavey, P T Hill, Langer Racing, Glenrock, M P Brown, K C Monssen, C M Zerbe, P W Porter, Sampsoncole Racing, E J Spink, Wallsingtown Racing, S P Bratanie
Trainer: Cody Morgan
Won/10
SUNSHINE COAST (AUS) 17:22 Colts, Horses & Geldings Maiden
1400m
Playthefield (AUS)
3  G  Sepoy (AUS) / Presenting (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: Mr G Harvey
Owner: Kendrick Racing, G Harvey, A M Penklis, Mrs C A Pearce, Mrs S L Lynham, D C Russell, A Terluk, Neil Douglas Racing & D C I (Mgr: D M Shannon)
Trainer: S W Kendrick
2/8
17:22 Colts, Horses & Geldings Maiden
1400m
Svindal (AUS)
3  G  Albrecht (AUS) / Magistra (NZ) (Swiss Ace (AUS))
Breeder: Ramsey Pastoral Pty Ltd
Owner: Mrs M Prizeman
Trainer: I P Prizeman
Won/8
WARWICK (AUS) 12:22 Maiden
1350m
Dench (AUS)
4  F  Denman (AUS) / Princess Wiltons (AUS) (Fastnet Rock (AUS))
Breeder: Three Bridges Thoroughbreds
Owner: C W F Weston
Trainer: C W Weston
3/6
WOLVERHAMPTON (GB) 17:45 Flat Hcap 4YO+
1m 1½f
Beatbybeatbybeat (GB)
7  F  Poet's Voice (GB) / Beat as One (GB) (Medicean (GB))
Breeder: Rabbah Bloodtock Limited
Owner: Mr Antony Brittain
Trainer: A Brittain
Won/9
17:45 Flat Hcap 4YO+
1m 1½f
Bell Heather (IRE)
7  F  Iffraaj (GB) / Burren Rose (USA) (Storm Cat (USA))
Breeder: Tinnakill Bloodstock & Joe Osborne
Owner: Dr Marwan Koukash
Trainer: Patrick Morris
2/9
17:45 Flat Hcap 4YO+
1m 1½f
Pilot Wings (IRE)
5  G  Epaulette (AUS) / Intaglia (GER) (Lomitas (GB))
Breeder: Mr L. Queally
Owner: Green Lighting Ltd
Trainer: A Carroll
3/9
18:15 Flat 3YO+
6f
Steelriver (IRE)
10  G  Iffraaj (GB) / Numerus Clausus (FR) (Numerous (USA))
Breeder: Kildaragh Stud
Owner: Mrs H Lloyd-herrington
Trainer: M Herrington
Won/6
18:45 Flat 3YO+
1m 1½f
Media Storm (GB)
3  C  Night of Thunder (IRE) / Raskutani (GB) (Dansili (GB))
Breeder: Wellsummers Farm
Owner: Mr Saeed Manana
Trainer: J Tate
Won/10

Thursday, 20 February 2020

Racecourse Time Race Distance Horse Results
AQUEDUCT (USA) 13:51 CLM 4 yo's & up Open
1 mile
Outplay (USA)
6  H  Bernardini (USA) / Miss Kate (Storm Cat)
Breeder: G. Watts Humphrey Jr.
Owner: Schera, Matthew
Trainer: J Lawrence, II
2/6
CHANTILLY (FR) 12:25 3yo Claimer
1600m
Max's Thunder (IRE)
3  G  Night of Thunder (IRE) / Alaia (IRE) (Sinndar (IRE))
Breeder: Godolphin Management Company Limite
Owner: DARREN YATES
Trainer: MME J.F.. HUGHES
2/15
12:55 3yo Conditions
1300m
Thunderspeed (FR)
3  C  Night of Thunder (IRE) / Marmoom Flower (IRE) (Cape Cross (IRE))
Breeder: S.a.s. Ecurie Gribomont
Owner: ECURIE GRIBOMONT
Trainer: C. FERLAND (S)
2/7
CHELMSFORD CITY (GB) 18:00 Flat Hcap 4YO+
6f
Excellent George (GB)
8  G  Exceed and Excel (AUS) / Princess Georgina (GB) (Royal Applause (GB))
Breeder: Old Mill Stud & S. C. Williams & J.
Owner: Mr Stuart Williams & Mr J W Parry
Trainer: S C Williams
2/11
20:00 Flat 3YO+
1 mile
Lord Tennyson (GB)
4  G  Poet's Voice (GB) / Poppet's Passion (GB) (Clodovil (IRE))
Breeder: Whatton Manor Stud
Owner: Godolphin
Trainer: John Gosden
Won/8
20:30 Flat Hcap 4YO+
1 mile
Grandee Daisy (GB)
4  F  Sepoy (AUS) / Chili Dip (GB) (Alhaarth (IRE))
Breeder: A. Parker & New England Stud
Owner: Mr M Goggin
Trainer: M Appleby
2/11
GERALDTON (AUS) 16:15 Handicap
1600m
Strong Heart (AUS)
4  G  Reset (AUS) / Heart Ache (AUS) (Jeune (GB))
Breeder: Peters Investments Pty Ltd
Owner: G S Starling & Ms L E Spowart
Trainer: G B Spowart
2/11
16:45 Handicap
1200m
Set in Motion (AUS)
4  F  Reset (AUS) / Primal Motion (AUS) (End Sweep (USA))
Breeder: Jingle Holdings
Owner: Mrs J C Bettesworth, J A Tilbee & Mrs C Tilbee
Trainer: T A Bettesworth
3/11
GRAFTON (AUS) 14:00 Maiden
1015m
Della's Sidekick (AUS)
3  G  Sidestep (AUS) / Delabombell (AUS) (Zariz (AUS))
Breeder: T & C Nolan
Owner: R J Wheeler, Mrs K L Wheeler, J Clarke, N Gordon, Mrs R Gordon, J Walkerden, D Beavis, M Rodios, Western Connection (Mgr: R Dyer), Check Ya Later (Mgr: D T Mangold), The Border Con
Trainer: M J Dunn
3/11
17:30 Class 5 Set Weight
1420m
Plonka (AUS)
4  G  Epaulette (AUS) / Loving New (BRZ) (Choctaw Ridge (USA))
Breeder: Wall Street Thoughbreds Pty Ltd
Owner: Greenhaven Park Stud (Mgr: P A Colley)
Trainer: W J Gavenlock
Won/14
18:05 Open Handicap
1115m
Helfuchi (AUS)
5  F  Helmet (AUS) / Burndiniburn (AUS) (Bernardini (USA))
Breeder: Mr IV Millard
Owner: Mrs C L Munce, R J Gall, A F Norman, N P Kirkwood, Mrs B J Kirkwood, Mrs K Robison, M Robison, Mrs S L Kirkwood, J R Kirkwood, Mrs K J Robison, A J Robison, D Browne, M J Gatwood,
Trainer: Chris Munce
Won/10
18:40 Handicap
1015m
True Pride (AUS)
5  F  Sepoy (AUS) / Kissame Mucho (AUS) (Fastnet Rock (AUS))
Breeder: Mr S Hume
Owner: Mrs T S Schmidt
Trainer: D D Schmidt
Won/11
MEYDAN (UAE) 19:05 Handicap
1600m
Major Partnership (IRE)
5  C  Iffraaj (GB) / Roystonea (GB) (Polish Precedent (USA))
Breeder: Eyrefield Lodge Stud
Owner: Godolphin
Trainer: S bin Suroor
3/13
19:40 UAE Oaks (G3) For NH & SH 3YO FILLIES
1900m
Dubai Love (GB)
3  F  Night of Thunder (IRE) / Devotion (IRE) (Dylan Thomas (IRE))
Breeder: Petches Farm Ltd
Owner: Godolphin
Trainer: S bin Suroor
2/6
20:15 Zabeel Mile (G2) For NH 4YO+ & SH 3YO+
1600m
Mythical Magic (IRE)
5  G  Iffraaj (GB) / Mythie (FR) (Octagonal (NZ))
Breeder: P. Kelly & Ms Wendy Daly
Owner: Godolphin
Trainer: C Appleby
2/7
22:00 Handicap
1600m
Land of Legends (IRE)
4  C  Iffraaj (GB) / Homily (GB) (Singspiel (IRE))
Breeder: Godolphin
Owner: Godolphin
Trainer: S bin Suroor
2/15
MONS-GHLIN (BEL) 13:10 Conditions
2100m
Finn Class (IRE)
9  G  Exceed and Excel (AUS) / Finnmark (GB) (Halling (USA))
Breeder: Rabbah Bloodtock Limited
Trainer: Delphine de Wulf
Won/12
PAKENHAM RC (AUS) 18:00 3yo+ Maiden
1000m
Oxley Jack (AUS)
3  G  Kuroshio (AUS) / Laleil (AUS) (Encosta de Lago (AUS))
Breeder: Mr GV McCormick
Owner: G V McCormick
Trainer: Colin Scott
Won/8
20:00 Handicap
1200m
Neneka (AUS)
4  F  Street Boss (USA) / Dance Maiden (NZ) (Danske (NZ))
Breeder: Mr E Jusufovic
Owner: E Jusufovic & P J Nicol
Trainer: E Jusufovic
2/7
20:30 Handicap
1600m
Royal Crown (AUS)
3  G  Helmet (AUS) / Princess Regina (NZ) (Zabeel (NZ))
Breeder: Illowra Stud
Owner: Dr N Berry, Mrs M E Berry, Dr A Dortimer, Dr N R Sonenberg, Dr J O Lucas, Mrs I C Lucas, D W Tymms, Mrs L J Chisholm, S A Pinzone, M S Williams, S M Williams, A P Alderton & Mrs J
Trainer: M C Kent
3/9
21:30 Handicap
1200m
Black Sea (AUS)
4  G  Denman (AUS) / Cincinnati Gal (AUS) (Langfuhr (CAN))
Breeder: Denman Bloodstock Pty Ltd
Owner: R T Cleaver, M P Lovett, P B Cogswell, R Scott, B N Crozier, Ms S C Askew, J K Wagstaff, R G Fisher, Mrs J R Fisher, Mrs L M Wagstaff, Mrs J Watkins, Mrs L McCallum, Mrs S J Drew &
Trainer: R T Cleaver
3/8
21:30 Handicap
1200m
Indernile (AUS)
5  G  Street Boss (USA) / Poco Gusto (AUS) (Hussonet (USA))
Breeder: Nicol Transport Pty Ltd
Owner: R C Collinson, S L Horne, Mrs M E Nicol, D G Gowans, J P C Dixon, D M Nicol & Mrs P A Moloney
Trainer: G M Moloney
Won/8
SOUTHWELL (GB) 14:50 Flat 3YO+
7f
Godfather (IRE)
3  C  Night of Thunder (IRE) / Aqlaam Vision (GB) (Aqlaam (GB))
Breeder: Godolphin Management Company Limite
Owner: Ms Diamond
Trainer: Tom Dascombe
Won/7
14:50 Flat 3YO+
7f
Old Harbour (GB)
3  C  Dawn Approach (IRE) / Dunnes River (USA) (Danzig (USA))
Breeder: Godolphin
Owner: Sheikh Hamdan Bin Mohammed Al Maktoum
Trainer: Mark Johnston
2/7
15:50 Flat Hcap 4YO+
6f
Katheefa (USA)
6  G  Street Cry (IRE) / Wid (USA) (Elusive Quality (USA))
Breeder: Shadwell Farm LLC
Owner: Mr Michael Hill
Trainer: Mrs R Carr
Won/4
16:50 Flat Hcap 4YO+
1m 4f
Motahassen (IRE)
6  G  Lonhro (AUS) / Journalist (IRE) (Night Shift (USA))
Breeder: Diomed Bloodstock Ltd
Owner: Mrs Sarah Bryan
Trainer: D Carroll
Won/8
TOWONG (AUS) 14:25 Class 6 Set Weight
1400m
Buster Block (AUS)
6  G  Reset (AUS) / Glorious Dee (AUS) (Celtic Swing (GB))
Breeder: Nardoo Valley Stud
Owner: C R Dietrich, S M Kennedy & Mrs C Dietrich
Trainer: Peter Cullen
2/4
17:20 Handicap
1000m
Kiss the Boss (AUS)
5  F  Street Boss (USA) / Kiss Me Again (AUS) (Brief Truce (USA))
Breeder: Ken King Thoroughbreds
Owner: D L Musk & D T Musk
Trainer: Michael Geaney
2/14
TURFWAY PARK (USA) 18:15 MCL 3 yo's & up F & M (fillies and mares)
6F
Helga Shmelga (USA)
3  F  Street Boss (USA) / Sunlight Sonata (Unbridled's Song)
Breeder: Fred W. Hertrich lll & John D. Fielding
Owner: William R. Helmbrecht
Trainer: W Helmbrecht
Won/8
WAIROA (NZ) 15:29 Handicap
1400m
La Landonne (NZ)
5  F  Iffraaj (GB) / Warren's Sister (NZ) (Savabeel (AUS))
Breeder: Haunui Bloodstock Ltd
Owner: Miss A S Ames-Durey
Trainer: S L Brown
2/9
WARRNAMBOOL (AUS) 15:20 Handicap
1100m
Rushin' Rhonda (AUS)
4  F  Kuroshio (AUS) / Russian Bond (AUS) (Special Bond (AUS))
Breeder: Mrs ML Lucas
Owner: Looks Great Racing (Mgr: Mrs M L Lucas)
Trainer: Symon Wilde
3/9
16:30 Handicap
1400m
Predicated (AUS)
4  G  Medaglia d'Oro (USA) / Miss O'Brien (AUS) (Fastnet Rock (AUS))
Breeder: Goldin Australia Pty Ltd
Owner: Mrs S Lafferty, Ms E Lafferty,ms H Lafferty,h Lafferty,c Johnson, L Robe, B Coffey, A Winnell,m Coxall,m Boyd & S Coverdale
Trainer: Peter Lafferty
2/9